Zubři porazili Prostějov i v domácí odvetě, druhé přípravné derby rozhodly nájezdy

P ř e r o v – Úterní podvečer nabídl v přerovské MEO Aréně druhé klání Zubrů s prostějovskými Jestřáby. První derby před dvěma týdny bylo v režii Zubrů, tentokrát už se ovšem hrála mnohem vyrovnanější partie. Přerov si v prostřední části vypracoval dvoubrankový náskok, ale jeho rival vůbec nic nevzdal, a tak za remízového stavu musely vítěze určit nájezdy. V nich se více dařilo Zubrům, kteří před téměř dvoutisícovou návštěvou porazili Prostějov 4:3.
přát., úterý 25.8.2015
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:3sn
(2:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Kovařík, Grof), 19. Popelka (Š. Kratochvíl, Šťastný), 34. Pšurný (Chmelíř), rozhodující nájezd Š. Kratochvíl – 17. Rod (Kuncek, Moskal), 41. Venkrbec (Čuřík), 47. Illéš (Venkrbec). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1882. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Slovák – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Novotný, Zbořil, Vágner – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Kovařík, Š. Kratochvíl, Šťastný, M. Kratochvíl, Stoklasa, Karola, Školoud, Matula
Neužil – Protivný, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Špaček, Liška, Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Illéš, Medek, Kuncek, Kuchta.

Domácí Zubři začali velmi aktivně a brzy po úvodním buly zahrozili střílejícím Šimonem Kratochvílem. Z převahy následně přerovská družina vytěžila přesilovku a v ní si MEO Aréna poprvé zakřičela gól. Brankář Neužil nedokázal lapit kotouč a navrátilec do sestavy, útočník David Šťastný, ho pohotově dorazil. Další minuty naopak patřily Jestřábům, kteří zvýšili před Slovákem obrátky. Ten však byl pevný jako skála a postupně vychytal Roda, Kalužu i Čuříka.

Přerované dokázali přežít dvě oslabení, ale krátce poté už dravci přece jen srovnali. K bráně se po chybě defenzívy natlačil Tomáš Rod a z bekhendu překonal Slováka nad betonem. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, v 19. minutě Zubři podnikli rychlý výpad do útoku a po spolupráci celého útoku zakončoval Michal Popelka.

Druhou třetinu uvedl střílející Vágner, ale Neužil v kase Jestřábů tentokrát úspěšně zasáhl. Dobré zákroky ovšem dál předváděl i Slovák, na kterého si ve 26. minutě nepřišel ostře střílející Protivný. V polovině zápasu měl Prostějov další velké šance na srovnání, ale pohrdl dokonce dvěma přesilovkami. Slovák se opět vyznamenal, když zlikvidoval souhru Protivného s Čuříkem.

Při hře ve čtyřech tak Zubři přichystali soupeři velký trest. Chmelíř obkroužil bránu a milimetrovou přihrávkou našel hůl Romana Pšurného, který už neměl problém ležícího Neužila překonat. V závěru druhé třetiny mohlo být ještě veseleji, ale Matouš Kratochvíl nedokázal po Šťastného přihrávce zakončit. A když poté neuspěl Moskal se svou dorážkou, platil po druhé třetině stav 3:1.

Ten se však po obrátce velmi rychle změnil a Prostějov se dostal na dostřel dokonce při vlastním oslabení, když Matouš Venkrbec přelstil Slováka mezi betony. Náskok o dva góly si domácí mohli rychle vzít zpět, ale Šimon Kratochvíl při závaru Neužila nepřekonal a Goiš po přihrávce Přindiše mířil těsně nad.

Zubři akcemi roztleskali početné publikum, ale zakrátko bylo vyrovnáno. Dost prostoru dostal Jakub Illéš a Slovák na jeho rychlou kličku nestačil. Jestřábi mohli stav i obrátit, ale počtvrté už přerovský gólman neinkasoval. Ani domácí pak ze závěrečné přesilovky už nic nevytěžili, proto pohledné derby musely rozseknout až nájezdy.

V nich nejdříve uspěly trumfy na obou stranách, útočníci David Šťastný a Matouš Venkrbec. Na proměněný nájezd Šimona Kratochvíla už však z Jestřábů nikdo nenavázal, proto se Přerov mohl radovat z vítězství 4:3.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Konečně to byl zápas, jaký jsme si představovali. Byly v něm pasáže, ve kterých nás soupeř dostal pod tlak, což se nám zatím v přípravě, až na jednu třetinu s Havířovem, ještě nestalo. Ale myslím si, že jsme ten zápas zvládli velice slušně. Máme šest zraněných hráčů a kluci, kteří dnes nastoupili, odehráli velmi dobrou partii.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Když mužstvo prohrává po druhé třetině 1:3, zraní se mu tři hráči a přijede s hrou na tři lajny, tak je remíza potom velkým úspěchem. Proto jsem klukům po zápase poděkoval, že nic nevzdali a bojovali. Myslím si, že zápas byl vyrovnaný a ta remíza odpovídá pohybu po ledě a vyjádření sil. Byli jsme důstojnějším soupeřem, než v tom domácím utkání. Příprava už konečně začíná přinášet nějaké ovoce v systému hry.