Zubři slaví premiérový triumf, v téměř juniorské sestavě si doma vyšlápli na Vsetín

P ř e r o v – První vítězství v nové sezoně Chance ligy si připsali hokejisté Přerova. Ve svém druhém soutěžním zápase a zároveň druhém domácím představení v řadě si poradili se Vsetínem 3:1. Bojovný průběh pikantního moravského střetnutí ozdobily dva góly obránce Krále. Kmenový hráč Toronta se navíc podílel i na první trefě Zubrů, kterou v přesilovce obstaral Pšurný. Skvělý výkon v přerovské brance podal Daniel Dvořák, jenž zlikvidoval 42 vsetínských pokusů. Tříbodový úspěch Hanáků má o to větší cenu, že ho dosáhli v extrémně mladé sestavě, která se do značné míry podobala juniorce. Foto: Alena Zapletalová
4.kolo, středa 23.9.2020
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Pšurný (Hrabal, Král), 25. Král (Indrák), 59. Král – 33. Pechanec (Březina). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 7:7, navíc Gajarský (Vsetín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 984. Střely na branku: 33:43. Zblokované střely: 11:14. Vhazování: 35:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dvořák – Hrabal, Král, Kučeřík, Zbořil, Dluhoš, Dřímal, – Doležal, Pšurný, Dostálek – J. Svoboda, Hejcman, Číp – M. Svoboda, Indrák, Sebera – Dobša, Hajšman, Fencl
Strmeň – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – Kloz, Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač, Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek

Úvodní třetina zápasu patřila Zubrům, jejich soupeř ze Vsetína totiž strávil velkou část v početní nevýhodě. Přerované nastolili solidní tempo, které udržovali i mimo přesilovky, a příkladem mohla jít akce Jakuba Svobody. Dlouho se na ledě pohybovala první zubří pětka, z níž právě Hrabal dokázal zachytit puk těsně před modrou a přesunout ho na Romana Pšurného, který střelou mezi betony trestal Strmeňovo zdržování hry. Gajarský zanedlouho ošklivě atakoval Hejcmana a zamířil tak do kabin. Po pětiminutové přesilovce Hanáků už ale skóre zůstalo nezměněno.

Na začátku druhé periody měl skvělou pozici hostující Kudělka, ke gólu však nevedla ani následná přesilová hra Vsetína a úřadovat tak mohli opět Zubři. Filip Král udělal o tři rychlé kroky navíc, aby stihl Indrákův pas ještě na modré čáře, a následně nechytatelně vymetl pravý horní roh Strmeňovy branky. V dalším oslabení Přerova zahrozili Gorčík s Březinou, tutovky však neproměnili. Ke snížení vedla až akce Antonína Pechance, jenž se po chybě obrany šťastně prosadil střelou na vzdálenější tyč.

Do poslední třetiny tak Přerov vstupoval s jednobrankovým vedením, a to se snažili Srdínkovi svěřenci rychle smazat. Zvýšenou ofenzívní aktivitu mohl v gól přetavit Kudělka, z odkryté klece však trestuhodně trefil pouze tyč. Dvořák musel lapit další dvě velké šance Vsetína a nakonec nepovolil ani v závěrečné vsetínské výhodě šesti proti čtyřem, kterou 61 vteřin před koncem ukončil trefou do prázdné brány přes celé kluziště Filip Král. Zubři si tak z prvního moravského derby připisují tři body.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Je to první vítězství v sezoně, odpracované. První třetina se nám povedla, měli jsme spoustu přesilovek. Od druhé třetiny jsme to, dá se říct, opravdu uhráli vůlí. Trochu to možná bylo i minulým zápasem, který nám třeba k výkonu pomohl, byť se k němu nechci vracet. Dost kluků podalo výborný výkon.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Zápas je pro nás zklamáním. V Přerově jsme chtěli bodovat, i když jsme věděli, že nás čeká houževnatý soupeř. Měli jsme hodně vyloučených, pro příště se toho musíme vyvarovat. Přesilovky byly asi jediným momentem, kdy nás domácí dostali pod tlak. Ve hře pět na pět jsme měli optickou převahu. Z nabídnutých šancí jsme měli minimálně jeden gól dát, abychom skóre zremizovali. Přerovu výborně zachytal brankář, ale to nás neomlouvá. Z možností, které jsme si vytvořili, bychom – při vší úctě k soupeři – měli nějakou branku navíc vstřelit.