Zubři uťali vítěznou sérii Benátek, proti druhému týmu tabulky rozhodli ve třetí části

B e n á t k y n / J – Čtvrté výhry v řadě dosáhli hokejisté Přerova. V dohrávce 13. kola Chance ligy porazili Benátky nad Jizerou na jejich ledě 4:1. Středočechům, kteří se dosud nacházeli na druhém místě tabulky, připravili první porážku po čtyřech zápasech. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře udělali klíčové kroky za ziskem tří bodů v poslední dvacetiminutovce, ve které vstřelili tři góly. Reprezentační obránce Stanislav Svozil si tak v dresu A-týmu svého mateřského klubu odbyl vítězný debut.
13.kolo, úterý 1.12.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Pabiška, Štibingr) – 4. J. Svoboda (Hejcman, Číp), 46. Pšurný (Doležal, Dostálek), 59. J. Svoboda (Hejcman, Svozil), 60. Hrabal (Šoustal, Süss). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Bosák, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 15:27. Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Pařík – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Kunst, Haš, Aubrecht, Kovář – Dlouhý, Najman, Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Jansa, Gajda
Kacetl – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Svozil, Kučeřík, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Šoustal, Süss, M. Svoboda – Fencl, Dobša

Zubři začali na ledě Benátek s chutí a soupeře hned v úvodu zasypali střelami. Z aktivity je nedostaly ani opravy obou branek, kvůli nimž se chvíli nehrálo. Na konci třetí minuty pálil Pabiška, jenže mimo a Přerované z protiútoku udeřili. Hejcman v přečíslení dvou na jednoho vystřelil, kotouč se ale odrazil k volnému Jakubu Svobodovi, který bombou nedal Paříkovi šanci zasáhnout.

I nadále měli modrožlutí více ze hry a nejednou sahali po dalším gólu. Nejprve v pádu zblízka přestřelil Matěj Svoboda a zanedlouho Süss kličkou benáteckého brankáře nepřelstil. Další tutovku měl Dostálek, který se po Pšurného přihrávce natahoval na puk, jenže do brány jej nedostal. Přerov toho Benátkám v první části mnoho nepovolil a rozhodně měl být ve výraznějším vedení.

Jenže do druhého dějství vstoupili lépe domácí a také jejich vyrovnání vzešlo z rychlého přečíslení. Pabiška si vyměnil puk s Vojtěchem Jirušem, který zacílil přesně mezi betony Kacetla. Zubrům se naskytla možnost odpovědět v přesilovce, Hejcmanova rána ale minula benáteckou klec.

Vyrovnané bylo nejen skóre, ale už také i hra. Domácí zvýšili obrátky, proto bylo několikrát před přerovskou svatyní nebezpečno. Největší příležitost měl Jansa, jehož zakončení zblízka však šlo vedle. Za Zubry se dostal ke střele Šoustal, ale ani on neuspěl.

Přerovanům se ale ve třetí tercii přece jen podařilo znovu strhnout vedení na svoji stranu. Doležal vypálil od mantinelu a kotouč před brankářem tečoval Roman Pšurný. Další šance však zůstaly nevyužity. Zvýraznit náskok mohl v přesilové hře Dostálek s Čípem, ale tentokrát se Pařík zaskvěl výbornými zákroky. Další předvedl proti střele Matěje Svobody, kterému kotouč naservíroval Kučeřík.

Benátky měly šanci na srovnání v podobě přesilovky, paradoxně však mohly samy jít do ještě větší ztráty. Matěj Svoboda totiž vystihl Kolmannovu rozehrávku, ale při souboji tváří v tvář si na Paříka nepřišel. Přerov v závěru ubránil další oslabení i nebezpečnou situaci při power-play a ještě hezky navýšil skóre. Nejprve se prosadil Jakub Svoboda do odkryté klece a půl minuty před koncem dal po Šoustalově otočce finální podobu výsledku zblízka Josef Hrabal.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Máme za sebou dobré utkání se špatným koncem. V první třetině byl soupeř trošku živější, využil jednu šanci a dostal se do vedení. Ve druhé třetině jsme dominovali, srovnali skóre a hráli velice slušně. Měli jsme tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme nevyužili. Utkání mělo pro nás smutný konec, protože jsme dostali nešťastný gól na 1:2 po tečované střele z dálky. Poté v power play jsme zlomili hůl, soupeř využil šanci a utkání dostal na svoji stranu. Našemu týmu se nějaké maličkosti dají vytknout, avšak kluci makali celých šedesát minut.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): V první a třetí třetině jsme plnili věci, na kterých jsme pracovali. Bylo to podle našich představ. Utekla nám druhá třetina, tam si kluci museli pár věcí vyříkat. Ve třetí periodě ale bylo vidět, že to padlo na úrodnou půdu. Díky této části zápasu jsme získali tři body.