Zubři skolili Frýdek-Místek a drží se na druhém místě, posila se uvedla gólem

P ř e r o v – I posilou Zdeňkem Čápem nastoupili hokejisté Přerova proti Frýdku-Místku. Rysi se sice během první třetiny dostali do vedení o dvě branky, právě (staro)nový obránce MEO ale ještě do přestávky snížil. Od druhé části začali Zubři svého protivníka přehrávat, zlomové momenty si schovali na úvod té třetí. To dvěma trefami během necelých dvou minut překlopili skóre na svou stranu a ve zbytku utkání si už náskok pohlídali. V tabulce Chance ligy stále figurují na druhé pozici.
12.kolo, středa 10.10.2018
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:3
(1:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Čáp (Pšurný), 30. Š. Kratochvíl (Pala, Sýkora), 36. Goiš (Navrátil, Hejcman), 41. Sýkora (Š. Kratochvíl, Doležal, 43. Navrátil (Hejcman) – 9. Przybyla (Husák), 14. Polanský, 35. Hladoník. Rozhodčí: Šutara, Veselý – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1726. Střely na branku: 28:27. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 40:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Klimeš – Pala, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák
Daneček (43. Hlaváč) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Krisl, Kovář, Hrachovský – Kofroň, Mikulík, Klimša – Hladoník, Polanský, Rudovský – Christov, Š. Novotný, Przybyla – Motloch, Kuťák, Kaukič

Příliš závratné tempo start utkání nenabídl. Po pár minutách, co se soupeři „oťukávali“, mohl vyraženou střelu do brány sklepnout Sýkora, ale byl včas ubráněn dotírajícím bekem. První gól nakonec přišel o dvě minuty později. Chyby domácích potrestal Husák, přihrál na Dana Przybylu a ten protečoval puk za Klimeše. Frýdečtí byli na koni a zanedlouho z úniku zvyšovali díky Jiřímu Polanskému. Zubři si do té doby mnoho šancí netvořili, pomocným lanem jim tak byla krátká přesilovka pět na tři před koncem třetiny. Tři vteřiny po jejím skončení napřáhla posila Zdeněk Čáp a s pomocí šťastné teče jednoho z Frýdeckých zúžila manko na jeden gól.

Do druhého dějství vjeli s větší vervou Přerovští, přesilovou hrou si ale nijak nepomohli. Srovnání se dočkali až ve 30. minutě, kdy po vyhraném buly vyčkal na správný moment Pala a shodil puk na Šimona Kratochvila, jenž z levého kruhu propálil Danečka. Za čtyři minuty však fauloval Sikora, čehož hosté náležitě využili. Trochu šťastně se k puku dostal Jan Hladoník a zápěstím vrátil Frýdku vedení. To však bylo smazáno už za 14 vteřin! Skvěle sehrané přečíslení s Navrátilem zakončil Jiří Goiš. Domácím se poté naskytlo velké množství šancí, do šaten se ale mířilo za smírného stavu 3:3.

Zlepšenou hru si Zubři přenesli i do poslední třetiny, přičemž ji ještě o úroveň povýšili. Už v čase 40:22 se po střele Kratochvila z dorážky prosadil Tomáš Sýkora a zakrátko pak ujeli do přečíslení Hejcman s Jakubem Navrátilem, který zakončoval pohlednou kombinaci do odkryté klece. Danečka v bráně vystřídal Hlaváč, který se štěstím zblokoval množství pokusů druhé útočné formace o minutu později. Frýdek-Místek dotahoval, ale nakonec marně. Čápovo provinění nepotrestal, nutno však dodat, že mu Přerov kontroval s velkou vervou a příliš prostoru mu neponechával. Na výsledku nic nezměnila ani závěrečná hra hostů bez brankáře.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Frýdek nastoupil do zápasu v nejsilnějším možném složení. Na nás byla trochu vidět nepovedená série v Litoměřicích, kterou jsme chtěli před domácími diváky napravit. V první třetině jsme tahali za kratší konec, na konci jsme ale vstřelili kontaktní gól a o přestávce si řekli, že musíme hrát opravdu jinak. Druhých 20 minut jsme už soupeře podle mě začali přehrávat, nicméně oboustranně šlo o velmi kvalitní zápas. Ve druhé části jsme dali branky a ve třetí třetině chtěli pokračovat v aktivním hokeji. Podařil se nám vstup, skórovali jsme a za chvíli znova. I když se Frýdek ještě snažil, aktivní hrou jsme utkání dotáhli do vítězného konce a jsme rádi za tři body. Pochvala patří celému týmu.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Zápas jsme velice dobře rozehráli. Myslím si, že domácí jsme v první třetině téměř k ničemu nepustili. Přerov ale měl velké štěstí v přesilovce pět na tři, kdy tam kotouč po několika tečích doskákal. Od druhé třetiny soupeř srovnal hru, možná byl maličko lepší, ale přesto jsme nijak nezaostávali. Až na začátku třetí třetiny jsme vypadli z role. První tři minuty nás stály celé utkání. Porážky jsou už hodně nepříjemné. Chceme se vyvarovat individuálních chyb, ale stejně je vždycky uděláme a soupeř je trestá. Hlavně pro mladé kluky je to psychicky těžké, aby se přes to přenesli, měli čistou hlavu, šli do zápasu namotivovaní a s tím, že už to musíme zlomit.