Zubři v sérii vedou! Vsetín udolali minutu před koncem

P ř e r o v – Tým přerovských Zubrů vstoupil do letošních zápasů play off tou správnou nohou. Domácí utkání se Vsetínem nabídlo boj ostrý jako břitva, který nakonec Přerov rozhodl krásným gólem minutu před koncem. Zubři se do soupeře pustili s obrovskou vervou a v první třetině výrazně Valachy přestříleli. Góly ale začaly padat až v prostřední části, kdy Přerov dvakrát udeřil a dostal se do nadějného vedení 2:0. Jenže třetí třetina nabídla obrovskou dramatickou zápletku. Vsetín se rozhodně nevzdal a dokázal nejdříve vyrovnat na 2:2 a poté i na 3:3. Rozhodující momenty pak přišly až v samotném závěru, kdy Přerov strhl gólem v přesilovce vedení na svoji stranu a výsledek pečetil současně se sirénou do prázné vsetínské branky. Zubři tak po prvním utkání vedou v sérii 1:0!
ČF1, středa 10.3.2010
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
5:3
(0:0, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 27. Pavlas (Kotásek), 40. Kolář (Sedlák, Faltýnek), 53. Sedlák (Kotásek), 59. Coufal (Pavlas), 60. Kolář - 49. Ondráček (Farda, Korčák), 50. Klabačka (Vaněk, Hrňa), 58. Vaněk (Korčák). Rozhodčí: J. Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2200. Buly: 36:34. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Pavlas, Vlček, Halouska, Osina, Novák, J. Ferenc - Sedlák, Kolář, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Coufal, Sprušil, Goiš - Martinák, Kohút, Málek
Plšek - Zavrtálek, Kapr, J. Tesařík, Vodák, Farda, Šimek, Matula, D. Tesařík, Korčák, Knebl, Štraub, Hrňa, Vaněk, Ašer, Mikeš, Sýs, Klabačka, Vítek, Ondráček, Bořuta

Přerov vstoupil do první čtvrtfinálové bitvy se Vsetínem s hodně aktivní hrou, ke které přidal i poměrně častou střelbu a brankář Plšek tak musel mnohokrát zasahovat. Na konci 4. minuty si strážce vsetínské klece připsal krásný zákrok proti Hanákovi, jemuž vychytal dva velké pokusy. S úderem 8. minuty se na přerovském ledě poprvé vylučovalo a po faulu Šimka hráli domácí Zubři přesilovku. Dobrou výhodu však díky obětavé vsetínské obraně nedokázali zužitkovat. O chvilku později už si část domácích fanoušků zakřičela „gól“, ale bezbrankové skóre se nakonec nezměnilo. Tvrdá střela Zdeňka Sedláka podle soudu brankového rozhodčího za čárou neskončila a ani se nerozsvítilo červené světlo.

Také v dalších momentech první třetiny stálo při vsetínském brankáři velké štěstí. Zejména při akci Hanáka s Kotáskem musel Plšek tvrdě zasahovat na brankové čáře. Vsetín se dostával v první třetině před branku Zubrů spíše jen sporadicky. Jednu z nebezpečných střel vyslal ve 14. minutě na Tihláře Vaněk, ale brankář s přezdívkou „Banán“ byl úspěšný. Stav 0:0 se poté nezměnil ani po další souhře druhého přerovského útoku. Na konci celé Hanákovy akce opět stál famózní zákrok gólmana Plška.

V úvodu druhé části hry přerovští Zubři dohrávali přesilovou hru z první třetiny, ale ani tuto možnost nedokázali využít. Přerov se dlouhou dobu nemohl střelecky prosadit, vše se ale změnilo v závěru 27. minuty, kdy se pořádně napřáhl kanonýr Pavlas a nedal Plškovi šanci zasáhnout - 1:0. Vsetín mohl udeřit a vyrovnat skóre hned po půlminutě, kdy střílel od modré čary Vodák. Brankář Tihlář měl sice mírně zakrytý výhled, ale kus černé gumy lapil.

