Zubři v desetigólovém derby ztratili náskok, všechny body tentokrát odvezl Prostějov

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve třicátém kole Chance ligy s Prostějovem 4:6 a poprvé od září 2016 neuspěli v hanáckém derby na svém ledě. Zubři si rychle vypracovali tříbrankové vedení, Jestřábi se však podobě svižně dostali na dostřel. Skóre poté navíc otočili a modrožlutí už zásluhou navrátilce do sestavy Goiše stihli pouze snížit. V samotném závěru sice ještě zkusili hru bez brankáře, při té se ovšem neprosadili a na body nedosáhli.
30.kolo, středa 22.12.2021
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:6
(3:2, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Süss (Jan Svoboda, Kubeš), 5. Jan Svoboda (Herman, Süss), 6. Doležal (Ševčík, Dvořák), 51. Goiš (Dvořák) – 7. T. Jáchym (Beránek, Havlík), 11. Švec (Martin Novák, Kloz), 32. Husák (Kloz, Rudovský), 43. Mrázek (Švec, Husák), 47. Martin Novák (Jelínek, Babka), 60. Mrázek (Babka, Kloz). Rozhodčí: Jaroš, Petružálek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 41:31. Zblokované střely: 8:5. Vhazování: 47:28. Průběh utkání: 3:0, 3:5, 4:5, 4:6.
Klimeš – Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík – Herman, Süss, Jan Svoboda – Doležal, Král, Matěj Novák – Goiš, Dvořák, M. Svoboda – Sloboda, Indrák, Sebera
Bláha – Klimíček, Husák, Babka, Krejčí, Zajíc, Vala – Mrázek, Kloz, Švec – Havlík, T. Jáchym, Beránek – Rudovský, Martin Novák, Jelínek – Motloch, Koblížek, Štefka

Přímo snově do zápasu vstoupili domácí, když Jana Süsse našel v přečíslení krásnou žabkou Jan Svoboda a Zubři šli po přesném zakončení rychle do vedení. Právě Jan Svoboda jej na konci páté minuty dále navyšoval. Ve spolupráci s Hermanem prošel stojící prostějovskou obranou a střelou pod teploměr překonal Bláhu. Za další minutu už se zdálo, že Prostějov má v derby opět zaděláno na debakl. Ševčík totiž nahodil puk před branku a ten zamířil od brusle soupeře na Tomáše Doležala, který s holí mezi nohama luxusně zvýšil na 3:0.

Prostějov ale ručník do ringu nehodil a už za 17 vteřin snížil, když mezery v obraně využil průnikem Tomáš Jáchym. Bláznivou první třetinu, které nechybělo vůbec nic, uzavřel pátým gólem večera Marek Švec, který v jedenácté minutě ze skrumáže využil hostující přesilovku.

Derby se vším všudy pokračovalo ve druhém dějství snahami Prostějova o srovnání. Ve 22. minutě se skutečně zaradoval, když Havlík prostřelil v tlaku Klimeše. Tomu ale bylo dle sudích bráněno nedovoleným způsobem a branka tak nebyla uznána. Po spoustě šancí už se však o deset minut později Jestřábi radovali. Při signalizovaném vyloučení obsadili pásmo, Patrik Husák vystřelil z dálky a tečovaný puk vrchem přeskočil Klimeše.

Hosté nakonec na startu třetí třetiny dokonali obrat na 4:3. Petr Mrázek přešel v souboji přes Kubeše a Klimeše překonal letmou střelou mezi betony. V přesilovce z ostrého úhlu Černý nastřelil pouze tyč a Jestřábi v brejku záhy odskočili o dvě branky. Jelínek našel hokejku Martina Nováka, který skvělého Klimeše překonal. Zubry ale v 51. minutě znovu nastartoval přesný pas Dvořáka mířící na navrátilce Jiřího Goiše, jenž dal Přerovu naději. Nespočet velkých šancí, ale srovnání nepřinesl a v závěru už pouze pojistil výhru Prostějova Petr Mrázek. Regionální bitva tak po třech letech končí v rukou Jestřábů.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Měli jsme výborný vstup do utkání. Vedli jsme 3:0, co bychom si mohli přát jiného. Trošku tam byl problém v tom, že hned přišel kontaktní gól na 3:1. Kdyby se nám hra podařila trochu uklidnit a déle jsme udrželi náskok, soupeř by to měl mnohem těžší. Zápas nicméně pokračoval dál a Prostějov byl v zakončení úspěšnější a produktivnější. My jsme si také vytvořili spoustu příležitostí a průběhu utkání by podle mě slušel remízový výsledek. Toho se nám ale bohužel dosáhnout nepodařilo. Ani v power-play, kdy tam mohla spadnout spousta věcí. Na čem musíme zapracovat, jsou přesilovky. Právě v nich nám chybí jeden gól, aby byl výsledek úspěšnější. Kluky ovšem musím pochválit za předvedený výkon, nevzdali to až do poslední chvíle. Sice nás mrzí, že jsme nebodovali. Je to ale čestná porážka, výkon byl dobrý, nemáme se za co stydět.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Na mužstvo jsem strašně pyšný. Cesta domů a Vánoce budou o něco hezčí, i když to jsou svátky s rodinou. Pokud už jsme měli po tak dlouhé době v Přerově zvítězit, tak po takovémto zápase. Otáčeli jsme ho, na ledě jsme nechali všechno. Na každého z kluků jsem hrdý. Přerov vyměnil trenéry, odehrál výborný duel v Sokolově, kde se moc nevyhrává – byl v euforii. Rozhodla nějaká bojovnost. Důležité bylo, že jsme nesložili hlavu a rychle dali kontaktní gól na 3:1. Vcelku rychle jsme pak snížili i na 3:2 a psychická výhoda byla na naší straně. Škoda, že jsme na konci druhé třetiny nevyužili přesilovku, utkání jsme na svou stranu mohli zlomit dříve. Ve třetí části to bylo hodně o jednom gólu. Dostali jsme se do vedení 4:3, navíc jsme celkově dobře hráli oslabení. Odbránili jsme je, dali jsme i branku. Pak jsme udělali zbytečnou chybu a v závěru si to ještě zkomplikovali. Bylo to hodně podobné play-off hokeji. Největší škoda byla, že nemohl přijít plný zimák. Byly tam emoce z obou stran, zápas by si to zasloužil. Odjíždíme s dobrým pocitem, jsme rádi, že série skončila. Věřím, že do dalšího duelu, kdy v Přerově zase vyhrajeme, to nebude trvat tak dlouho.