Zubři prohrávali 4:1, přesto vezou z Frýdku dva body!

F r ý d e k - M í s t e k - Zubři začali zápas sice velmi dobře a v 6. minutě se ujali vedení, domácí však do jedné minuty dokázali stav rychle otočit dvěma slepenými góly. Po zbytek první a druhé třetiny se hrál celkem vyrovnaný hokej s vyloženými šancemi na obou stranách. Využít je však dokázali jen jedenkrát domácí. Když hned po začátku třetí třetiny se podařilo Frýdku zvýšit laciným gólem na 4:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže za dvě minuty si domácí vstřelili vlastní gól a Zubři ještě vycítili šanci. Až do konce třetiny ovládali hru, vytvářeli si řadu šancí a zaslouženě se jim podařilo alespoň vyrovnat. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, v němž dominovalo opět Meo a rozhodlo tak o zisku dvou bodů.
15.kolo, sobota 10.11.2012
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:5p
(2:1, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kopún (Hrubý, Štubňa), 7. Gogolka (Kelner), 26. Tomis (Mach), 42. P.Slovák (Kopún) - 6. Goiš (Faltýnek), 44. Sedlák, 46. Goiš (Sprušil, Sedlák), 50. Goiš (Sedlák, Sprušil), 62. Vlček (Ferenc). Rozhodčí: Fiala - Rožánek, Vengřín R.. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 423. Buly: 26:30. Střely na branku: 21:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5.
Láníček - Ovšák, Kudláček, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Ferenc, Škatula, Mach, Sluštík J., Hrubý, Kelner, Gogolka, Sluštík O., Kopún, Kraft, Kanko, Štubňa, Rozum, Slovák P.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Drábek - Sedlák, Kundrátek, Goiš - Rajnoch, Sakrajda, Brančík -Málek, Sprušil, Kolář - Vaněk

Zápas začali sice aktivněji Zubři, kteří hned v prvních dvou minutách výrazně zaměstnali brankáře Láníčka, ale do první vyloženější šance se dostali domácí v závěru 3. minuty. Zubři zcela zapomněli před bránou na úplně volného Rozuma, ale Vojtek jeho střelu z první za svá záda nepustil. Krátce nato hráli Zubři přesilovku a během ní nejprve šikovně nahrál Brančík těsně před branku úplně volnému Sakrajdovi. Před ním zívala značně odkrytá branka, jeho hůl však prudkou přihrávku minula. Vše však Zubři napravili dvě sekundy před návratem vyloučeného J.Sluštíka. Puk po Faltýnkově pasu od modré čáry dopravil mezi Láníčkovými betony do branky Goiš - 0:1. Přesně po 30 sekundách však poslal frýdecký Štubňa dopředu Hrubého. Vojtek zareagoval na jeho naznačenou střelu a dostal se až na ledovou plochu. Následovala však přihrávka na druhou stranu a před dojíždějícím Kopúnem tak byla prázdná branka - 1:1. Po dalších 32 sekundách Vojtek vyrazil Kelnerovu střelu z kruhů, ale jen před volného Gogolku a ten trefil levý vinkl jeho svatyně - 2:1. Zubry rychlý obrat dost zaskočil a ještě několik minut měli více ze hry domácí. Během nich mohli v úvodu 9. minuty zvýšit na 3:1, Štubňa však těsně před Vojtkem zamířil jen do boční sítě. Zubři se začali znovu více tlačit před frýdeckou svatyni až po ubráněném oslabení ve 13.minutě. V 18.minutě už překonal Láníčka tvrdou střelou od modré čáry Pala, ale domácího gólmana zachránila horní tyč jeho branky.

