Zubři v zápase s tabulkovým sousedem neuspěli, Zlínu podlehli o jednu branku

Z l í n – Hokejisté Přerova prohráli ve 48. kole Chance ligy na ledě Zlína 1:2 a jejich náskok na šestém místě tabulky se ztenčil na čtyři body. Ty na ně ztrácejí právě Berani, které ve 23. minutě poslal do vedení Husa. Zubři srovnali ve třetí třetiny v přesilovce, kterou využil Süss. Ševci rozhodli v 52. minutě, dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval Kratochvíl, jenž v této sezoně nastupoval i za Přerov.
48.kolo, sobota 18.2.2023
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Husa (Sadovikov, Köhler), 52. Kratochvíl (Gago, Zbořil) – 47. Süss (Chroboček, Krisl). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Polák, Zídek. Vyloučení: 3:6 Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2862. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Kořének – Zbořil, Husa, Riedl, Suhrada, Talafa, Novotný, Gazda – Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Gago, Lang – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Sedláček, Sadovikov, Köhler
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Macuh, Ministr, Goiš

Domácím se naskytla velká šance ve čtvrté minutě. Langovu přesilovkovou střelu Postava vyrazil k Mrázkovi, jeho zakončení šlo ale pouze do boční konstrukce odkryté brány. Krvavý šrám v obličeji pak utrpěl Černý, jenž dostal holí od Kubiše, rozhodčí však tento zákrok zlínského kapitána nepotrestali. Skóre mohl na konci první třetiny otevřít při oslabení Březina, pokus po úniku Köhlerovi do protipohybu Kořénka poslal těsně vedle levé tyče.

Zkraje druhé části zneškodnil Postava střelu i dorážku Langa, zanedlouho ale poprvé inkasoval. Jakub Husa skryl nahození od modré čáry a kotouč skončil v pravém horním rohu přerovské branky. Druhý gól Zlína mohl po chybě Ševčíka přidat Kratochvíl, jeho únik a krátkou bekhendovou kličku však Postava dokázal zastavit.

Zubři měli ve třetím dějství vyloženou příležitost na vyrovnání. Krislovu ránu Kořének vyrazil ke Dvořákovi, který ale prázdnou bránu minul. Hosté se prosadili až ve 47. minutě: Chroboček na konci přesilovky našel Jana Süsse, jenž si roztáhl brankáře a zamířil nad jeho vyrážečku. Početní převaha utkání také rozhodla. Zlín hrál téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, kterou po 25 sekundách využil střelou na lapačku z hranice pravého kruhu Petr Kratochvíl. Přerovu už se podruhé srovnat nepovedlo.

Miloš Říha mladší (PSG Berani Zlín): Věděli jsme, že nás čeká důležitý těžký zápas. Hráči ho perfektně odpracovali. Měli jsme více ze hry a větší aktivitu. Bohužel, když vedete 1:0, je to mnohdy o jedné chybě. Ta se stala ve třetí třetině a soupeř se díky ní dostal do zápasu. Z brejkových situací a vyložených šancí ve druhé třetině jsme měli odskočit na 2:0. Zápas by pak asi vypadal jinak. Jsem rád, že jsme to rozhodli v závěrečné přesilovce a získali jsme tři body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že nás čeká zápas s tabulkovým sousedem a bude se hrát o pomyslných šest bodů. Přesto jsme první polovinu utkání nehráli hru, kterou jsme si předsevzali. Soupeř byl v této části zápasu aktivnější a vypracoval si více gólových šancí, díky výbornému výkonu Míši Postavy v celém zápase jsme ale zůstávali ve hře. Ve třetí třetině jsme začali být aktivnější, jak střelecky, tak herně. Podařilo se nám vyrovnat a dostat se do zápasu. Potom jsme odehráli dvě oslabení tři na pět, o tom si musí každý udělat obrázek sám, pokud se na zápas podívá. Dostali jsme klíčový gól a potom se utkání dohrávalo. Už jsme se nedostali do nějakého tlaku v závěru. Jdeme dál, body se počítají až po konci základní části. Budeme se snažit být co nejvýš.