Zubři se v Havířově dlouho nemohli prosadit, nakonec si málem vynutili prodloužení

H a v í ř o v – Na domácí vítězství nad Českými Budějovicemi se hokejistům Přerova navázat nepodařilo. Havířovu na jeho stadionu podlehli 1:3. Skóre zápasu dlouho určovala jediná branka, o kterou se v přesilovce postaral domácí kapitán Maruna. Zubrům se na obranu AZetu po téměř celou hrací dobu nepodařilo najít správný recept. Dokázali to až poté, co inkasovali při hře bez gólmana. Při další power-play nicméně mohli vyrovnat, Pšurný ale velkou šanci neproměnil. Místo prodloužení tak přišla pojišťující trefa Slezanů.
54.kolo, středa 26.2.2020
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Maruna (Baláž, Malina), 58. Kotala (Procházka, Němec), 60. Kotala (Chroboček) – 59. Kubeš (Hejcman, Moučka). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 1:2, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1108. Střely na branku: 38:23. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 17:50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Stezka – Dajčar, Chroboček, Rašner, Malina, Mrowiec, Černý, Matai – Vrána, Němec, Kotala – Bednář, Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna, Fridrich – Procházka, Cihlář, Danielčák
Petrásek – Krisl, Kubeš, Bodák, Zbořil, Šnajnar, Weinhold – Goiš, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – M. Kratochvil, Berger, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák

Zubři v Havířově zahrozili po přihrávce Krisla a pokusu Navrátila, který betonem vykopl Stezka. Domácí ubránili oslabení a při vyloučení Šimona Kratochvila sami udeřili. Balážovo prudké nahození tečoval do sítě Jan Maruna. Další branku mohl vzápětí přidat Fridrich, Petrásek ale udržel puk pod betonem. Havířovští dobře bruslili a často pronikali do útočného pásma. Hosté mohli využít jejich zaváhání, Kubešovu dorážku ovšem Stezka přečkal bez úhony a Číp mířil mimo.

Zkraje druhé třetiny vyslal ostrou střelu Hejcman, Stezka ji vyrazil před sebe. Na ledě se bojovalo o každý metr, ránu Černého zneškodnil Petrásek. Zubři se přes pevnou defenzívu AZetu dostávali jen stěží. Když už se jim to povedlo, zasáhl pozorný Stezka. Domácí gólman chytil i tutovku Pšurného, jehož zpoza branky našel Goiš. Přerov to mohlo mrzet, při šanci Cihláře v posledních sekundách prostřední části ho zachránil Petrásek.

Daleko od vyrovnání nebyl v úvodu třetího dějství Berger, Stezka jeho pokus z brejku dvou na jednoho vytáhl nad branku. Na druhé straně vypálil Procházka a Kotala tečoval kotouč do horní tyče. Stejný hráč pak dorážel na brankovišti a trefil Petráskův beton. Ještě lepší zákrok předvedl přerovský brankář v oslabení proti Dajčarovi, který chtěl doklepnout puk za jeho záda.

Hanáci sáhli k power-play, při ní ovšem zacílil do prázdné klece Jakub Kotala. Zubři ještě přesto závěr zdramatizovali, Stezku bekhendem překonal Jakub Kubeš. Modrožlutí znovu odvolali gólmana a Pšurný měl na hokejce vyrovnání. Zblízka však nedal a výhru Havířova pojistil druhým přesným zásahem Jakub Kotala.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Utkání jsme začali výborně, hráli jsme do zhruba 15. minuty přesně to, co jsme chtěli. Dali jsme gól na 1:0 a jen škoda, že jsme nevyužili další šance. V šatně jsme kluky pochválili a řekli si, že v tom budeme pokračovat. Druhá třetina už byla o něčem jiném, Začali jsme přidržovat puky, občas jsme se dostali pod tlak, ale dobré bylo, že jsme pořád vedli. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a nakonec jsme zápas si se štěstím a obětavostí vyhráli.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to zápas spíše bojovný, než krásný. Nám k lepšímu výsledku chybělo to, že jsme se nenutili do střelby, netlačili jsme se do brány, a chyběly nám emoce, které jsme měli až v závěru. První třetina byla z naší strany vlažná. Druhá s třetí už byly dobré, ale nebyli jsme produktivní. V tom nás domácí předčili.