Zubři po skvělém týmovém výkonu vymazali vedoucí Porubu, Kacetl se blýskl první nulou

P ř e r o v – Zasloužené vítězství si připsali hokejisté Přerova. V domácím prostředí porazili Porubu, první celek Chance ligy, 3:0. Rozhodující krok za třemi body udělali svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře už v první třetině, kdy dvakrát skórovali. Celkově se Zubři prezentovali zodpovědným a kompaktním kolektivním výkonem, jehož pomyslnou třešničkou se stalo první čisté konto brankáře Kacetla v modrožlutém dresu. Foto: Alena Zapletalová
8.kolo, sobota 3.10.2020
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Hajšman (Číp, Hejcman), 14. Dostálek (Hrabal, Král), 31. Číp (Indrák, Pšurný). Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Komínek, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 764. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 8:14. Vhazování: 39:17. Průběh utkání: 3:0.
Kacetl – Král, Hrabal, Kubeš, Zbořil, Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Hajšman – Süss, Dvořák, Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša
Foltán – Žovinec, Teper, Slavík, Kozák, Pastor, Voráček, Rudl – Pořízek, Jáchym, Špaček – Endál, Korkiakoski, Stloukal – Toman, Kanko, Káňa – Hotěk, Hlinka, Brodek

Větší aktivitu mohli diváci zkraje utkání pozorovat na Zubrech, což si ověřil i brankář Foltán, který už po minutě málem lovil skákající kotouč z branky. Přerov byl živějším týmem, za což v osmé minutě sklízel ovoce. Rychlý přechod do útoku řídil Číp, když nic neuspěchal a ve správný moment našel hokejku rozjetého Kamila Hajšmana. Tomu se podařilo Foltána překonat mezi betony. Velké šance měli zanedlouho Toman s Kučeříkem, skóroval ale až později Vlastimil Dostálek, který ukončil přesilovku přesnou střelu z mezikruží.

Poruba se pokoušela do druhé části vstoupit nanovo, přesto se ale ke snížení nedopracovala. Přesilovka se jí vůbec nepovedla, naopak sama málem inkasovala v protiútoku od Doležala, který nastřelil tyč. Od ubráněného oslabení se pak Přerov vrátil zpátky do své role a v signalizované výhodě soupeře vydatně ostřeloval. Mohutný tlak Hanáci zužitkovali, když z předbrankového prostoru přesně střílel Radek Číp. Domácí tým ubránil i druhé oslabení a po dvou třetinách vedl zaslouženě 3:0.

Třetí třetina nakonec žádnou branku nenabídla. První zubří formace mohla na jejím začátku využít přečíslení tří na jednoho, později měl dobrou pozici i Petr Kanko. Zubři však proti Porubě podávali velmi konzistentní výkon a po celou dobu soupeře do ničeho většího nepouštěli. Brankář Kacetl vychytal první přerovskou nulu letošní sezony a přispěl tak k zaslouženému zisku tří bodů.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Celkově jsme předvedli dobrý taktický výkon. Je vidět, že hrajeme jako tým. Kluci se podporovali, stáli za sebou. Vzadu to pak zavřel Káca. Hrozně nám to pomohlo, stejně jako vynikající diváci. Chtěli bychom jim poděkovat i za Slavii, kde nám vytvořili výbornou atmosféru. Všichni víme, jak to bude v pondělí. Ale věříme, že energii od fanoušků budeme dostávat, i když tu nebudou. Věříme, že v tomhle duchu budeme pokračovat dál.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Výhru jsme si jednoznačně nezasloužili, možná ani ten gól ne. Soupeř byl od první minuty rychlejší a urputnější ve všech osobních soubojích. Hrál přímočaře a čekal, jak si budeme vybíjet zuby ve středním pásmu. Z brejků byl nebezpečný a mohl vstřelit víc branek – klidně už v první třetině. My jsme pak trochu zapnuli, hru a tempo jsme srovnali, ale výborně organizovaná obrana domácích nás celý zápas k ničemu nepustila.