Zubři si opět zastříleli, díky skvělé druhé části vyřídili Ústí. Pšurný? Další hattrick

P ř e r o v – Velký gólový apetit prokazují momentálně hokejisté Přerova. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře předvedli druhý zápas po sobě sedmibrankovou kanonádu. Tentokrát na druhém konci republiky i bez několika opor vyřídili Ústí nad Labem. O vítězství Zubrů rozhodla prostřední třetina, ve které skórovali hned šestkrát. Slovan celkově odrovnali 7:1 a v průběžném pořadí Chance ligy poskočili na druhé místo. Centr prvního útoku Roman Pšurný se stejně jako proti Kadani blýskl hattrickem.
4.kolo, středa 18.9.2019
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
1:7
(1:0, 0:6, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Severa (Vildumetz, Müller) – 21. Pšurný (Navrátil), 22. Sýkora (Kubeš, Hejcman), 24. Hejcman (Sýkora, Zbořil), 24. Pšurný (Dufek, Černý), 36. Dufek (Navrátil, Pšurný), 36. Číp (Krisl, Černý), 52. Pšurný (Dufek, Navrátil). Rozhodčí: Hucl, Petružálek – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 651. Střely na branku: 30:30. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
Stahl (36. Volke) – Brož, Veber, Hes, Müller, Zdvořáček, Zukal, Zich – Kružík, Roubík, Pšenička – Severa, Vildumetz, Procházka – Maršoun, Merta, Bláha – Kalaj, Wojnar
Petrásek – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Dufek, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Š. Kratochvil, Sýkora, Dvořák – Kočica, Indrák, Süss – Zmeškal

Na ústeckém ledě začali Zubři velmi dobře a během úvodních osmi minut udělali před klecí Stahla silný vítr. Jenže všechny příležitosti postrádaly gólový efekt. Černý a Krisl pálili od modré těsně vedle, stejně jako Hejcman, jenž se snažil z hranice kruhu využít přesilovku.

Domácí se dlouho osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění a Petrásek byl prakticky bez práce, ale druhá půle úvodní pasáže patřila pro změnu jim. Pomohly k tomu i přesilové hry. V jedné z nich se gólman Zubrů zaskvěl výborným zákrokem, když betonem vyrazil ostrou Pšeničkovu ránu.

Obrovskou šanci měl poté na druhé straně mezi kruhy číhající Weinhold, ale zanedlouho se už radovalo Ústí. Kvůli špatnému střídání a faulu Hejcmana hráli domácí přesilovku pět na tři, v níž Vildumetz našel nekrytého Jiřího Severu a ten pohotově zakončil.

Jestliže v úvodu první části předvedli Zubři silný vítr, po startu druhé to byl přímo orkán, který napáchal Ústeckým velké škody! Vše začal Roman Pšurný. Po jedenácti vteřinách se procpal kolem mantinelu a v pádu dorazil za Stahla vlastní střelu. O minutu později už to bylo 1:2. Obránce Kubeš našel volného Tomáše Sýkoru, který i když byl v úhlu, trefil se přesně na vzdálenější tyčku.

Slovan hned poté šel do tří a Přerov skóroval dvakrát během 42 vteřin! Nejdříve Darek Hejcman využil přihrávky od Sýkory a trefil se ranou bez přípravy, poté Roman Pšurný chtěl vybídnout k zakončení Navrátila, ale domácí obránce Brož si kotouč srazil mezi Stahlovy betony.

Ústí se pak na chvíli dostalo z těžkého sevření, ale přišla 36. minuta a v ní další dvě trefy, které tentokrát dělilo jen 31 vteřin. K odraženému kotouči se dostal Navrátil, který vypálil a s pomocí teče Jana Dufka se dostal puk do brány. Na 1:6 pak posunul skóre Radek Číp, ke kterému se odrazil kotouč po Krislově střele a pohotové doklepnutí vyhnalo Stahla z brány.

Ve třetí části už Zubři kontrolovali svůj náskok a příležitost dostal i třináctý útočník Lukáš Zmeškal. O snížení se mohl postarat Brož, ale jeho ránu Petrásek zlikvidoval. Následně šli domácí podruhé v zápase do tří a Přerov se opět prosadil. Na konci hezké souhry byl Roman Pšurný, který opět zkompletoval hattrick! Zkušeně si počkal na brankářův pohyb a nekompromisně zavěsil.

V závěru se ještě domácí dostali k ohrožení Petráskovy svatyně, ale stav 1:7 už se nezměnil. Zubři tak pokračují v úspěšném tažení a berou čtvrtou výhru!

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to byl ostudný výkon celých 60 minut. Paradoxně jsme první třetinu vyhráli 1:0, ale ten výkon byl špatný. Udělali jsme třeba za čtyři minuty sedmkrát icing. Ve druhé třetině jsme dostali čtyři góly za čtyři minuty a od té doby existovalo na ledě jedno mužstvo

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): My jsme samozřejmě rádi za vítězství nad Ústím. Ale trošku jsme zaváhali v první třetině, kdy jsme prvních deset minut hráli výborně, to nás možná uspokojilo. Potom následovaly čtyři fauly a inkasovaná branka. Naštěstí ve druhé třetině jsme zase začali hrát to, co umíme. Dávali jsme góly a myslím si, že od té doby už jsme, nebojím se říct, byli na ledě jenom my a zápas jsme v klidu dohráli.