Zubři v Porubě ukořistili bod, dramatický zápas rozhodla poslední minuta prodloužení

O s t r a v a – Hokejisté Přerova prohráli ve 30. kole Chance ligy s Porubou 1:2 po prodloužení a bodovali ve čtvrtém utkání v řadě. Hanáci proti druhému týmu tabulky dlouho vedli po přesilovkové trefě Březiny z 22. minuty. Slezané srovnali ve třetí části zásluhou někdejšího Zubra Šoustala, který také poslal duel do prodloužení. V něm získala druhý bod Poruba, v 65. minutě se o to postaral další bývalý Přerovan Pšurný.
30.kolo, pondělí 19.12.2022
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:1p
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Šoustal (Vachovec, Lemcke), 65. Pšurný (Šoustal, Krenželok) – 22. Březina (Dvořák). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 901. Střely na branku: 37:38. Zblokované střely: 16:13. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dolejš – Voráček, Urbanec, Krenželok, Lemcke, Sedlák, Mlčák, Hlaváč – Karafiát, Pšurný, Šlahař – Häring, Vachovec, Gřeš – Berisha, Šoustal, Brodek – Christov, Střondala, Hrníčko
Postava – Černý, Kudělka, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Doležal, Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Adámek

V úvodním dějství předváděly oba celky poměrně aktivní ofenzivní hokej. S první větší příležitostí přišli v sedmé minutě domácí, kdy svůj další skvělý výkon předestřel přerovský brankář Postava. Christova se Střondalou vychytal vleže, zanedlouho na opačné straně hrozil Dvořák a chybnou rozehrávku mohl trestat Goiš. Zde naopak uspěl Dolejš, potažmo jeho branková konstrukce. Vedení Porubě nezařídil ve velké příležitosti Häring, jenž promáchl puk před odkrytou brankou, do šaten se tak zamířilo za bezgólového stavu.

Ten ale po přestávce netrval dlouho. Zubři načali další dějství v přesilovce a po pěti zápasech se mohli radovat z využití. Porubští se ve vlastním oslabení pouštěli do útoku v nekompletní čtveřici, čímž ponechali mnoho prostoru Davidu Březinovi. Nejproduktivnější hráč Přerova brejk, ve kterém měl dostatek času i místa, spolehlivě proměnil střelou pod Dolejšovu vyrážečku. Zanedlouho mohlo být srovnáno, v dalším oslabení spálil nahrávku Gřeše Christov, ani množství dalších přesilovek však další branku nepřineslo. Pro přerovské hokejisty se tak otevíral obraz typický pro aktuální sezonu – další zápas chudý na góly.

Bojovný hokej plný nepřesností a bruslení se přenesl také do třetí třetiny. Ze stejných rysů zároveň vzešlo srovnání domácího týmu. Poruba předvedla důraz do branky, díky němuž se nakonec prosadil Tomáš Šoustal. Oba celky se praly o gól, který by zápas rozhodl, Berisha se Šoustalem ale naštěstí pro MEO neuspěli. Zápas Přerova tak potřetí za sebou dospěl do prodloužení. V něm byli i díky přesilovce aktivnější Slezané, nakonec ale v protiútoku rozhodl další ex-Zubr Roman Pšurný, jenž neminul zívající odkrytou branku.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Důležité dva body. Věděli jsme, že Přerov hraje všechno jednoduše o mantinel – jak z obranného, tak ze středního pásma. Připravovali jsme se na to, přesto jsme s tím měli trošičku problémy. První dvě třetiny nám kotouče skákaly jak tenisák, ale poté jsme hru stáhli na tři lajny a lepším pohybem jsme zápas otočili. Takový ten větší chtíč a srdce zvítězily.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Pro nás je to cenný bod ze hřiště favorita. Navíc nás trápí zranění, sestavu máme poslepovanou, jak se dá. Klobouk dolů před tím, jak kluci zápas odmakali a sahali dokonce po překvapení. Ale bereme každý bod, všechny se počítají.