Zubři se dokázali vrátit do zápasu, bitvu se Vsetínem ale prodloužením neokořenili

V s e t í n – Hokejisté Přerova podlehli ve 22. kole Chance ligy Vsetínu 3:5 a poprvé v sezoně zapsali druhou porážku v řadě. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře sice dokázali odpovědět na první gól Valachů, poté ale nabrali tříbrankovou ztrátu. V závěru se nicméně dostali na dostřel a usilovali o vyrovnání. Toho však nedocílili a z Lapače odjeli bez bodů.
22.kolo, sobota 20.11.2021
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Březina (Zeman, Smetana), 34. Půček (Gago), 41. Rob (Pitule, Jerofejevs), 47. Rob (Půček, Pitule), 60. Půček (Pitule) – 10. Jakub Svoboda (Jan Svoboda, Krenželok), 54. Doležal (Kubeš, Hrabal), 59. Süss (Hrdinka, Doležal). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Hranoš, Vašíček. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2920. Střely na branku: 35:31. Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Málek – Štach, Jerofejevs, Smetana, Ondračka, Hryciow, J. Jenáček – Rob, Pitule, Půček – Zeman, Vlach, Gago – Klímek, Březina, Apolenář – Vítek, Š. Jenáček, Hořanský
Klimeš – Krenželok, Černý, Hrabal, Kubeš, Krisl, Hrdinka, Ševčík – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Indrák, Kratochvil, Sebera

Domácí si brzy zahráli přesilovku. Tu sice nevyužili, přesně se skončením Seberova trestu ale střelou na zadní tyč skóroval David Březina. Odpovědět se rychle snažil Sebera, Málek zasáhl betony. Posléze zneškodnil také šanci Süsse, který zakončoval z mezikruží.

Zubři vyrovnali v desáté minutě. Málek neudržel v lapačce nahození Jana Svobody a Jakub Svoboda dorazil kotouč do sítě. Obrat mohl vzápětí dokonat Kratochvil, osamocený ale proti vsetínskému brankáři s blafákem do bekhendu neuspěl. Klimeš poté zastavil velkou možnost Vlacha, nerozhodný stav nezměnil do konce první třetiny ani Süss.

Při vyloučení Černého Klimeš tygřím skokem sebral druhý gól Březinovi, k němuž se odrazil tečovaný pokus Smetany. Na druhé straně si Málek poradil s průnikem Kubeše. V další příležitosti Valachů se objevil znovu Březina, ani tentokrát ale na přerovského brankáře nevyzrál.

Do vedení šel Vsetín paradoxně během početní převahy hostů. Gago vylákal Klimeše z brány a Roman Půček poslal puk po ledě za levou tyč. Radovat se mohl i Rob, který se při hře ve čtyřech protáhl před Ševčíka. Po bekhendové kličce ale mířil pouze do brankové konstrukce.

Z třetího dějství uběhlo pětadvacet sekund a zelenožlutí udeřili potřetí. Nahození Luboše Roba z rohu útočného pásma se od klečícího Klimeše odrazilo za brankovou čáru. Ve 47. minutě se Luboš Rob prosadil podruhé, když zamířil do horního rohu branky. Přerov snížil v oslabení, střela unikajícího Tomáše Doležala prošla přes Málkovu výstroj až do brány.

Zubrům poté vyšla hra bez gólmana, závěr zápasu v ní zblízka zdramatizoval Jan Süss. Dotáhnout zbývající ztrátu se však Hanákům nepodařilo. Vítězství Vsetína naopak do prázdné brány pojistil Roman Půček.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Jsme nesmírně rádi, že jsme v domácím prostředí vyhráli. Přerov je velmi houževnatý soupeř. Bylo tam hodně soubojů, hra byla výborná na obě dvě strany. Měli jsme trochu slabší vstup do zápasu, první třetina neproběhla úplně podle našich představ. Měli jsme tam málo střel. Ve druhé části už jsme se do toho ale dostali, začali jsme si vytvářet tlak i spoustu střeleckých příležitostí. Ve třetí třetině jsme soupeři výrazněji odskočili, pak jsme si však zápas trochu zbytečně zkomplikovali. Inkasovali jsme ve vlastní přesilovce. Jinak ovšem musím hráče pochválit za předvedenou hru, bojovný výkon i nasazení. Zmínit musím také úžasnou diváckou kulisu, jsme za ni hrozně rádi.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup do utkání jsme měli slušný, první třetina dopadla podle našich představ. Bohužel se už delší dobu trápíme ve speciálních týmech. Místo, abychom si pomohli přesilovkou, ještě v ní inkasujeme. Stav 1:2 po druhé třetině byl i se štěstím, domácí nás tam slušně vařili. Vstup do třetí části jsme měli špatný, dostali jsme laciný gól. Naráz, jako by na nás padla deka, museli jsme si vzít time. Ani to ale nepomohlo, Vsetín šel zaslouženě do tříbrankového vedení. V tu chvíli bych chtěl tým pochválit, že to nezabalil. Vnímal i to, co se děje na tribuně. Vrátili jsme se do zápasu a s trochou štěstí jsme mohli vyrovnat. V utkáních vyrovnaných celků ale rozhodují speciální týmy, v nichž jsme poněkolikáté propadli.