Zubři ubránili sedm oslabení a nad Chomutovem vedli, v závěru ale o body přišli

C h o m u t o v – Nadějně rozehrané měli hokejisté Přerova utkání v Chomutově. Na severu Čech dlouho platil bezbrankový stav, který na začátku poslední desetiminutovky změnil v přesilovce pět na tři Doležal. Vedení ale svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře dlouho nevydrželo. Piráti dokázali vyrovnat a poté ještě provést obrat ve svůj prospěch. Zubrům tak nepomohlo ani pozitivum, že úspěšně přestáli hned sedm soupeřových přesilovek. Chomutovu podlehli 1:3.
35.kolo, sobota 28.12.2019
Piráti Chomutov - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 54. Chrpa (Štochl, Lang), 56. J. Svoboda (Tomica, Štochl), 60. J. Svoboda (Lang, Havel) – 52. Doležal (Weinhold, Zbořil). Rozhodčí: Hucl, Kostourek – Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2173. Střely na branku: 21:27. Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 28:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Pavlát – Žovinec, Piché, Havel, Blaha, Štochl, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Matyáš Svoboda, Černý
Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Kočica, Dvořák, Číp – Matěj Svoboda

Po nahození Žovince se před brankou zjevil nekrytý Hlava, Petrásek jeho velkou možnost zlikvidoval betony. Zubři mohli udeřit ve vlastním oslabení. Sám na Pavláta se řítil Navrátil, ale neprostřelil ho. Stejně dopadl na druhé straně Američan Llewellyn, na Petráska si nepřišel ani nadvakrát. Po první třetině platil bezbrankový stav.

Z druhé třetiny uplynuly čtyři minuty a přišla první přerovská přesilovka. Kubešův pokus z levé strany si Pavlát pohlídal. Domácí nevyužili více než půlminutovou početní výhodu pět na tři, půlhodina hrací doby gól nenabídla. Při dalším oslabení hostujícího týmu vypálil přes Langa Šimon Kratochvil, chomutovský brankář byl na místě.

Do průběhu utkání promluvila i horní část konstrukce Petráskovy brány. Po vystihnutí přerovské rozehrávky ji orazítkoval Jakub Černý. Před Pavlátem zase nebezpečně pracoval druhý z bratrské dvojice Kratochvilů Matouš. Skóre nakonec otevřeli Zubři. Při dvojnásobné přesilovce vystřelil od modré čáry Weinhold a Tomáš Doležal dorazil kotouč do sítě.

Piráti odpověděli zásluhou Jakuba Chrpy, ten si najel do středu útočného pásma a překonal Petráska. V 56. minutě se Severočechům podařilo skóre otočit. Tomica ustál souboj s Weinholdem a jeho pas úspěšně tečoval Jan Svoboda. Stejný hráč ještě chomutovskou výhru zpečetil trefou do prázdné klece.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Měli jsme k dispozici spoustu přesilovek, které jsme ale hráli hrozně upracovaně a navíc soupeř výborně bránil. Inkasovaný gól nás nastartoval, abychom konečně zjednodušili hru, jak jsme chtěli od začátku zápasu. Díky tomu, že jsme se konečně začali tlačit do brány, nám tam spadly dva góly. Následně jsme vítězství potvrdili v power-play. Máme tři body z bojovného utkání, ve kterém jsme se hrozně těžko prosazovali kvůli našemu upracovanému hokeji.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím, že zápas jsme odehráli a odpracovali velice slušně, i když jsme dvě třetiny hráli, dá se říct, pořád v oslabení. Ve třetí třetině jsme konečně začali střílet a tlačit se do brány. Nevím, jestli nám vedoucí gól paradoxně neuškodil. Inkasovali jsme po takových drobných nedůslednostech, kdy se domácí začali víc nutit do zakončení. V závěru byli domácí šťastnější a já jim chci pogratulovat k vítězství.