Zubři v Litoměřicích neuspěli, o možnost získat body a výhru přišli ve třetí třetině

L i t o m ě ř i c e – Hokejisté Přerova prohráli v devátém kole Chance ligy na ledě Litoměřic 2:5. Zubři sice krátce před koncem druhé třetiny otočili skóre a vedli, těsný náskok ale neudrželi. Po druhé přestávce čtyřikrát inkasovali, při závěrečném risku se šesti bruslaři se jim vyrovnat nepodařilo. Vítězství na hřišti soupeře tak Hanáci, oslabení tentokrát o čtyři obránce, nedosáhli ani na čtvrtý pokus.
9.kolo, sobota 9.10.2021
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
5:2
(1:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Chlubna (Urban, Koláček), 43. Koláček (P. Svoboda, Výtisk), 54. Koláček (Urban, Válek), 60. Válek (Jícha), 60. Urban (P. Svoboda, Koláček) – 13. Jakub Svoboda (Doležal, Pšurný), 40. Král (Hrabal, Jan Svoboda). Rozhodčí: Jaroš, Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 39:36. Zblokované střely: 13:18. Vhazování: 30:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Král – Ticháček, Jebavý, Holý, Výtisk, Baláž, Pinkas, Kottek – Sihvonen, Přikryl, Válek – Chlubna, Jícha, Procházka – P. Svoboda, Koláček, Urban – Pajer, Berka, Rouha
Postava – Hrabal, Sedláček, Hamrlík, Černý, Seemann, Krisl, Fajmon – Süss, Doležal, Pšurný – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Král, Indrák, Jan Svoboda

Po pěti minutách hry putoval na trestnou lavici Dvořák a Litoměřice přesilovku využily. Puk zblízka dorazil do sítě Tomáš Chlubna. Na druhé straně tečoval Hrabalovo nahození Tadeáš Král, jeho jmenovec v brance Stadionu v pokleku zasáhl. Postava zase vyrazil pokus Rouhy po přečíslení dvou na jednoho.

Přerov vyrovnal ve třinácté minutě. Doležal našel volného Jakuba Svobodu, jenž zakončil do horní části branky. Zubři si pak vytvořili tlak a Nováka zblízka vychytal Král. V další početní východě domácích proti Postavovi neuspěli Sihvonen ani Holý, Válek vzápětí trefil brankovou konstrukci.

Hosté si do prostřední třetiny přenesli přesilovku, Novák ovšem Krále nepřekonal. Z pozice obránce vyrazil do útoku Krisl, po objetí branky zamířil do Králova betonu. V ještě větší šanci se ocitl Kratochvil, bekhendovým blafákem ale skóre nezměnil. Hanáci se prosadili až sedmnáct sekund před druhou přestávkou, Hrabalovo nahození přesně tečoval Tadeáš Král.

Stadion odpověděl ve 43. minutě. Přemysl Svoboda zadovkou přihrál Josefu Koláčkovi a ten prostřelil Postavu. Obrovskou možnost poté nevyužil Herman. Útočník Zubrů si položil Krále, ale do odkryté brány puk nedostal. Litoměřice zase neudeřily ze závaru po tvrdém pokusu Baláže.

Vyloučení Nováka ale potrestaly, druhý gól v utkání si připsal Josef Koláček. Hattrick forvarda Severočechů následně překazila tyč. Zubři v závěru zkusili hru bez brankáře, při té však pečetil výhru Litoměřic Lukáš Válek. Na něj ještě deset sekund před koncem navázal z protiútoku Tomáš Urban.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Přerov je silné mužstvo, velice dobře organizované. Do zápasu jsme se dostávali pomalu a s první třetinou jsme byli velice nespokojení. Druhá třetina již byla lepší, i když jsme ji paradoxně smolným gólem prohráli. Předvedli jsme fantastickou třetí třetinu, ve které nám pomohli diváci. Za stavu dva dva předvedl Tomáš Král klíčový zákrok zápasu. Klobouk dolů před hráči, hlavně za to, jak zvládli třetí třetinu. Velkou zásluhu na vítězství měly speciální týmy.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Zbytečná prohra. Po dvou třetinách jsme vedli a obdrželi zbytečný vyrovnávací gól. Bohužel zvítězilo nadšení a touha domácích zápas zlomit. Od začátku sezony nám nefungují speciální týmy na přesilovky a na oslabení a bez toho je těžké vyhrávat tyto zápasy.