Zubři sekundu před koncem ztratili výhru, ve čtvrtfinále však opět chybět nebudou

P ř e r o v – Hokejisty Přerova dělila v 50. kole Chance ligy od vítězství 1,1 sekundy, Frýdku-Místku nakonec podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala ale získali bod, který jim zajistil konečnou pátou příčku po základní části. Šestý Sokolov má sice stejně bodů jako Zubři, odehrál ovšem o zápas více. Hanáci tak zopakovali umístění ze sezon 2017/18 a 2018/19 a popáté za sebou si vybojovali přímý postup do play-off. V něm se utkají s Jihlavou.
50.kolo, pondělí 28.2.2022
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
3:4sn
(0:0, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Krisl (Ševčík, Pechanec), 31. Süss (Goiš), 55. M. Svoboda (Dluhoš, Černý) – 45. Christov (Šedivý, Ogurcov), 46. Šedivý (Šlahař), 60. Bartoš (Komorski, Klimša), rozhodující nájezd Komorski. Rozhodčí: Cabák, Pilný – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1045. Střely na branku: 40:33. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Černý, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, M. Svoboda – Herman, Pechanec, Král – Indrák, Dvořák, Sebera
Baroš – Michálek, Zbořil, Matyáš, Ogurcov, Korím, Ciura, Adámek – Šlahař, Bartoš, Šedivý – Klimša, Komorski, Lyszczarczyk – Peterek, Christov, Klimša – Čmiel, Hrubec, Martynek – Blaško

Do zápasu vkročili aktivněji hosté, kteří v závěru základní části hrají o vše. Prezentovali se dobrým napadáním, díky kterému musel Petrásek hned na úvod řešit nebezpečný průnik. V bojovné podívané měl více šancí právě Frýdek, který ubránil domácí přesilovku a za první brankou se dral o něco lépe, odměny se však během prvních dvaceti minut nedočkal.

Oba celky se do stabilního postavení v útočném pásmu prakticky nedostávaly, hrálo se tak spíše na ojedinělé střely. To se však změnilo před polovinou s trestem Šlahaře, jenž v úniku namísto gólu zaznamenal trest. V přesilovce si clony před Barošem všiml Jiří Krisl, jehož nápřah od modré otevřel skóre. Stejnou možnost dostal také Frýdek, ten však oživil pouze černé vzpomínky na předešlý vzájemný duel. V obraně totiž chyboval a Goiš našel v mezikruží volného Jana Süsse, který výstavní šibenicí znovu zaznamenal gól proti frýdecké přesilovce. Svoji šanci nevyužil Bartoš ani Komorski, jenž vystrčil Petráska z brankoviště, jeho spoluhráči ale z prázdné branky trefili pouze tyč.

Bojovně začala i třetí třetina a využité přesilovky se v ní dočkali Slezané. Šedivý nahodil puk z rohu kluziště a před Petráskem jej stihl tečovat Vít Christov. Frýdek byl zničehonic zpátky v zápase a brzy srovnal. Po sérii odrazů se dostal na puk nehlídaný Ondrej Šedivý a bekhendem se nemýlil. V 55. minutě ale Zubři znovu utekli do vedení. Po vyhraném buly zamířil mezi betony Baroše Matěj Svoboda a hosté byli zpátky v problémech. V rozkouskovaném závěru ale udrželi naději na play-off, když v power-play beton Zubrů na brankovišti 1,1 vteřiny před sirénou prolomil David Bartoš.

Prodloužení, ve kterém byli živější rysi, rozuzlení nepřineslo, a tak došla řada na nájezdy. Z domácích uspěl pouze Jan Svoboda, zatímco Bartoše doplnil Filip Komorski a rozhodl o výhře hostů. Zubři si ale i přesto zajistili pátou pozici, ze které s jistotou ve čtvrtfinále vyzvou Jihlavu. Ta po středečním kole klesne na čtvrté místo, a to i v případě rovnosti bodů s Třebíčí, se kterou má horší vzájemnou bilanci.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Hráči předváděli výbornou hru, měli jsme dobrý pohyb. Bohužel, výsledek pro nás měl být lepší, ale bereme to, jak to je. Nedá se nic dělat. Předvedená hra se však musela lidem líbit. Chybí tomu jen ten výsledek.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Začátek jsme měli celkem dobrý, první třetina byla vyrovnaná. Ve druhé části nám soupeř odskočil. Ze samostatného úniku jsme udělali faul na brankáře a v oslabení jsme inkasovali. Trochu nás to nalomilo a dostali jsme ještě jeden gól. V kabině jsme si ale řekli, že když snížíme, mohlo by se to otočit. Povedlo se a vyrovnali jsme. Sice jsme pak obdrželi třetí branku, ale kluci si v závěru bojovností a vůlí vynutili prodloužení. Nájezdy už jsou loterie. Celou sezonu nám nevycházely, ale tentokrát nám vyšly. Jsme rádi za dva body, v tabulce nám pomohly.