Zubři v Šumperku dotáhli dvoubrankovou ztrátu, obrat pak dokonali při nájezdech

Š u m p e r k – Hokejisté Přerova vyhráli v 17. kole Chance ligy na ledě Šumperka 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře prodloužili sérii zápasů, ve kterých bodovali, na osm. V duelu dvou týmů z Olomouckého kraje sice prohrávali rozdílem dvou gólů, když se trefili Gewiese a Scheuter. V přesilovce ale snížil Doležal, na kterého první brankou ve druhé nejvyšší soutěži navázal tři minuty před koncem mladík Matěj Sebera. Utkání ve ŠKODA aréně dospělo do samostatných nájezdů, v nichž jako jediný skóroval Dostálek. Společně s bezchybným Danielem Dvořákem zařídil Zubrům zisk dvou bodů.
17.kolo, sobota 12.12.2020
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
2:3sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Gewiese (Milfait, Jaroš), 32. Scheuter (Milfait, Věntus) – 34. Doležal (Pšurný, Dvořák), 58. Sebera (Hejcman, Macuh), rozhodující nájezd Dostálek. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Blažek, Hranoš. Vyloučení: 3:6, navíc Milfait (Šumperk) 10 minut osobní trest – Šoustal (Přerov) 10 minut osobní trest, Číp (Přerov) trest do konce zápasu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:41. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 26:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Peksa – Gewiese, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Věntus, Nepokoj, Viktorin – Jaroš, Milfait, Danielčák – Krejčiřík, Baláž, Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Horký, Scheuter
D. Dvořák – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl, Zbořil, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Macuh, Sebera

Aktivnější vstup do zápasu měli Zubři, kteří několikrát ohrozili brankáře Peksu. Nejvýrazněji v páté minutě, kdy se do přečíslení dostal Hejcman se Šoustalem, ale v následném závaru byla Přerovu odpískána přihrávka rukou. Draci mohli skórovat hned vzápětí, když se před Dvořákem zjevil úplně volný Hroch, jenže neměl seřízená mířidla.

Zanedlouho ale šel tým Zubrů do oslabení, které v jejím závěru domácí potrestali. Střela Petra Gewieseho od modré čáry nebyla nikterak prudká, ovšem puk propadl za Dvořákova záda. Přerov i poté soupeře přehrával, do šancí se však přes urputně bránící Draky dostával obtížně. Až dvě minuty před koncem mohl srovnat Doležal, když zůstal sám před Peksou, zakončení z otočky mu ale nevyšlo.

Zubři toužili po obrátce vyrovnat, avšak jejich útočnou vlnu chvíli zabrzdilo oslabení. Po něm přišla na události bohatá chvíle, kdy nejprve Matěj Svoboda nastřelil tyčku Peksovy klece a na druhé straně Dvořák zlikvidoval výborné šance Jaroše a Gewieseho. Zakrátko však přerovský gólman nestačil na střelu mladíka Adama Scheutera, který zacílil pod horní tyč a zvýraznil domácí vedení.

Přerov ale brzy odpověděl rychle využitou přesilovkou. Bombu Filipa Dvořáka z prostoru mezi kruhy vyrazil Peksa do vzduchu, odkud pohotově sklepl kotouč do brány Tomáš Doležal. Další šance zůstaly nevyužity, proto i do třetí třetiny šel zubří tým s jednogólovým mankem.

Ztrátu mohlo smazat přečíslení Šoustala s Čípem, ale druhému jmenovanému pokazil zakončení obranným zákrokem Jaroš. V následné přesilovce měl blizoučko k vyrovnání také Dostálek, jenže u tyče nezkrotil skákající puk. Hned vzápětí mohl Přerov naopak inkasovat, Dvořák však parádně vychytal Milfaita. Bez gólového efektu skončila i šance Šoustala, po které se puk odrazil od levé tyčky.

Závěr zápasu se poté vyostřil. Vše načal neodpískaný faul Nepokoje při Čípově zakončení. Přerovský útočník po následné šarvátce musel předčasně do sprch s trestem do konce utkání. Zubři ubránili své oslabení a necelé tři minuty před koncem se radovali z vyrovnání. Macuhovi po buly vypíchl Peksa puk, ale ten se odrazil k Matěji Seberovi, který pohodlně trefil odkrytou bránu. Hanáci mohli ještě strhnout vedení na svou stranu, i když byl ale Peksa hodně vyjetý, tak situaci vyřešil.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, přestože Draci hráli po faulu Doležala přesilovku. Druhý bod tak vzešel až z nájezdů. Zatímco všichni šumperští střelci selhali, za Zubry se jako jediný ve čtvrté sérii prosadil Vlastimil Dostálek a rozhodl tak o výhře Přerova.

Martin Sobotka (DRACI PARS Šumperk): Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak bych ho bral. Ale vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme dostali gól tři minuty před koncem, je to škoda. Myslím si, že celkově utkání mělo dobrý náboj, mělo kvalitu derby a my jsme prokázali, že jsme schopni hrát i s celky ze špice tabulky jako je Přerov. Za to jsme strašně rádi. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, vedli jsme dva nula, ale potom jsme dostali gól v soupeřově přesilovce. Bohužel v závěru jsme nezvládli jednu standardní situaci a po buly jsme dostali gól na 2:2. Právě díky tomu jsme ztratili dva body, ale celkově utkání bylo dobré. Musím kluky pochválit. Teď už je ale potřeba soustředit se na Kadaň.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Byl to další z mnoha náročných zápasů. Domácí nehráli vůbec špatně, slušným výkonem je podpořil brankář. Ve třetí třetině jsme se dostali k naší hře a povedlo se nám srovnat. Všechno to ale bylo hlavně díky tomu, že nám výborně zachytal gólman Dvořka. Podal opravdu výborný výkon, v zápase nás držel. Díky tomu jsme pak měli šanci získat dva body.