Zubři ve Frýdku krátce před koncem vyrovnali, přesto nezískali ani jeden bod

F r ý d e k - M í s t e k - Nejtěsnějším možným výsledkem 0:1 prohrávali dlouho na půdě Frýdku-Místku hokejisté Přerova. V 56. minutě se jim zásluhou Radomíra Paly povedlo vyrovnat, Rysi si však za necelou minutu vzali těsné vedení zpět. Zubři zkusili hru bez gólmana, dohnat jednogólové manko se jim ale už podruhé nepodařilo. Domácí tým naopak stanovil konečný stav utkání na 3:1.
16.kolo, sobota 21.10.2017
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Christov (Kofroň, Pechanec), 57. Adámek (Kofroň, Pechanec), 60. Kaukič (Pechanec) – 56. Pala (Sýkora, Pšurný). Rozhodčí: Doležal, Zbořil – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 36:29. Zblokované střely: 16:9. Hity: 8:7. Vhazování: 19:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Strmeň – Kovář, Haman, Ovčačík, Adámek, Zahradníček, Bartko – Kalus, Pechanec, Kaukič – Christov, Bajtek, Kofroň – Kafka, Przybyla, Klimša – Piegl, Stránský
Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Gago – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

Po úvodu bez větších šancí si Přerov aktivitou vynutil soupeřův faul, ale přesilovka postrádala gólový efekt. Dobrou střelu sice na Strmeně vyslal Procházka, jenže minul svatyni Frýdku. To první šance Rysů dopadla mnohem lépe a domácí slavili. Do střely Kofroně vložil hůl Vít Christov a Klimeš na teč nedokázal zareagovat. Zvýšit vedení mohl poté Przybyla, který střílel z dobré pozice a trefil tyč.

Další minuty patřily Přerovu, avšak modrožlutí se znovu v koncovce trápili. Během přesilovky Berger vyslal do jízdy Dvořáka, který se pokoušel brankáře přelstít ranou nad lapačku a nebezpečně ještě ke konci úvodní tercie pálil od modré čáry Novotný.

Stav 1:0 se nezměnil ani po velice aktivním nástupu Přerovanů do druhé „dvacky“. Procházkova střela skončila ve Strmeňově lapačce a pokus Dvořáka pro změnu brankář Rysů vyrazil. Ve 27. minutě byli naopak blízko gólu Frýdečtí. Stoprocentní gólovku měl Klimša, který se protlačil s pukem před bránu, ale Klimeš fantasticky vystihl jeho kličku a držel Zubry stále v kontaktu se soupeřem.

Poté, co se zápas přelil do druhé půle, měl Přerov taktovku znovu ve své moci. Prolomit střeleckou smůlu se však stále nedařilo. Když už kotouč přešel za Strmeně, tak jej zastavila tyčka, jako při projektilu Čápa. A když ani brejk v podání Pláška neměl gólovou tečku, vedl Frýdek i po čtyřiceti minutách 1:0.

Přerovská snaha o zvrat pokračovala i ve třetím dějství. Ke střele se dostal Pšurný i Čáp, avšak Strmeň si v brance Rysů dál držel stoprocentní úspěšnost. Frýdek pak ohrozil Klimeše z přečíslení, které Klimša místo přihrávky na Przybylu zakončil sám střelou příliš vysoko. Zubři se v závěru nadechovali k náporu, ale Christov jim bodový zisk mohl ještě více vzdálit. Z prostoru před bránou se ovšem neprosadil.

Pět minut před koncem fauloval Ovčačík a nabídl tak Přerovu skvělou možnost na srovnání. Trenéři Přecechtěl a Dočkal navíc zariskovali odvoláním Klimeše z brány. A vyšlo to. Po sérii přihrávek vyslal ránu Radomír Pala a kotouč se zastavil až o síťku ve Strmeňově kleci. Jenže přerovská radost byla rychle pryč. O minutu později se ke střele dostal Marian Adámek, který propálil Klimeše a vrátil Rysům vedení.

Zubři tak museli znovu dohánět gólové manko, ale podruhé jim hra vabank bez gólmana už nevyšla. Lukáš Kaukič totiž trefou do prázdné brány zpečetil vítězství Frýdku-Místku na 3:1.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Bylo to bojovné utkání, které je s Přerovem vždycky. Jednalo se o tvrdý zápas, čekali jsme, že to tak bude. S výsledkem jsme spokojeni. I s předvedenou hrou, která byla chvílemi spíše bojová než hokejová. Ale bohužel jsme v takové sestavě, jaké jsme. Kluci nám naskakují buď kvůli zranění, nebo kvůli povolání do A-týmu. Jsme rádi, že se té nečekané role zhostí, tak jako se jí zhostili dnes. A jsme také rádi za ty tři body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Z dnešního zápasu jsme chtěli z Frýdku odvézt body, bohužel to nevyšlo. V průběhu dvou třetin jsme měli dva samostatné nájezdy a dvě tyčky. Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili, vyrovnali jsme a pak jsme udělali v naší třetině vlastním přičiněním školáckou chybu. Nemůžeme prohrát zápas, pokud padesát pět minut dřeme. Pokud srovnáme skóre, už to musíme dovést do zdárného konce. Dneska jsme neuhráli ani bod.