Zubři proti Dynamu rozhodli v předposlední minutě, dvakrát se trefil Jakub Svoboda

Ch r u d i m – Hokejisté Přerova porazili ve 20. kole Chance ligy rezervu Pardubic 3:1 a po dvou zápasech naplno bodovali. V Chrudimi, kde hraje B-tým Dynama svá domácí utkání, dlouho platil nerozhodný stav. Na gól Jakuba Svobody ze 17. minuty odpověděl ve druhé části Nedbal. Zubrům vystřelil vítězství v čase 58:10 druhou brankou Jakub Svoboda. Pojistku do prázdné brány pak ještě přidal Kratochvíl.
20.kolo, pondělí 14.11.2022
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Nedbal (Rákos) – 17. Jakub Svoboda (Novotný), 59. Jakub Svoboda (Doležal, Krisl), 60. Kratochvíl. Rozhodčí: Micka, Zavřel – Roischel, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 284. Střely na branku: 33:32. Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 47:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Klouček – Vála, Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Drtina, Sýkora, Kubíček – Koffer, Rákos, Urban – Půhoný, P. Machač, Matýs – Lichtag, Kaut, Rouha – Pochobradský, M. Machač, Herčík
Postava – Kudělka, Černý, Ševčík, Krisl, Gréč, Novotný, Hanák – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Kratochvíl, Pechanec, Březina – Jan Svoboda, Macuh, Dvořák – Dobša, Ministr, Indrák

Na chrudimském ledě se začalo opatrně a poměrně vyrovnaně, poté ale v úvodní přesilovce pořádně hrozilo Dynamo. Vála nahodil puk od modré a prázdná branka zívala na Koffera. Toho zablokoval Černý, v dorážce ale pokračoval Urban, který na ležícího Postavu nevyzrál. Na opačné straně nevyšlo přečíslení Březiny a Pechance, kterého vychytal domácí brankář Klouček. Nadále se činil i Postava, a tak v 17. minutě vybojovali vedení Zubři. Dlouhým pasem z vlastního pásma našel Novotný rozjetého Jakuba Svobodu, jenž nachytal Kloučka mezi betony.

Do druhé třetiny lépe vkročilo pardubické béčko. Po nemastném neslaném úvodu totiž ve 25. minutě srovnal po pasu Rákose střelou nad Postavovu lapačku Karel Nedbal. Východočeši na nějakou dobu ožili, Zubři se ale rozhodli držet hru vyváženě, a tak po chvíli zase více tlačili oni. Hrádkovo vyloučení MEO nepotrestalo a pro ocenění hvězd zápasu si směle kráčeli oba brankáři.

Poslední část tak začínala za nerozhodného stavu 1:1 a stejnou rovinu bylo možné pozorovat také z výkonu obou soupeřů. Nutno podotknout, že se v Chrudimi o žádnou skvostnou hokejovou podívanou nejednalo, významnějším vzrušením tak byla až rozmíška Jakuba Svobody s Hrádkem, kteří ve 45. minutě současně zamířili na trestnou.

Nikdo se neprosadil během hry čtyř proti čtyřem, ani v následující pasáži, kdy se Přerov i Dynamo věnovaly poctivému bránění obranné modré čáry. Když už to vypadalo, že by Zubři mohli s Pardubicemi opět prodlužovat, přišel klíčový moment v čase 58:10. Přesnou křížnou přihrávkou adresoval Doležal Jakubu Svobodovi, který se pokusem pod lapačku nemýlil a jehož zásah pět vteřin před sirénou potvrdil střelou do prázdné branky z vlastního pásma Petr Kratochvil.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): Porážka nás hodně mrzí, až bolí. S týmem, který jsme dnes měli, jsme měli podat daleko jiný výkon. V zápase jsme měli sice dobré věci, ale chtělo to větší nasazení, důraz, více jednoduchosti. Nejsme v pozici, kdy bychom si mohli jít jednom zahrát, ale my ty zápasy musíme jít chtít vyhrát, urvat, vybojovat. Udělat cokoliv pro to, abychom vyhráli, a to tam dnes bohužel nebylo.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to těžký zápas, Pardubice měly tým doplněný o hráče z A-týmu. Bylo to velice vyrovnané, výborně zachytal Posty. Rozhodla až branka Kuby Svobody v závěrečné části třetí třetiny. Obě dvě mužstva podala hodně bojovný výkon. Jsme rádi, že nakonec vezeme tři body.