Další obrovskou možnost měla ve 31. minutě vsetínská posila ze Zlína, útočník Ondráček. Ten se na chvíli objevil sám před Tihlářem, svoji střelu však namířil pár centimetrů vedle. Následně se hra na ledě začala trochu přiostřovat a diváci se dočkali několika tvrdých střetů u mantinelu. Ve 34. minutě byl Vsetín znovu hodně blízko vyrovnání, tentokrát díky hře v početní výhodě. Pěknou střelou se prezentoval Knebl, ale i tentokrát Tihlář dobře zasáhl. V závěru druhé třetiny se naopak do přesilové hry dostali Zubři a po chvilce svoje vedení zvýšili. Po Sedlákově střele se dostal k odraženému puku Kolář a z hranice brankoviště dorazil kotouč do sítě - 2:0.

Ve třetí třetině se více než dva tisíce diváků v přerovské hale dočkalo velkého množství zajímavých momentů. Na konci 45. minutě při hře ve čtyřech mohli Zubři přidat třetí gól. Ten měl na své holi obránce Osina, který dostal krásnou přihrávku od Sprušila, ale trestuhodně vsetínskou branku přestřelil. Za nevyužití této akce byli Zubři po chvíli dokonale potrestáni, a to hned dvakrát. Nejdříve snížil stav na 2:1 z pěkné dorážky Ondráček a minutu po něm rozběsnil sektor pro fanoušky hostů Klabačka, jehož střelu brankář Tihlář neudržel - 2:2.

V posledních deseti minutách se utkání proměnilo v obrovský boj kdo s koho. Zubři hráli chvíli po nedisciplinovanosti soupeře přesilovku 4 na 3 a opět strhli vedení na svoji stranu. Kotásek pěkně poslal puk na volného Sedláka, který z otočky zamířil přesně - 3:2. Chvíli poté se ale zbytečných faulů dopustil také Přerov a dokonce hrál jen ve třech. Těžké oslabení dokázali sice Zubři přežít, ale nakonec sedm vteřin před skončením druhého trestu vyrovnal střelou mezi Tihlářovy betony Vaněk3:3.

Řada diváků už se zřejmě chystala na prodloužení, Zubři ale nakonec dokázali utkání dovést do vítězného konce v normální hrací době. Postaral se o to útočník Coufal, který při vyloučení Zavrtálka poslal puk do vsetínské branky počtvrté a Maxi-Tip Aréna vybouchla nadšením - 4:3. V posledních vteřinách ještě na trestné lavici pykali domácí a Vsetín to zkusil bez brankáře v šesti proti čtyřem. Power play už však Valachům nevyšla, naopak Kolář současně se sirénou ještě trefil prázdnou vsetínskou branku a upravil skóre na 5:3.

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dalo se očekávat, že to bude obrovský boj. Vsetín má sice nějaké hráče zraněné, ale přijel naopak s posilami ze Zlína. První třetina nám vyšla opravdu parádně, tam jsme klidně mohli jít do vedení 3:0. Soupeře jsme k ničemu nepustili a kdybychom dali góly, tak jsme mohli potom zápas lépe kontrolovat. Ve druhé třetině jsme sice góly dali, ale potom přišly zbytečné komplikace. Měli jsme řadu vyloučených, ale naštěstí se nám to podařilo v závěru rozhodnout.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Začali jsme podle mě trošku zakřiknutě a zbytečně nervózně. Soupeři jsme v první třetině nabídli velký tlak a se štěstím jsme to ustáli. Do druhé třetiny jsme paradoxně vstoupili daleko lépe, ale nakonec jsme prohrávali 0:2. Ve třetí třetině už jsme neměli co ztratit, hra se hodně přelévala a nám se podařilo vyrovnat. Je škoda, že jsme v závěru úplně zbytečným faulem nabídli domácím přesilovku a nedotáhli ten zápas do prodloužení.