Zubři se s rokem 2019 rozloučili třemi body, poprvé v sezoně pokořili Slavii

P ř e r o v – Kompletní je výčet soupeřů z Chance ligy, které hokejisté Přerova dokázali v letošní sezoně porazit. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře na třetí pokus vyzráli na pražskou Slavii. Doma ji v posledním zápase kalendářního roku 2019 porazili 4:1. Zubři sice inkasovali jako první, ještě do konce druhé třetiny ale dokázali vyrovnat. Rozhodující momenty se odehrály ve třetí části, v níž Hanáci třikrát udeřili. Skalp sešívaných jim vynesl návrat na druhé místo tabulky.
36.kolo, pondělí 30.12.2019
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Krisl), 46. T. Doležal (Pšurný, Navrátil), 49. Pšurný (Krisl, T. Doležal), 52. Svoboda (Dvořák) – 24. Vlček (Šmerha, Barák) Rozhodčí: Kašík, Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1815. Střely na branku: 48:20. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 48:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Svoboda – Kočica
Michajlov – Novák, Ryzák, Antoš, Barák, Valík – Šmerha, Kubík, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – Ondráček, Kubica, Šteiner – Brož, Kohút, Furch

Zubři začali zostra a Michajlov musel likvidovat prudkou ránu Moučky. Slavia postupně vyrovnala hru a kotouč před branku obdržel volný Furch, Petráska neprostřelil. Na Michajlova si nepřišel Šimon Kratochvil a po něm neuspěl ani Kočica. Krátce před koncem první třetiny Hanáci skórovali, červené světlo se však nerozsvítilo a rozhodčí následně branku neuznali.

Ke změně skóre vedly ve druhé části přesilovky. Když seděl na trestné lavici Kočica, našel Šmerha z levé strany najetého Filipa Vlčka. Bývalý útočník Českých Budějovic umístil kotouč do pravého horního růžku domácí klece. Zubři si vytvořili několik nebezpečných příležitostí, prosadit se nicméně dokázali až při vyloučení Ryzáka. Krisl nabil na levý kruh Jakubu Navrátilovi, jenž zavěsil pod břevno.

Aktivita domácích stoupala a nakonec vedla k obratu ve skóre. Z Navrátilovy práce těžil Tomáš Doležal, z mezikruží prostřelil Michajlova mezi betony. O druhou využitou přesilovku Přerovanů se postaral Roman Pšurný, k jednadvacáté brance v sezoně mu pomohla i slávistická teč. Michajlov kapituloval ještě jednou, v 52. minutě nestačil na střelu Matěje Svobody. Mladý zubří útočník si připsal svou první trefu mezi seniory.

Přerov měl ještě další šance, přetavit v góly je ale nedokázal. Proti Slavii mu to však na třetí pokus vyšlo, na svém ledě ji zdolal 4:1.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Je to první vítězství nad Slavií v této sezoně a podle mě zasloužené. Šedesát minut jsme byli lepší. Vygradovalo to ve třetí třetině, kdy jsme se začali ještě víc tlačit do brány a napadaly nám tam góly. Získali jsme důležité tři body a potěšili vynikající publikum. Za jeho podporu moc děkujeme.

Miloš Říha mladší (HC Slavia Praha): První třetinu jsme zvládli dobře, plnili pokyny a mohli se ujmout vedení z několika brejků. Od druhé části jsme ale nehráli náš hokej a s výkonem rozhodně nemůžeme být spokojení. Domácí proto vyhráli zaslouženě.