Zubři po pauze neudrželi vedení, z duelu s Třebíčí berou bod za prohrané prodloužení

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli v dohrávce 28. kola Chance ligy Třebíči 1:2 po prodloužení. V urputném zápase se dvě třetiny hrálo bez branek, oba týmy nevyužily velkou šanci v podobě samostatného úniku na brankáře. Na jedné straně proti Jekelovi neuspěl Šoustal, na druhé straně nepřekonal Petráska Sklenář. Skóre se změnilo až ve 48. minutě, kdy útočnou akci přesně zakončil obránce Kudělka. Lednová posila se trefila hned při svém prvním domácím startu za Zubry. Třebíč ovšem dokázala vyrovnat zásluhou Dočekala. O vítězi utkání rozhodla poslední minuta prodloužení, ve které Horácké Slavii přisoudil druhý bod Šťovíček.
28.kolo, středa 26.1.2022
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
1:2p
(0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 48. Kudělka (Jakub Svoboda, Herman) – 54. Dočekal (Sklenář, Mlčák), 65. Šťovíček (Sklenář, Mlčák). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 503. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 10:14. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, Šoustal, Jakub Svoboda – Süss, Herman, Šik – Jan Svoboda, Kratochvil, Král – