Zubři prodloužili sérii výher, v Kadani rozhodla premiérová trefa Pláška juniora

K a d a ň – I potřetí v aktuálním ročníku WSM ligy si hokejisté Přerova dokázali poradit s kadaňskými Trhači. Na rozdíl od zářijového představení na jejich půdě však museli za ziskem tří bodů absolvovat podstatně náročnější cestu. V Ústeckém kraji uspěli rozdílem jediné branky, když triumfovali 2:1. Rozhodující gól obstaral Karel Plášek mladší, který se za A-tým Zubrů trefil vůbec poprvé.
28.kolo, sobota 2.12.2017
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Chrpa (Blaha, Havlíček) – 19. Šlahař (Doležal, Sýkora), 32. Plášek ml. (Pšurný). Rozhodčí: Zubzanda, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 36:27. Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 37:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Šefl, Kadeřávek, Szathmáry – Krejčiřík, Kůs, Hlava – Chrpa, Hejcman, Müller – Chlouba, Havlíček, Procházka – Wágner, Rindoš, Flynn
Klimeš – Horák, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Goiš, Gago, M. Kratochvíl – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl

Utkání začalo z obou stran v hodně vysokém tempu. Časomíra ukrojila necelé dvě minuty, když měl na holi dobrou možnost přerovský Doležal, ale jeho zakončení k tyči si brankář Dvořák pohlídal. Po chvíli se neujala ani střela Matouše Kratochvíla. Trhači se uvedli v minutě třetí, z průniku Flynna však také nic nebylo. Kadaň poté získala přesilovku, avšak sama si ji pokazila faulem, proto se pokračovalo ve čtyřech.

Se začátkem desáté minuty přišla dosud největší šance a Kadaň měla ke gólu opravdu blízko. Krejčiřík adresoval zpoza brány puk na Hlavu, který však z první přestřelil Klimešovu klec. Zanedlouho už se ale Trhači dočkali a potrestali Sýkorovo vyloučení. Na modré čáře se opřel do puku Blaha a jemnou tečí usměrnil kotouč za Klimeše Jan Müller. Další oslabení pak Přerované přečkali bez potíží a po něm navíc udeřili. Doležal zabojoval o kotouč a předložil jej Jakubu Šlahařovi, který Dvořáka prostřelil a vyrovnal.

Druhou část otevřela velká šance kadaňského Hlavy, Klimeš byl však připraven. Zubři poté nevyužili dvě početní výhody. Těsně po nich měl výtečnou šanci Goiš, který získal odražený kotouč, ale do téměř volné svatyně Trhačů nezacílil. Štěstí si pak vybrali i Přerované, to když Müllerova ostrá rána z modré čáry orazítkovala tyčku.

Další příležitost už ale skončila gólem a radoval se tým Zubrů. Pšurný poslal kotouč do jízdy na Karla Pláška mladšího, který nic nevymýšlel a povedenou střelou na vyrážečku strhl vedení na stranu Hanáků. O těsný náskok ale modrožlutí málem v závěru přišli. Po špatné rozehrávce zakončoval Chrpa, a protože Klimeš po kotouči hodil svoji hůl, následovalo trestné střílení. To zkoušel Chrpa proměnit blafákem, ale přerovský gólman jej výborně přečetl.

V úvodu třetí třetiny museli Zubři řešit dvě po sobě jdoucí oslabení. Trhačům toho v nich moc nepovolili a navíc se mohli zanedlouho přiblížit k výhře ještě víc. Matouš Kratochvíl si dobře počíhal za kadaňskými obránci, ale ani nadvakrát Dvořáka nepřelstil. Skvěle pak zasáhl i Klimeš, který deset minut před koncem zneškodnil únik domácího Müllera v oslabení.

Snahu Kadaně o vyrovnání pak zbrzdil faul Hlavy, který hodně ostře sekl Doležala. Přesilovka Zubrů ovšem neměla gólový efekt, a tak domácí živili naději na srovnání až do posledních vteřin. Přerov ale těsné vedení 2:1 ubránil a letos podruhé si z kolbiště Trhačů odvezl všechny tři body.

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): Dnes to bylo neskutečně ubojované utkání, ale soupeře jsme k ničemu nepustili, přestříleli jsme ho jednoznačně, ale nemůžeme dát jeden gól. Musíme se zlepšit v koncovce, už je to třetí zápas, co jsme dali jeden gól a na jeden se nedá vyhrát.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme k soupeři, který nemá moc bodů, ale doma předvádí slušné výkony. My jsme se v dnešním zápase snažili hrát zodpovědně zezadu. To, že soupeř na nás tlačil, se potvrdilo, také se nás snažili dostat pod tlak. Celé utkání nás držel brankář Klimeš, který chytil i trestné střílení a my jsme se dostali do vedení, které jsme se snažili celou třetí třetinu pohlídat, což se nám podařilo a jsme rádi za tři body. Díky zraněním máme sestavu takovou, jakou máme, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Hrajeme tak, abychom byli stále ve hře o play-off.