Zubři v bitvě se Zlínem vyrovnali 47 sekund před sirénou, doma však přišli o dva body

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 35. kole Chance ligy se Zlínem 3:4 po prodloužení, bodovou sérii nicméně prodloužili na osm utkání. Hanáci po dvou třetinách ztráceli na ševce jeden gól, těsnou ztrátu dokázali dotáhnout při hře bez brankáře zásluhou Pechance. Duel dvou moravských týmů pak mířil do samostatných nájezdů, v čase 64:18 však o druhém bodu pro hosty a také jejich výhře rozhodl Gago. Zubři i přes porážku udrželi v tabulce šesté místo, náskok na sedmou Jihlavu zvýšili na tři body.
35.kolo, sobota 7.1.2023
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
3:4p
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Jakub Svoboda (Chroboček, Březina), 25. Březina (Jakub Svoboda, Pechanec), 60. Pechanec (Doležal, Jakub Svoboda) – 14. Honejsek (Mrázek), 23. Köhler (Mrázek, Gazda), 37. Heš (Kindl, Pospíšil), 65. Gago (Talafa). Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík – Bezděk, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2004. Střely na branku: 25:21. Zblokované střely: 7:6. Vhazování: 48:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Postava – Krisl, Černý, Dluhoš, Chroboček, Gréč, Ševčík – Březina, Pechanec, Jakub Svoboda – Doležal, Dvořák, Okál – Goiš, Macuh, Jan Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša
Honzík – Gazda, Talafa, Suhrada, Novotný, Zbořil, Husa, Riedl – Mrázek, Honejsek, Sedláček – Heš, Kindl, Pospíšil – Kubiš, Hejcman, Ondráček – Köhler, Gago, Zabloudil

Už ve třetí minutě mohli udeřit Zubři. Jakub Svoboda se šikovně protáhl po pravém křídle až před Honzíka, kterého si také položil, vzápětí však do odkryté části branky puk nezasunul. Domácí byli v úvodu aktivnější, čímž si vybojovali přesilovou hru a v ní po minutě slavili otevření skóre. Jakub Svoboda už byl tentokrát úspěšný, když si sjel od mantinelu na svou oblíbenou pozici na pravém kruhu a prudkou střelou zápěstím vymetl vzdálenější horní roh branky. Solidně zaplněná MEO Aréna čekala na další trefu do 14. minuty. Mrázek objel branku a z otočky našel Antonína Honejska, jenž sporným zásahem bruslí poslal kotouč za Postavu. Ve velké šanci se poté ocitl Okál, další změnu skóre už však první třetina nepřinesla.

Ve 22. minutě zamířili do prvního oslabení také hráči Přerova a ani oni se neubránili. Mrázek přihrál před bránu a Bedřich Köhler dokonal obrat. Zlín si však vedení dlouho neužil, Přerov za dvě minuty srovnal. Obrana ševců si neporozuměla, čehož rychle využil Jakub Svoboda a zpoza branky našel hokejku Davida Březiny. Obrátit stav zápasu mohl rychle Goiš, vzápětí se ale MEO Aréna stala svědkem mrazivých momentů. Ševčík inkasoval střelu Ondráčka přímo na nekrytou část ucha a kluziště opustil na nosítkách. Ztracené tempo hry se brzy vrátilo, hrozil Dobša, na opačné straně zase Mrázek, pátá branka večera ale přišla až ke konci třetiny. Berani vystihli domácí rozehrávku a z rychlého kontru se prosadil Lukáš Heš.

Zubři zkraje třetí části hostům pořádně zavařili. Gólovou možnost ale neproměnil Černý ani Okál. Na opačné straně nastřelil spojnici Gago a tempo hry paradoxně stáhla nevydařená přesilovka Hanáků a následná série zakázaných uvolnění. Nezáživný hokej plný nepřesností, chyb a urputné obrany se táhl až do poslední minuty, kde museli být kvůli manku aktivnější domácí. Ti srovnali při hře bez brankáře, po dělovce Jakuba Svobody se dostal k dorážce Antonín Pechanec a poslal zápas do prodloužení. Tentýž hráč mohl Zubrům zařídit i druhý bod, o druhé výhře Zlína na půdě Přerova v prodloužení ale nakonec rozhodl Michal Gago, který v dobré rychlosti prostřelil Postavu.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Jdeme zápas od zápasu, na série se nekoukáme. Zápasy jdou teď v rychlém sledu. Dnešní utkání bylo oboustranně bojovné. Lépe jsme do něj vstoupili a prvních deset minut jsme hráli to, co jsme si řekli. První třetinu jsme ale dohrávali bojácní. Soupeř má zkušené hráče a snažil se toho využít. Zápas se lámal ve druhé třetině. Vytvořili jsme si dvě čisté šance, potom jsme ale po chybě dostali gól na 2:3. Téměř čtyřicet minut jsme navíc museli hrát na pět obránců, což byl vzhledem k nasazení utkání citelný zásah do mužstva. Ve třetí třetině jsme se zase dostali do dvou gólovek, na druhou stranu Zlín tam trefil brankovou konstrukci. Podařilo se nám to na morál ubojovat aspoň na bod. V prodloužení jsme opět neproměnili své šance, naopak soupeř svou možnost proměnil a odváží si dva body. Velké poděkování zaslouží fanoušci, atmosféra byla parádní. Pro kluky je to jenom dobře. Budeme se snažit pokračovat v aktuálních výkonech, i když sestavu teď máme hodně okleštěnou.

Miloš Říha mladší (PSG Berani Zlín): Byl to těžký a vyrovnaný zápas. Byly tam fáze, kdy jsme si plnili pokyny a hráli dobře. Ale byly tam taky fáze, kdy jsme hráli špatně, což bylo jednoznačně vidět. Dostali jsme se po dvou třetinách do vedení. Pak jsme přestáli počáteční tlak domácích a náš špatný vstup do třetí třetiny a z jednoho brejku jsme nastřelili spojnici. V oslabení jsme k nám soupeře nepustili, žádný závěrečný tlak se nekonal. Pak ale uděláme úplně nepochopitelnou chybu, kvůli které jsme přišli o bod. Samozřejmě jsem rád, že bereme vítězství a aspoň ten druhý bonusový bod, protože v Přerově se hraje velmi těžko. Ale ty body měly být tři.