Zubři v úterý domácí led nevyužili, ve třetím čtvrtfinále utrpěli vysokou porážku

P ř e r o v – Do třetího utkání se přehoupla série čtvrtfinále play-off mezi Přerovem a Kladnem. Hanáci se poprvé představili před vlastním publikem, MEO Aréna byla přitom naplněná k prasknutí. Vítězství domácích však neviděla, Zubři inkasovali osm branek a s Rytíři vysoko padli. O vítězi rozhodla druhá třetina, ve které se Kladenští prosadili čtyřikrát. Ujali se tak vedení 3:0 na zápasy a svěřenci trenérů Kočary a Sklenáře budou ve středu odvracet první z jejich mečbolů.
ČF3, úterý 5.3.2019
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
2:8
(0:1, 1:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Černý, Pšurný), 43. Doležal (Navrátil, Pala) – 16. Říha (Melka, Plekanec), 23. Vampola (Zikmund, Strnad), 23. Říha (Zikmund, Machač), 32. Machač (Vampola, Plekanec), 40. Kubík (Melka, Plekanec), 53. Jelínek (Plekanec, Strnad), 56. Redlich (Vampola, Strnad), 60. Zikmund (Kubík). Rozhodčí: Koziol, Sýkora – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:10, navíc Novotný (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání, Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 33:42 (6:12, 13:21, 14:9). Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 35:40. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:8.
Klimeš (23. Šurý) – Novotný, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold, Pohl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Gago, Dvořák, Davídek
Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund – Kubík, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Hajný

S první lepší střelou přišel Plekanec na konci třetí minuty, obratem však v přečíslení zahrozili Navrátil s Pšurným. Slibnou příležitostí pro domácí byla minuta ve dvojnásobné přesilovce, po jejím skončení se ale neujala ani rána Novotného, ani následná dorážka Pšurného. Velká dravost Zubrů přinesla nebezpečí z hole Goiše a Moučky a následně se jim povedlo ubránit první oslabení. Několik vyloučení přišlo i ke konci třetiny, a do šaten se tak bez branek nešlo. Antonín Melka tak tak zachytil kotouč a předložil ho Jiřímu Říhovi, který nechytatelně vymetl pravý horní růžek Klimešovy branky.

Velmi svižně nastoupila do druhé třetiny obě mužstva a ve 23. minutě jedno z nich těžilo. Byli to Kladenští, když zachycený puk od Jelínka přes Zikmunda prošel až k Petru Vampolovi, jenž z pravého kruhu prostřelil Klimeše. O 19 vteřin později už šlo Kladno do třígólového vedení. Jiří Říha na Klimeše vyzrál bekhendem a přerovský gólman mířil z brány na střídačku. Mezi tři tyče naskočil Michal Šurý, který se v oslabení parádně vytáhl na Vampolu, ale dvě vteřiny před koncem trestu Černého Rytíři zvyšovali už na 4:0. Vampola nastřelil puk do mezikruží, kam vložil hokejku Patrik Machač.

Melka chvíli nato nevyužil trestného střílení a konečně se prosadili i Zubři. Přesilovku po vyražené střele Černého zakončil pohotovou dorážkou Jakub Navrátil. Už se zdálo, že se do šaten půjde za stavu 1:4, Kladno ovšem přidalo ještě jednu branku, která v MEO Aréně zvedla vlnu pochybností. Šurý neudržel puk u tyče a Adam Kubík se stal dalším střelcem Rytířů.

Skóre třetí třetiny už otevírali Hanáci, v přesilovce Palovu ránu za Cikánka protečoval Tomáš Doležal. To ale bylo ze strany Zubrů vše, na střelnici už se nacházeli pouze Kladenští. Další přesilovku Kladna využil Šimon Jelínek, který v 53. minutě sklepával puk do odkryté klece, špatnou rozehrávku Přerova o dvě minuty později přesnou střelou trestal Tomáš Redlich. Vysokou porážku Zubrů dokonal v čase 59:15 Ladislav Zikmund, jehož střela zápěstím z mezikruží stanovila konečný výsledek na 2:8.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme zaslouženě. Samozřejmě ta výše toho skóre nemusela být taková, ale zatím nejsme Kladnu v této sérii důstojným soupeřem. Kdo hokeji rozumí a byl třeba i na Kladně, tak ví, že jsme o krok pozadu. Nevyhráváme jednoduché souboje, přeskakují nám puky přes hokejku a když jdeme my na přesilovku, tak to nemá takovou kvalitu, jako když jde Kladno. Prostě v této chvíli je Kladno lepší a zaslouženě vede 3:0. Samozřejmě až čtvrtý bod mužstvo posílá dál a ten ještě Rytíři nemají.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): První třetina byla hodně vyrovnaná. Dnes podle mě rozhodl nástup do druhé třetiny, kdy jsme dali rychlé dvě branky a odskočili domácím na 3:0. I když potom Přerovští vyvinuli velký tlak, podařilo se nám je udržet, aby se k nám nedostali. V poslední třetině jsme se snažili neudělat moc chyb. Bohužel jsme se nechali během deseti minut čtyřikrát vyloučit, což domácím dalo další síly. Ale naštěstí jsme to ubránili a zápas už nějak dovedli do vítězného konce. Zítra se bude chtít Přerov určitě vzepřít, je tu nádherná divácká kulisa a Zubři budou chtít vyhrát. Bojují celou sezonu a nemůžeme počítat s tím, že by to zítra odevzdali.