Zubři první mečbol proti Opavě nevyužili, trápili se v zakončení a podlehli na nájezdy

P ř e r o v – O tom, že každý den není posvícení, se mohli přesvědčit hokejisté Přerova. Pomyslný první mečbol, který by je nasměroval do finále, nedokázali zužitkovat. V MEO Aréně tentokrát nedokázali za sedmdesát minut skórovat a nakonec prohráli na samostatné nájezdy. Série tak bude pokračovat v Opavě čtvrtým zápasem.
SF3, neděle 15.3.2015
HC ZUBR Přerov - HK Opava
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Měch. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2750. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1.
Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.
Šafránek – Kysela, Černý T., Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

S cílem ukončit sérii a zajistit si tak finálovou účast vyrazili Zubři do třetího střetnutí proti Opavě. Trenéři Petr Dočkal a Daniel Faltýnek však museli oželet služby zkušeného beka Davida Kudělky, jež utrpěl v předchozím utkání zranění v dolní části těla a dostal volno.

Přerovu se hned po minutě hry naskytla možnost početní výhody, ale Chalupův prohřešek Polák ani Šebek potrestat nedokázali. Domácí byli střelecky aktivnější, ale i Opava dokázala zahrozit. Největší gólovou příležitost měl Herman, který se ze strany prosmýkl až před přerovského brankáře, ale Vojtek se překvapit nenechal.

Na druhé straně spálil dobrou příležitost k otevření skóre David Šťastný, jemuž se taktéž nepodařilo usměrnit kotouč do cíle určení, i proto první dvacetiminutovka skončila bez branek.

Zubři se zapotili hlavně ve druhé třetině, kdy museli přečkat 106 sekund dlouhé oslabení pět na tři. To, co se nepodařilo pořešit obráncům vyřešil svými zákroky Vojtek.

Posléze si oba celky role vyměnily, ale ani žlutomodří svou výhodu zužitkovat nedokázali. Slezané se na zápas evidentně kvalitně připravili a jejich výkon podporoval i brankář Šafránek, který se zaskvěl zejména, když lapil jistý gól Koláře.

Přerovští se i ve třetí třetině tlačili do zakončení, ale bez kýženého efektu. Duel přes prodloužení dospěl až do samostatných nájezdů. V nich byli nakonec šťastnější hosté, kteří měli stoprocentní úspěšnost a odvrátili tak svůj konec sezony minimálně do úterý, kdy je na programu čtvrtý duel.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Hráčům nemůžeme dnes nic moc vytknout. Možná jen to, že musíme více střílet. Chuť vyhrát rozhodně byla, ale někdy to tak je, že bušíte do soupeře a nic tam nespadne. Ani z těch vyložených šancí. Nájezdy už byly loterií kdo s koho. Jdeme dál a uděláme všechno pro to, abychom v úterý v Opavě vyhráli.