Zubři se proti Sokolovu činili! Baníku nasázeli dvanáct gólů a přepsali klubové statistiky

P ř e r o v – Hokejisté Přerova po výborném týmovém výkonu rozstříleli ve 39. kole Chance ligy Sokolov 12:4. Hranice deseti branek padla v MEO Aréně poprvé od 21. ledna 2015, kdy Zubři v cestě za postupem mezi elitu smetli Frýdek-Místek 10:1. Dvanáctkrát se pak MEO prosadilo poprvé od sezony 1998/99, tehdy zvítězilo nad Uničovem 12:2. Proti Baníku zaznamenali svěřenci trenérů Svobody a Dočkala také dva hattricky, které zkompletovali Okál a Březina. O jubilejní desátou trefu v zápase a stý gól modrožlutých v tomto ročníku se zase postaral přerovský odchovanec Gréč.
39.kolo, středa 18.1.2023
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
12:4
(4:1, 3:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Okál (Gréč, Březina), 5. Okál (Krisl, Dvořák), 6. Březina (Chroboček, Pechanec), 15. Kratochvil (Krisl, Dvořák), 23. Ševčík (Okál, Dvořák), 31. Okál (Černý), 39. Černý (Jan Svoboda, Indrák), 45. Černý (Kratochvil, Dvořák), 46. Březina (Pechanec, Jakub Svoboda), 52. Gréč (Okál, Černý), 58. Březina (Pechanec), 58. Goiš (Okál) – 10. Weinhold, 21. Vrhel (Hauser, Kverka), 30. Vrhel (Berka, Kverka), 42. Zadražil (Hauser, Berka). Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 4:5, navíc Chroboček (Přerov) 5 minut – Osmík (Sokolov) 5 minut, T. Rohan (Sokolov) trest ve hře. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 776. Střely na branku: 41:30. Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 49:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4, 12:4.
Král – Chroboček, Hrdinka, Gréč, Černý, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš
Dybal – Mikyska, Novák, M. Rohan, Pohl, Krutil, Weinhold, Klejna – Vrhel, Kverka, Osmík – Hauser, Zadražil, Berka – Csamangó, Kysela, Rulík – Prošek, T. Rohan, Adámek

Jak se Zubrům v prvních třetinách příliš nedaří, se Sokolovem si bilanci jednoznačně vylepšili. Nejprve sice pořádně zahrozil Vrhel, byl to ale Přerov, kdo se prosazoval. V čase 3:09 výborně zvedl hlavu Gréč, který našel u tyčky volného Zdeňka Okála. Tentýž hráč o minutu a půl později udeřil znovu. Dvojitý trest obdržel Zadražil, Zdeněk Okál si počkal na pravém kruhu a perfektní střelou první přesilovku využil. Ani druhý trest si hostující útočník neodseděl celý. Chrobočkovo nahození od modré totiž mladičký gólman Sokolova Dybal neudržel a David Březina ho rychle dorazil do sítě.

Baník hole nesložil a ještě před půlí úvodního dějství padla čtvrtá branka v zápase. Tentokrát však do sítě Krále, který neuhlídal prudké nahození Martina Weinholda zdálky. Přerov měl pak několik dalších dobrých příležitostí, znovu se dočkal ale „až“ v přesilové hře. Podobně jako Okálovi přihrál na pravý kruh Krisl Matouši Kratochvilovi a ten dělovkou procedil kotouč za Dybala.

Ani čtvrté vyloučení v zápase nezůstalo bez potrestání, krátce po startu druhé třetiny se totiž zpátky na rozdíl dvou branek dostal Sokolov. V rychle sehraném útoku Stanislav Vrhel dlouho neváhal a zakončil zápěstím na vzdálenější tyč. MEO ale hostům zanedlouho opět uteklo. Okál vybojoval buly v útočném pásmu na Ondřeje Ševčíka a ten se od modré čáry prosadil rovněž zápěstím.

Že se v MEO Aréně otevřela střelnice, napovídalo skóre 6:3 v polovině zápasu. Hosty totiž znovu na dvě branky přiblížil v dobře sehraném brejku po ubráněné „pětce“ Tomáše Rohana Stanislav Vrhel. Vzápětí ale obraně po perfektním pasu Černého pláchl skvěle hrající Zdeněk Okál a v úniku dokonal svůj první hattrick od juniorského působení v Kanadě. Několik obtížných zákroků poté vytasil Král, desátá branka ale ještě do sirény padla. Clonu Kratochvila zužitkoval vysoko letícím nahozením od modré čáry Robert Černý.

Brankostroj se nezastavil ani ve třetí části, když na jejím startu chybu defenzivy trestal hostující Matěj Zadražil. Zubři však ve 45. minutě zaznamenali už čtvrtou využitou přesilovku. Robert Černý obešel soupeře a prudkým švihem zápěstím nedal Dybalovi šanci. O malou chvíli později burácející MEO Aréna volala po desítce, perfektně sehranou akci první formace totiž do odkryté branky zakončoval David Březina. Desátá trefa v čase 51:49 opravdu přišla. Spoustu prostoru dostal ke střele Matyáš Gréč, který navíc vsítil stou branku Přerova v aktuální sezoně.

Kdo by čekal, že desítkou zubří hlad po gólech skončí, mýlil se. Sokolov se sice sympaticky snažil s výsledkem něco udělat, debutujícího Dybala ale v obraně vůbec nepodržel. V 58. minutě se po buly hattricku dočkal také David Březina a hned o osm vteřin později přichystal Okál v průniku odkrytou branku Jiřímu Goišovi.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): I když výsledek vypadá jednoznačně, soupeř to nezabalil a hrál celých šedesát minut. Povedlo se nám to, co se nám nedařilo většinu sezony – z lehkosti nám tam napadaly branky. Je však potřeba stát nohama na zemi, v sobotu nás čeká další těžký protivník v podobě Litoměřic. Moc děkujeme fanouškům, kteří nás po celé utkání hnali za výsledkem. Věřím, že o víkendu na začátku poslední čtvrtiny základní části nás zase budou hlasitě podporovat.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Co k tomu dodat. Předvedli jsme ostudný výkon a je mi líto Adama Dybala, kterého jsme dali do brány z jednoho prostého důvodu. Naše jednička Martin Michajlov chytal deset velice těžkých zápasů a teď nás čeká série čtyř utkání s týmy, které se pohybují pod námi nebo kolem nás. Chtěli jsme, aby si odpočinul. Adam Dybal podává v juniorce fantastické výkony a chtěli jsme mu dát šanci. Bohužel to dopadlo katastrofálně tím způsobem, že tým mu vůbec do jeho prvního startu nepomohl. Byl to z naší strany ostudný zápas a jen doufám, že si z toho vezmeme ponaučení, protože teď nás čekají velice těžké duely.