Zubři v obměněné sestavě vyzvali extraligového soka, Hradec na Hané kraloval

P ř e r o v – Téměř tisíc diváků se v úmorném letním vedru přišlo zchladit do MEO Arény. Těšit se mohli z atraktivní partie, Zubři totiž vyzvali extraligový Hradec Králové. Východočeši přitom potvrdili své kvality a připsali si vysoké vítězství. Přerov v obměněné sestavě skóroval dvakrát, Mountfield devětkrát. Po třech třetinách se tak zrodil výsledek 2:9.
přát., čtvrtek 2.8.2018
HC ZUBR Přerov - Mountfield HK
2:9
(1:2, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Pšurný (Novotný, Goiš), 35. Pšurný (Šefl) – 10. Rosandič (Paulovič), 11. Pavlík (Vopelka, Berger), 25. Chalupa (Paulovič), 29. Berger (Straka), 31. Straka (Chalupa), 40. Pilař (Paulovič, Bezúch), 43. Pavlík (Nedomlel, Vopelka), 55. Straka (Chalupa), 56. Miškář. Rozhodčí: Mikula, Obadal – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4, navíc Nedomlel (Mountfield HK) 10 minut osobní trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 935. Střely na branku: 19:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:9.
Klimeš (41. Šurý) – Padrnos, Novotný, Zbořil, Pala, Malina, Šefl, Černý, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Navrátil, Šimeček – Mašín, Moučka, Valášek – F. Dvořák
D. Dvořák – Rosandič, Muška, Kukla, Piché, Havránek, Nedomlel – Bezúch, Miškář, Pilař – Pavlík, Sklenář, Vopelka – Chalupa, Berger, Straka – Bičevskis, Paulovič

Začalo se v hodně svižném tempu, čemuž odpovídaly zkušenosti hráčů na ledě. Krátce po hradeckém přečíslení z 5. minuty měl velkou šanci sám před Klimešem Paulovič, zanedlouho však byli hosté vyloučení a do brankového ohrožení mohli přejít Zubři. Přesilovka ale postrádala souhru. V závěru prchnul Pavlík a jen tak tak se zakrátko neprosadil hákovaný Paulovič. To Mountfieldu se ve výhodě zadařilo a přesně v půli třetiny šel po střele Mislava Rosandiče od modré do vedení.

Už za 33 sekund vedení násobil. Rychlost u pravého kruhu nabral Radovan Pavlík, jehož švih Klimešovi propadl. Přerovští poprvé více zahrozili ve 14. minutě. Navrátil našel zpoza brány volného Goiše u brankoviště, stoprocentní příležitost ale napotřetí zmařil zdvihnutý beton hradeckého gólmana. Hanáci ke konci třetiny ubránili oslabení a v 19. minutě se dočkali snížení. Nenápadná střela Novotného z nevelké vzdálenosti stačila k tomu, aby se ji podařilo do sítě protečovat Romanovi Pšurnému.

Za zákrok na Procházku byl na staru druhé části vyloučen Nedomlel. Srovnání se však Přerované nedočkali, naopak ve 25. minutě inkasovali. Z protiútoku si dobře vybruslil Matěj Chalupa a nechytatelnou střelou, která se ještě projela po brankové konstrukci, překonal Klimeše potřetí. Ve třetí přesilové hře domácí chybovali, čehož využil Straka. Jeho bekhend však gól v oslabení nepřinesl. To až o chvíli později protiútok v režii Jana Bergera.

Hradec navíc hodně brzy skóroval popáté. Minelu v obranném pásmu zblízka potrestal Petr Straka. Zubři ale nic nezabalili a po pěkné kombinaci snižoval Roman Pšurný. Mountfield v závěru „dvacky“ však využil další početní výhodu a díky Radku Pilařovi zvýšil na 6:2.

Přerov se na startu poslední fáze musel opět bránit a neuspěl. Hradec díky Radovanu Pavlíkovi oslavil sedmý gól. To už byl mezi třemi tyčemi za Klimeše střídající Šurý. Mountfield po většinu času kontroloval hru, puk držel na svých hokejkách, a to včetně oslabení v půlce poslední třetiny. Dvořák všechny šance zvládl krýt.

O pět minut později Východočeši zasadili Zubrům osmou ránu. Nahození Chalupy před Šurým ztečoval Petr Straka. Za tři čtvrtě minuty už to bylo 2:9. Přihrávka měla jako konečného adresáta Patrika Miškáře a ten měl proti Šurému jednoduchou práci. Hradec závěrečnou přesilovou hru desátým gólem neoslavil, z Hané si i přesto odvezl vysoké a zasloužené vítězství.

V doplňkovém prodloužení už byl herní projev obou celků vyrovnaný. Procházka ani Rachůnek nebyli v úprku úspěšní, Šurého beton pak stačil na zmaření hradecké tutovky. Pětiminutovka tři na tři vítěze nenašla, samostatné nájezdy už ano a stal se jím tým z Přerova, když na jeho straně stál jediný úspěšný řešitel Moučka, zatímco se na soupeřově straně neprosadil nikdo.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Po prohře 9:2 nemůžu být s výkonem mužstva spokojen. Samozřejmě je třeba vzít v potaz, že Hradec je velice kvalitní a silné mužstvo, ale já si myslím, že jsme té vysoké prohře napomohli hrubými chybami a nedisciplinovaností ve hře. Nebylo to utkání, které nám sedlo. Chyby se daly očekávat, ale určitě ne takové, které jsme předváděli. De facto se ty chyby už nedaly zachránit a soupeře poslaly přímo do jednoznačné brankové šance. Takových bylo v zápase neskutečné množství. Na mužstvu bylo cítit, že se trénuje hodně a že jsme měli síly vždycky v prvních pěti minutách třetiny. Pak už odcházely. Je cítit, že tréninky a i to počasí se na tom nasazení a výkonu trošku podepsaly. S takovým týmem, jako je Hradec, který výborně bruslí a kombinuje, musíte být kondičně naplno připraven.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Bylo vidět, že to byl první zápas. Přivezli jsme mladší hráče, zkušenější zůstali doma. Líbilo se nám, že byli aktivní celý zápas, dobře bruslili a měli snahu plnit pokyny a věci, které jsme dělali na tréninku. Dali jsme i některé pěkné góly, takže to bylo i pozitivní. Na druhou stranu tam samozřejmě bylo množství chyb a spousta věcí, na kterých musíme ještě pracovat. Nemyslím si, že to byl jednoduchý zápas a že by výsledek odpovídal průběhu. Bylo to vyrovnané, domácí měli spoustu šancí a musíme pochválit Dana Dvořáka, který odvedl dobrý výkon. Byl to pro nás dobrý zápas.