Zubři sehráli ve Vítkovicích výborný zápas, první body v letním turnaji byly blízko

O s t r a v a – Úplně jiný duel než v úterý absolvovali s Vítkovicemi v Generali Česká Cupu hokejisté Přerova. Navzdory tomu, že jim chybělo hned jedenáct hráčů a účastník Tipsport extraligy nastoupil v silnější sestavě než na Hané. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře posílení o trojici Kacetl – Král – Ryšavý drželi v Ostravě téměř dvě třetiny bezbrankový stav a hrozili výrazněji, než domácí tým. Vítkovice si ke konci druhé periody pomohly přesilovkou, víckrát ale zásluhou spolehlivě chytajícího Ondřeje Kacetla neskórovaly. Zubři v závěru riskli power-play, a i když Ostravští hubený náskok 1:0 nakonec udrželi, jde pro Přerov o velmi solidní výsledek. Foto: Petr Kotala (hc-vitkovice.cz)
GEN-4, čtvrtek 13.8.2020
HC Vítkovice Ridera - HC ZUBR Přerov
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Hruška (Lakatoš, Irgl). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Bryška, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 37:19. Průběh utkání: 1:0.
Dolejš – Štencel, Koch, Kovář, Kubeš, Černý, Demel – Irgl, Hruška, Schleiss – Lakatoš, Krenželok, Dej – Baláž, Werbik, Fridrich
Kacetl – Král, Hrabal, Dřímal, Zbořil, Forman, Kleiner, Gréč – Goiš, Hejcman, Ryšavý – Svoboda, Süss, Dvořák – Hajšman, Indrák, Peterka – Fencl, Hradil, Dobša

Přerov se ve čtvrtém zápase letního poháru musel obejít bez celkem jedenácti hráčů. Kvůli zraněním scházeli Daniel Dvořák, Krisl, Weintritt, Klimíček, Pšurný, Doležal, Číp, Dostálek, Jaroslav Dvořák, Štefka a Zmeškal. Za Zubry tak po čase znovu nastoupil odchovanec Ryšavý, jehož start povolily právě Vítkovice. Do sestavy putovala i dvojice posil, brankář Ondřej Kacetl a obránce Filip Král.

Zubři drželi s extraligovým soupeřem krok a Dolejš musel likvidovat střely Ryšavého a Hejcmana. Na druhé straně si Kacetl poradil s otočkou Baláže. Obrovskou šanci si hosté vytvořili krátce před koncem první třetiny. Hajšmanovi scházel kousek, aby po teči pokusu Krále dorazil kotouč do sítě.

Další velké nebezpečí ve vlastním obranném pásmu si Vítkovice z velké části připravily samy. Po chybě v rozehrávce zakončoval Goiš a trefil horní tyč Dolejšovy branky. Pas Werbika sklepával zblízka Fridrich, Kacetl ale v pokleku zakročil. Po vyloučeních Lakatoše a Baláže hráli Hanáci téměř dvě minuty přesilovku pět na tři. V ní dvakrát tvrdě pálil Hrabal, Dolejš puk pokaždé chytil. Domácí brankář měl i nadále více práce, z levého kruhu ho prověřili Hejcman a Süss.

Skóre se poprvé měnilo až ve 38. minutě. Ranou příklepem z pravého kruhu využil vítkovickou přesilovku Jan Hruška. Už v poslední části zneškodnil Kacetl možnost rozjetého Fridricha a včas vypíchl kotouč před Schleissem. Zastavil také dorážku Krenželoka, který využil nahození ex-přerovského Kubeše. Vyrovnat mohl Hajšman, Dolejš ale jeho střelu po přihrávce Indráka vytěsnil betony. Strážce přerovské brány Kacetl pak podtrhl svůj dobrý výkon, když lapačkou ukončil drzý průnik Lakatoše.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): Druhý zápas s Přerovem během týdne, ale zcela odlišný, než ten v Přerově. Soupeř změnil hru, daleko více bránil, hodně jsme chodili do plných. V první třetině šest zásahů gólmana, malý tlak do brány, z naší strany, v tomhle to bylo plus mínus podobné, jako v úterý. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, ale bylo to pořád do plných a pořád bylo těžké se prosazovat. Byla tam spousta nepřesností, nepovedených přihrávek, což, když hrajete do plných, je hodně důležité. Soupeře jsme zlomili jediným gólem z přesilové hry a tím vyhráli. Ale takhle to vnímám pozitivně, protože je jednoduché vyhrávat, když se vám daří a soupeře rozstřílíte, ale když se vám nedaří přihrávka, nedaří se vám zakončení a vy přesto dokážete nějak ten zápas zlomit a vyhrát, tak je to hodně důležité. Vyhrát 1:0 nebo o gól není vůbec jednoduché a i takové zápasy jsou. Umět ubránit tři na pět, umět ubránit čtyři na pět, počkat si a rozhodnout v jedné přesilové hře je podle mě znak dobrého mužstva. Z tohoto pohledu se na zápas dívám pozitivně. Stránka herní je úplně něco jiného, a to není na rozbor pět minut po zápase.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme kvalitní zápas směrem do obrany, do útoku jsme toho zase tolik neměli. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Ale co se týče kompaktnosti týmu, byla taková, jakou bychom si představovali i v dalších dvou utkáních. Ondra Kacetl pomohl nejvíce asi psychicky. Ovšem hráli jsme dobře jako tým, těch střel na nás zase tolik nešlo. Co prošlo, Ondra chytil. Dozadu nám pomohl i Filip Král. Hlavně ale musím všechny kluky pochválit za dobře odvedenou práci.