Ve druhé třetině se oba týmy v atacích na protivníkovu branku celkem střídaly. Do první vyložené šance se během ní dostal v úvodu 23.minuty domácí Hrubý, který ujel přerovským obráncům. Jeho sólový nájezd však Vojtek perfektním zákrokem pokryl. Protože se jej však Kudělka při něm pokoušel zastavit sekáním, musel si odejít odpočinout na 2 minuty na trestnou lavici. Byli to však paradoxně Zubři, kteří mohli při tomto oslabení skórovat. To když od mantinelu přihrál Ferenc před branku dobře najetému Brančíkovi, ale Láníček jeho střelu z první vyrazil. V závěru 26. minuty to vyzkoušel kousek od mantinelu a modré čáry obránce Tomis a jeho střela mezi hráči, kterou Vojtek dobře neviděl, prošla až do sítě - 3:1. Přerov nebyl daleko od gólu v závěru své přesilovky ve 30.minutě, když si navlas stejnou situaci jak v první třetině zopakoval Sakrajda, ale i tentokrát jeho hokejka máchla do prázdna. O minutu později se dostalo Meo do přečíslení 2 na 1, ale Málkově přihrávce Sprušilovi lehl do cesty bránící obránce domácích. Ve 35. minutě Zubry pořádně vyděsil Škatula, který se protlačil přes 3 přerovské hráče až před Vojtka, ale na něj už si nepřišel.

Na začátku třetí třetiny se očekával nápor Zubrů, tomu však domácí dokázali rychle zabránit velmi laciným gólem hned po 72 sekundách. Kopúnova střela z velké dálky Vojtkovu klec sice minula, ale puk se odrazil od mantinelu zpět před ni k dojíždějícímu Slovákovi. Než se Vojtek stačil přemístit, jeho střela rozvlnila přerovskou síť počtvrté - 4:1. To byla pro Zubry velmi ledová sprcha a asi dvě minuty jako by váhali, zda má cenu ještě vrhnout do útoku všechny zbývající síly. Nakonec za ně rozhodli domácí. Při jejich chybné rozehrávce se k puku dostal za brankou Sedlák a poslal jej před brankoviště Láníčkovy branky. Zde se jej snažil zpracovat Ovšák, hokejkou si však kotouč nechtě srazil k vlastní brance a ten prošel i přes nepřipraveného Láníčka, který s náhlou změnu jeho směru pochopitelně vůbec nepočítal - 4:2. Zubrů byl najednou plný led a zmrazení domácí se před Vojtka řadu minut vůbec nepodívali. Už za 25 sekund mohl vstřelit kontaktní gól Sakrajda z prostoru mezi kruhy, ale byl při střele faulován a zamířil výše než chtěl. Gólový efekt střela sice nepřinesla, ale přinesla Zubrům alespoň přesilovku. Během ní se ve 46. minutě prudce od modré čáry napřáhnul Sprušil, jeho střelu ještě tečoval Goiš a puk rozvlnil síť za Láníčkem potřetí - 4:3.

Vyrovnávací gól visel v dalších minutách už na vlásku. Ve 49. minutě se do sólového nájezdu dostal Kundrátek a domácím nezbylo než jej zastavit hákováním. Získaná přesilovka přinesla opět kýžený úspěch. V úvodu 50.minuty přihrál Sedlák zpoza branky Goišovi. Jeho střelu sice nejprve Láníček vyrazil, ale při dorážce měl stejný hráč část branky odkrytou a dopravit kotouč za brankovou čáru už pro něj nebyl problém - 4:4. Dosáhl tak dnes hattricku. A nebyl daleko dokonce od čtvrté branky. V závěru 51. minuty při vlastním oslabení frýdeckým ujel a třebaže byl faulovám povedlo se mu puk protlačit až k brankové čáře. Zubři už zvedali ruce nad hlavu a reklamovali, že ji puk přešel, ale červené světlo se nerozsvítilo a tak hlavní rozhodčí rozpažil ruce. Až do konce zápasu měli Zubři více ze hry, ale vyloženou šanci jsme již neviděli.

Utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. Také v něm měli puk pod kontrolou převážně Zubři a o svém vítězství rozhodli v závěru 62. minuty. Po přihrávce Ference zpoza branky jej za Láníčkova záda dopravil Vlček a rozhodl tak o tom, že to budou Zubři, kteří si odvezou domů dva body.