Zubři se s rokem 2020 rozloučili výhrou, doma dokázali zastavit bodovou sérii Třebíče

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v dohrávce desátého kola Chance ligy Horáckou Slavii Třebíč 4:0. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře tak zakončili kalendářní rok 2020 vítězstvím. Se soupeřem z Vysočiny, jenž předtím bodoval v pěti po sobě jdoucích duelech, si na soutěžní úrovni poradili potřetí v řadě. Výsledek se čtyřmi vstřelenými brankami a žádnou inkasovanou zaznamenali po obnově zápasů potřetí. Předtím stejně zdolali Ústí nad Labem a Sokolov. Díky dvěma trefám Čípa, gólům Dvořáka a Indráka a čistému kontu brankáře Klimeše zůstanou Zubři minimálně do začátku ledna na druhém místě tabulky.
10.kolo, sobota 19.12.2020
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Číp (Hejcman), 22. F. Dvořák (M. Svoboda, Süss), 36. Číp (Hejcman, Šoustal), 54. Indrák (Dobiáš, Macuh). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Novák, Zídek. Vyloučení: 3:2, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 30:26. Zblokované střely: 4:11. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 4:0.
Klimeš – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dřímal, Dluhoš – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Šoustal – Süss, F. Dvořák, M. Svoboda – Macuh, Indrák, Dobiáš
Jekel – Furch, Zukal, Nedbal, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Kowalczyk – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Krliš – Kratochvil, Němec, Křehlík – Valík, Michálek, Kořenek

Úvodní minuty patřily výběru Třebíče, který se snažil aktivní hrou rychle dostat do vedení, Zubry ale držel brankář Klimeš. Posléze se domácí hráči otrkali a navýšením tempa dali soupeři zabrat i oni. Ve 13. minutě využil rozjetý Radek Číp těžké pozice Furcha ve středním pásmu, jehož obral o kotouč a vzápětí v samostatném úniku vyzrál na Jekela střelou pod lapačku. Druhou branku mohlo o čtyři minuty později přidat duo Doležal – Hrabal, hostující gólman si ale brankovou konstrukci postavil přesně tak, jak potřeboval.

Hned zkraje další periody Zubři navýšili své vedení. Podruhé v zápase se jim naskytla možnost samostatného úniku a podruhé jí také využili. Úspěšným exekutorem se stal Filip Dvořák, na jehož kličku Jekel jen tak tak nevyzrál. Po táhlé fázi chyb a nepřesností se ambiciózně dopředu dral Šťovíček, neuspěl pak ani Psota, který u volné tyčky promáchl. Nakonec znovu úřadoval Radek Číp, který dobrým pohybem a střelou přes obránce využil rychlého protiútoku.

Zkraje třetí třetiny hosté dohrávali přesilovou hru, skórovat se jim v ní ale nepodařilo, stejně jako v žádné další akci. Naopak Přerov si udržoval dominantnější pozici a Jekela ohrožoval patrně více, než Horáci Klimeše. Rok 2020 nechal čtvrtým gólem zakončit Rok Macuh, který si ve středním pásmu parádně počkal na jedoucího Dobiáše, jemuž poslal puk do jízdy povedenou zadovkou. Dobiáš v útoku našel na pravém křídle Daniela Indráka a ten se prosadil příklepem. Třešničkou na přerovském dortu pak bylo Klimešovo čisté konto.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že narazíme na výborně nachystané mužstvo, což se potvrdilo. Zápas byl jako v play-off, na což jsme hráče upozorňovali. Vrátilo se nám, že jsme si plnili, co jsme si řekli. Dosáhli jsme výsledku 4:0, podpořeného skvělým Klímou v bráně, a bereme tři body. Chtěli bychom všem fanouškům v této těžké době popřát pěkné Vánoce. Hlavně zdraví a možná i hlavu vzhůru a pozitivní myšlení. To je asi jediný lék, jak se tato doba dá překonat.

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): Celkem se nám povedl vstup do zápasu, z kterého jsme měli obavy. Přerov má začátky utkání silné. Prvních deset minut jsme hráli, jak jsme chtěli. Potom jsme udělali individuální chybu a dostali první branku. Od té chvíle byl Přerov až do konce zápasu lepší, po našich chybách přidal ještě další góly a zaslouženě vyhrál. Máme za sebou nicméně sérii utkání, kterou tým zvládl dobře. Dneska se nám to sice nepovedlo, ale celkově jsme s výkony po restartu spokojení. Doufáme, že tato porážka pro nás – stejně jako ty předchozí – bude užitečná.