Zubři ve třetím zápase čtvrtfinále prohráli o gól, v pondělí budou odvracet konec sezony

P ř e r o v – Stejná situace jako v minulé sezoně. Přerovští hokejisté prohráli třetí utkání čtvrtfinále play-off na vlastním ledě a v následujícím duelu musejí zvítězit, jinak jim skončí sezona. Třebíči Hanáci podlehli 1:2, stejný poměr platí i ve skóre celé série. Horácká Slavia dvakrát udeřila na konci druhé třetiny, prosadili se Daniel Klímek a v přesilovce Michal Vodný. Zubři pouze v 56. minutě snížili, početní převahu využil David Březina. Čtvrtý zápas se v MEO Aréně uskuteční v pondělí od 18 hodin.
ČF3, neděle 12.3.2023
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Březina (Hrdinka) – 37. Klímek (Tureček), 39. Vodný (Bittner, Bořuta). Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Beneš, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1913. Střely na branku: 21:24. Zblokované střely: 7:1. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Stav série: 1:2.
Postava – Chroboček, Krisl, Hrdinka, Černý, Ševčík, Kudělka – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Březina, Süss, Goiš – Doležal, Macuh, Dvořák – Hradil, Ministr, Fencl
Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Ferda, Michálek, Vodný – Psota, Bittner, Novák – Klímek, Malý, M. Svoboda – Pšenička, Michalčuk

Třetí čtvrtfinálová bitva začala za třaskavé atmosféry. V úplném úvodu se puk motal pouze v pásmu Zubrů, s dobrými šancemi však přicházeli nejprve oni. Süss rozvlnil Jekelovu síť pouze zvenčí, Kratochvilovi zase na poslední chvíli zabránil v zakončení Forman. Hanáky mohly po první třetině mrzet hlavně samostatné úniky. Neuspěli v nich totiž hned třikrát, když Jekel vychytal jak Goiše, tak i Březinu s Fenclem. Na opačné straně se nejblíže gólu dostal Bittner, i proti němu stál ale pozorný gólman. Kvalitní hokejová podívaná tak v první třetině branku nenabídla.

Na startu druhé třetiny se poprvé vylučovalo, a sice na straně Přerova. V oslabení však Zubři odváděli dobrou práci, a nakonec mohl Jekela ohrozit Goiš. Situaci s dvěma soky na zádech ale neměl lehkou. Ještě tutéž přesilovku mohl využít dělovkou Michálek, přesunem mu v tom zabránil Postava. V prostřední části měli chvílemi více ze hry hosté, pokračovala však tvrdá bitva o každý centimetr ledu a o každý kotouč. Dobrou pozici spálil Bořuta a skóre se nezměnilo ani ve 34. minutě, kdy k tomu neměly daleko oba celky. Až v čase 36:41 přišla přerovská chyba v defenzivě a rychlé potrestání od Turečka, který si dobře počkal na Daniela Klímka. Následné vyloučení Süsse bylo Třebíči vodou na mlýn a šla do vedení 2:0. Přesilovku využil z velmi podobné situace Michal Vodný.

Třetí dějství zahájilo první oslabení Třebíče, která přežila bez úhony. Ve 45. minutě už byl Jekel v podstatě překonán, skákavý kotouč ale Pechanec z těžké pozice za jeho záda nezametl. Pozorný byl poté Postava proti Malému, který zahrozil z bleskového brejku. Právě to byly jediné momenty, kdy se Horáci dostávali k Postavovi, spoléhali totiž na pečlivé bránění vlastní modré čáry. Zubři se snížení dočkali až v 56. minutě, přesilovku zakončil přesnou ranou na bližší tyč David Březina. Hanáci v závěru bojovali o srovnání, jasný faul na Chrobočka ale zůstal bez povšimnutí, naopak letmý kontakt Pechance půl minuty před koncem znamenal vyloučení a razítko na druhou výhru Třebíče.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to vyrovnaný zápas stejně jako dva předcházející. Padlo málo branek, výborné byly obě defenzívy, skvěle zachytali oba brankáři. Škoda, že jsme v první třetině neproměnili jednu z šancí, které jsme měli. Kdybychom se dostali do vedení, asi by se nám dýchalo lépe a určitě by to i více strhlo lidi. Na druhou stranu musím kluky pochválit. Nevzdali to, hráli až do konce. Chybělo nám i trochu štěstíčka při odrazech puků. Řekli jsme si, že nic nebalíme. My jsme vyhráli první zápas v Třebíči, Třebíč teď vyhrála první zápas u nás. V pondělí je další zápas. Dokud někdo nezvítězí třikrát, není konec série.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Počítali jsme s tím, že na nás domácí budou chtít vlétnout. To se potvrdilo a tlak ze začátku utkání jsme dokázali otupit. První třetinu jsme ještě nezahráli tak dobře, jak si představujeme. Třikrát jsme nezareagovali na rychlé otočení hry soupeře, ten nás z toho přečíslil a dostal se do gólových šancí. Výborně nás podržel Pavel v bráně. Od druhé části jsme hru do obrany zlepšili. Chtěli jsme být trpěliví a poctiví, což se nám vyplácelo. Počkali jsme si na tři čtyři momenty, druhým momentem byla přesilovka, ze které jsme zvýšili na 2:0. Ve třetí třetině jsme se zaměřili na dobrou obranu a čekali jsme na brejky. Přečíslení jsme ale nesehráli dobře a neodskočili jsme do vyššího vedení. V oslabení jsme inkasovali a trochu jsme si to zkomplikovali. Závěr zápasu jsme ale odehráli skvěle, výsledek jsme si pohlídali. Teď dobře zregenerujeme a připravíme se na pondělí. Máme mečbol a je to jen o nás, jestli ho využijeme.