Zubři v Šumperku nedohráli, zápas za nerozhodného stavu ukončila velká potyčka

P ř e r o v – Odvetný přípravný zápas hokejistů Přerova proti Šumperku trval pouze 54 minut. Pak domácí obránce Drtil srazil na střídačku Zubrů Březinu a strhla se hromadná šarvátka. Rozhodčí navrhli duel předčasně ukončit, s čímž oba týmy souhlasily. Hanáci s Draky do té doby remizovali 3:3, přičemž neudrželi dvoubrankové vedení.
přát., čtvrtek 1.9.2022
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
3:3
(0:2, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Šuhaj (Kohút), 32. Drtil (Žálčík), 39. Vachutka (Šuhaj) – 6. Macuh (Hrdinka), 7. Tarnoczy (Krisl), 29. Jakub Svoboda (Doležal, Krisl). Rozhodčí: Cabák, Daniel – Frais, Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: 31:17. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3. Utkání bylo na návrh rozhodčích v 54. minutě předčasně ukončeno.
Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vachutka, Šuhaj, Kohút – Bernat, Čermák, Křemen – Antoníček, Horký, Jouza
Postava – Černý, Gréč, Chroboček, Hrdinka, Krisl, Ševčík, Hanák – Jakub Svoboda, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Fencl, Macuh, Goiš – Tarnoczy, Ministr, Indrák

Přerov nastoupil na šumperském ledě bez útočníka Okála, který v úterním vzájemném zápase utrpěl zranění v horní části těla. V úvodu dvakrát zahrozil první útok Draků, skóre ale nezměnil. To se podařilo v šesté minutě Roku Macuhovi, který blízka využil odrazu puku od zadního mantinelu.

Za padesát sekund Zubři skórovali znovu. Nástřel Krisla od levého mantinelu tečoval do protipohybu Hamalčíka Patrik Tarnoczy. Další góly hostů mohli přidat Goiš a Doležal, Hamalčík ale pokaždé dokázal zasáhnout.

Ve 23. minutě Šumperk snížil. Po levé straně útočného pásma unikl Kohút a přihrál osamocenému Vojtěchu Šuhajovi, který zakončil nad přesunujícího se Postavu. Draci rázem zvýšili aktivitu a vynutili si přesilovku. Během ní do betonů Postavy střílel Šuhaj.

V početní převaze udeřili Hanáci. Kotouč se odrazil přímo k Jakubu Svobodovi, kterému stačilo trefit prázdnou bránu. Zubři poté ubránili dvojnásobné oslabení, na trest za příliš mnoho hráčů na ledě ale doplatili.

Postava se nejprve vytáhl proti ráně Žálčíka a vzápětí si stejnou částí výstroje sáhl také na pokus Tomáše Drtila od modré čáry. Puk však pouze tečoval do levého horního rohu přerovské branky. Krátce před druhou přestávkou hosté přišli i o zbývající náskok. Po chybě v obranném pásmu usměrnil Šuhajův pas do sítě Daniel Vachutka.

Šumperský obrat mohl po špatné rozehrávce Hrdinky dokonat v přesilovce Čermák, Postava jej ale vyrážečkou vychytal. Následně si poradil i s možností Bartoše, proti kterému se přemístil k pravé tyči. Na druhé straně naznačil střelu Krisl a přihrál Dvořákovi, ten však domácí branku minul.

V 54. minutě srazil obránce Draků Drtil na přerovskou střídačku Březinu. Situace vyústila v potyčku, do které se zapojily téměř kompletní sestavy obou týmů. Vidět byl především Dvořák, který se pěstmi pustil do Drtila. Rozhodčí zápas raději předčasně ukončili. Přerov i Šumperk tak zamířily do kabiny předčasně.

Lukáš Majer (DRACI PARS Šumperk): První třetinu jsme byli spíše takoví bojácní, řekl bych. Přerov byl v první dvacetiminutovce lepší, produktivnější a zkušenější. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili ve forčekingu, dobře jsme zdvojovali souboje, byli jsme hladoví a aktivní a po zásluze jsme se dostali do utkání i výsledkově. Bohužel nám zatím nefungují přesilovky. Myslím si, že kdybychom měli přesilovky produktivnější, tak bychom ten zápas třeba zlomili. Ale hrozně si ceníme toho, že jsme se proti tak kvalitnímu soupeři dostali ze stavu 0:2 na 3:3. Budu se opakovat, ale dneska byla opět cítit podpora fanoušků už od první minuty. Hrozně si vážím toho, že na nás nikdo nepískal za stavu 0:2. Chtěl bych fanouškům moc poděkovat i za to, jak nám dokáží dodat adrenalin a krev do žil.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Měli jsme dobrý začátek. První třetina byla slušná, hráli jsme, co jsme si řekli. Profitovali jsme z toho a dostali jsme se do vedení 2:0. Ve druhé části se domácí zmobilizovali a přidali. My jsme trochu ubrali ze své hry a soupeř vyrovnal. Třetí třetina už byly jenom osobní potyčky, s hokejem to nemělo co dělat. Na návrh rozhodčích jsme přistoupili na to, že se utkání předčasně ukončí.