ONLINE >>> MUŽI: Kladno - Přerov 5:3 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Zubři v Novém Jičíně splnili roli favorita, do brány soupeře nasázeli sedm gólů

Zubři v Novém Jičíně splnili roli favorita, do brány soupeře nasázeli sedm gólů
N o v ý   J i č í n – Jedenáct přípravných zápasů je minulostí. Ten závěrečný odehrál tým Zubrů v Novém Jičíně, kde splnil roli favorita. Přerov byl po celé utkání aktivnějším týmem, v úvodu ale soupeři povolil srovnat a řadu dalších příležitostí neproměnil. Od druhé části už však padaly góly jen do domácí klece a Zubři tak navýšili skóre až na konečných 1:7.
přát., úterý 5.9.2017
HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
1:7
(1:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Adamík (Chvostek, Bednář) – 3. Berger (Zbořil), 16. Pšurný, 31. Gazda (Šlahař), 34. Pšurný (Fořt, Procházka), 37. Fořt (Pšurný), 44. Plášek (Šlahař), 45. Procházka (Pšurný, Fořt). Rozhodčí: Mikula, Cabák. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 188. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.
J. Slovák I – Adamík, Běhal, Hruška, Heinzl, Mrowiec, Tomeček, Metelka – Gebauer, Mokrohajský, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Bednář, Zedník, J. Slovák II
Klimeš (30. Šimboch) – Chmelíř, Gazda, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Václavek, Navrátil

Komentář k zápasu

Utkání začalo podle očekávaného scénáře. Přerov soupeře zatlačil a brzy skóroval. Pšurný sice ještě z otočky minul, ale zakrátko Jan Berger tečoval Zbořilovo nahození do horního růžku. Přílišná aktivita se ale Zubrům nevyplatila. Domácí ujeli do přečíslení tří na jednoho, které z dorážky přetavil v gól Vojtěch Adamík. Z vysokého tempa pak modrožlutí vůbec neslevili a Slováka zasypávali střelami, skóre se ale neměnilo.

Ve 13. minutě měl velkou šanci domácí Bednář, kterou Klimeš pokryl, načež Zubři šli do oslabení. A paradoxně v této nevýhodě skórovali. Před Slovákem se objevil Roman Pšurný, s jehož střelou si novojičínský gólman neporadil. V závěru se druholigovému soupeři naskytla další přesilovka, kterou si přenesl do prostředního dějství.

Kromě Novotného byl navíc vyloučen i Pala a oslabení se tak protáhlo, ale Zubři ho zvládli bez potíží. Poté se karta otočila a ve výhodě byl Přerov. Znovu však bez gólového efektu. Goiš, Valenta, Šlahař – ani jeden ze střelců brankáře Slováka nepřekonal. V další početní výhodě už ale střeleckou smůlu tým Zubrů protrhl. Šlahař našel před bránou Daniela Gazdu, jež poslal puk nad Slovákovo rameno.

O chvíli později měl v další přerovské přesilovce šanci domácí Bednář, ale na Šimbocha, který vystřídal Klimeše, si nepřišel. A opět platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Zakrátko našel Fořt u tyče Romana Pšurného, který bez přípravy zamířil naprosto přesně. Druhá část byla ve znamení faulů, další udělali Zubři a museli se bránit. Snížit mohl Běhal, avšak jeho ostrá rána mířila vedle. Přerované tak brzy znovu trestali. Tomáš Fořt se protáhl po křídle a Slovák byl na jeho zakončení krátký.

V úvodu třetí tercie měl skvělou šanci Navrátil, kterého vyslal do jízdy Valenta, ale přerovský mladík Slováka nevymíchal. O pár vteřin později už ale Zubři konto soupeře zatížili dalšími góly. Nejprve byla úspěšná souhra Šlahaře s Karlem Pláškem a poté Milan Procházka z levého kruhu zamířil přesně na vzdálenější tyč. Gólově bohatší pasáž mohl na druhé straně podpořit Málek, který si dobře najel před bránu, ale do cesty se kotouči postavil Šimbochův beton.

Další minuty pak Zubři opět byli oslabeni, Šimboch však novojičínské střelce trápil. Ránu Zedníka schoval do lapačky a Henizlův pokus vyrazil. Stav v závěru nezměnil ani Berger, kterého při oslabení vyslal do sóla Pala. Přerované tak v generálce na WSM ligu zvítězili hladce 7:1 a už v sobotu je doma čeká hanácké derby. Buďte u toho!

Ohlasy trenérů

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Máme za sebou generálku na začátek soutěže. V první třetině jsme některé věci nedotáhli do konce. Bylo vidět, že soupeř se snažil hrát s maximální bojovností a chtěl se nám vyrovnat. Od druhé periody jsme ho začali přehrávat, navíc jsme si pomohli využitými přesilovkami. Jednou z věcí, které však ještě musíme zlepšit, je herní kázeň. Měli jsme hodně vyloučených, což by se nám v duelech WSM ligy krutě vymstilo. Teď už se budeme chystat na Prostějov, na derby s ním se těšíme. Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků natěšených na mistrovská utkání, kteří budou naším šestým hráčem a poženou nás svými hlasivkami kupředu.