Zubři si s chutí zastříleli, Uničov zničili deseti góly!

P ř e r o v - Už potřetí v letošní sezóně připravili přerovští hokejisté na domácím ledě soupeři krutý debakl. Po Valašském Meziříčí a Vsetínu odjel z ledu Zubrů s pořádným rancem gólů také Uničov. O vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto už v první třetině, kdy se domácí trefili čtyřikrát a poté dalšími trefami skóre navyšovali. Vedení nakonec narostlo až narostlo až na 10:0! Magickou desítku vystřelil v poslední vteřině třetí třetiny obránce Faltýnek. Uničov se dostával do šancí jen sporadicky a hodně doplatil na řadu faulů. Zubři využili celkem čtyři přesilovky a jednou se prosadili v oslabení.
10.kolo, středa 13.10.2010
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
10:0
(4:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kolář (Ditrich), 10. Hanák (Kotásek), 15. Kotásek (Hanák, Kočara), 20. Kočara (Kotásek, Hanák), 21. Kolář (Ditrich, Faltýnek), 24. Ditrich (Kolář), 32. Hanák (Kočara, Kotásek), 35. Kočara (Hanák, Ferenc), 56. Sedlák (Faltýnek), 60. Faltýnek. Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:10, navíc Skokan (Uničov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 59:20. Buly: 33:29. Průběh utkání: 10:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Coufal, Sršeň, Palička, Menšík, Vaněk
Koloušek (24. Vybíral) - Kunce, Pour, Přikryl, Skokan, Zúbek, Hodulák, Staněk, Diviš, Frieb, Handl, Trojan, Hromádka, Jurča, Komínek, Dvorčák, Anděl, Dostál, Řezáč, Brveník, Vicherek

Do první šance zápasu desátého ligového kola se dostali hosté. Obrana Zubrů nechala před vlastní brankou hodně prostoru Divišovi, který ale poslal puk přesně na Tihlářovu vyrážečku. Uničov svoji první šanci nevyužil, to Přerov naopak ano. V polovině šesté minuty byl u brankoviště hodně drzý Kolář a rozjásal domácí fanoušky poprvé. Od tohoto okamžiku začali Zubři svého soupeře hodně přehrávat a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V desáté minutě se útočným pásmem prohnal rychlostí blesku Hanák a pohodlně poslal černou gumu mimo dosah brankáře Kolouška.

Další výborná šance Zubrů přišla v polovině patnácté minuty, kdy se odražený kotouč dostal v útočném pásmu na hůl Kotáska. Ze souboje však tentokrát vyšel lépe uničovský brankář. To ale domácí vůbec mrzet nemuselo. Hned po několika dalších vteřinách se díky faulu Trojana dostali do přesilovky a její využití bylo ukázkové a bleskové. Po spolupráci Kočary a Hanáka dorážel Kotásek do téměř prázné branky. O chvilku později mohli útočně naladění Zubři přidat gól dokonce v oslabení. To Hanák upláchl hostujcím bekům, avšak na brankáře Kolouška z nájezdu nevyzrál. Přesto se však Přerov radoval v první části hry ještě počtvrté. V poslední minutě druhý útok znovu zamotal uničovské zadní řady a Kočara s přehledem zakončil.

Do druhé třetiny si domácí z té první přenesli přesilovou hru a znovu bleskově udeřili. Podruhé se v duelu prosadil Kolář, který tentokrát poslal puk do branky s přispěním odrazu od tyčky. Tlak Zubrů v dalších minutách ještě zesílil a výsledkem toho byla šestá trefa, o tu se postaral Ditrich. Po krásném obkroužení soupeřovy branky napálil puk nechytatelně pod horní tyčku. Po tomto gólu se brankář Koloušek nechal vystřídat a jeho místo zaujal náhradník Vvybíral. Také on musel čelit velké útočné síle Zubrů. Zvláště když na začátku 28. minuty u mantinelu hrubě fauloval Ditricha uničovský Skokan a domácí dostali možnost hrát pětiminutovou přesilovku.

Už to vypadalo, že ji nevyužijí, ale nakonec byl opak pravdou. Krásnou kombinaci druhé formace zakončil úspěšně Hanák a Přerov vedl už 7:0. Že jsou doma přesilové hry Zubrů jejich silnou zbraní se diváci přesvědčili i po chvíli. Přerov totiž dokázal potrestat také faul Jurči, když se prosadil Kočara. Už tak vysoké vedení mohl ještě v posledních vteřinách druhé periody zvýšit Faltýnek, ale brankář Vybíral si prostor u své levé tyčky pohlídal.

Na řadu tak přišla třetí část a v ní pokračovala přerovská hodně aktivní hra. Ve 43. minutě už domácí příznivci slavili další gól, ale radost jim tentokrát pokazil hlavní rozhodčí, který už předtím zapískal a dorážku Paličky tedy neuznal. O pár vteřin později málem přišel o čisté konto brankář Tihlář, který se vydal vypíchnout puk daleko ze své pozice. Najíždějícího Přikryla se mu ale nakonec podařilo odzbrojit a tak se stav neměnil.

Bez úspěchu poté skončila i velká šance Menšíka a také Hanák na začátku 51. minuty před náhradníkem Vybíralem neuspěl. Závěr zápasu ale ještě Zubři přece jen okořenili góly. Čtyři minuty před koncem prošel Vybíralovi puk mezi betony po střele Sedláka a počet gólů na deset zaokrouhlil Faltýnek. Střela kapitána týmu Zubrů byla parádní a kotouč se dostal za brankovou čáru v poslední vteřině zápasu.