Zubři si i díky hattricku Dostálka poradili s Ústím a jsou ve čtvrtfinále play-off!

Ú s t í n / L – Hokejisté Přerova porazili ve 31. kole Chance ligy Ústí nad Labem 6:4 a zajistili si účast ve čtvrtfinále play-off. Jejich vítězná šňůra aktuálně čítá sedm duelů. Na severu Čech padlo do čtyřicáté minuty osm branek, skóre přitom bylo nerozhodné. Na stranu Zubrů ho ve třetí části dvěma trefami v pětiminutové přesilovce překlopil Vlastimil Dostálek, který celkově nasázel hattrick. Předkolu vyřazovací části sezony se Hanáci definitivně vyhnou i díky prohrám Třebíče a Poruby, které mohly jejich postavení mezi čtyřmi nejlepšími týmy tabulky ohrozit.
31.kolo, sobota 27.2.2021
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
4:6
(2:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Sklenář (Furch, Protasenja), 16. Vrdlovec (Havránek, Trávníček), 25. Costa (Brož), 39. O. Bláha (Havránek, Drtina) – 8. Číp (Mlčák, J. Svoboda), 15. Dostálek (Zbořil, Krisl), 33. Číp (Hejcman, J. Svoboda), 35. J. Svoboda (Zbořil, Číp), 49. Dostálek (Pšurný), 51. Dostálek (Forman, M. Svoboda). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Juránek. Vyloučení: 5:5, navíc Voženílek (Ústí nad Labem) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:33. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 21:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:6.
Hamalčík – Havránek, Drtina, Klikorka, Brož, Vala, Voženílek, Pika – Severa, Vrdlovec, Trávníček – Furch, Matějček, Tůma – Protasenja, Costa, Sklenář – Zich, O. Bláha, M. Bláha
Holík – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Mlčák, Kubeš – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Ryšavý, Macuh, Goiš – Štefka

V úvodu před Hamalčíkem neuspěl Pšurný. Při ústecké přesilovce dorážel Vrdlovec, puk před odkrytou bránou zastavil bruslí Krisl. Do středu hřiště si pak najel Dostálek a trefil pravou tyč. Skóre otevřeli v sedmé minutě domácí, Holíka překonal Dominik Sklenář. Přerov vzápětí vyrovnal, po další tyčce usměrnil Mlčákovu nabídku do sítě Radek Číp.

Ten mohl podruhé skórovat v polovině první třetiny, kdy z pravého kruhu těsně minul. Zubři podruhé skórovali až po nahození Zbořila, které tečoval bránící Furch a následně Vlastimil Dostálek. Také Slovan ale brzy odpověděl, přihrávku Havránka zblízka využil Daniel Vrdlovec.

Zkraje druhé části si první přesilovku zahráli hosté, ústecká obrana odolala. Ve 25. minutě se Holík po souboji na hranici brankoviště ocitl na ledě, hra nicméně pokračovala a Kale Costa z prostoru nad kruhy poslal kotouč do brány. Vyrovnat mohl Doležal, Hamalčík jeho střelu vyrazil. Poté však našel místo mezi betony domácího gólmana Radek Číp, jenž zaznamenal druhou branku v utkání.

Ve 35. minutě seděl na trestné lavici Severa a Zubři přesilovku využili. Pokus příklepem Jakuba Svobody skončil pod horní tyčí. Slovan ovšem ještě do přestávky jednobrankové manko dotáhl. Ondřej Bláha se dostal před Dluhoše a zakončil po ledě do protipohybu Holíka.

Na začátku třetí třetiny střílel nepřesně dojíždějící Štefka, v přesilovce nedotlačil puk za brankovou čáru Doležal. Po faulu na Ryšavého se MEO naskytla pětiminutová početní výhoda. Po patnácti sekundách ji zásluhou druhé trefy Vlastimila Dostálka využilo. Křídelník první hostující formace pak tečí Formanovy střely zkompletoval hattrick. Ústí ještě zkusilo risk se šesti bruslaři, šanci Tůmy ale blokem zneškodnil pohotový Zbořil.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl dlouho vyrovnaný, kdy jsme chvíli vedli my a chvíli Přerov. Zápas nakonec rozhodla naše nedisciplinovanost, kdy uděláme nesmyslný faul na půlce a dostaneme pět minut. Už na Kladně nám dali z přesilovek tři góly a dnes také. Poté odskočili na rozdíl dvou branek a i přesto, že jsme hráli dobře a bojovali, tak to s takto kvalitním soupeřem nestačilo. Holt dnes nedisciplinovanost rozhodla.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že oba týmy o něco hrají, byť každý možná trochu jinde. Jednalo se o nervózní a náročný zápas. Jsme hrozně rádi, že domů vezeme důležité tři body.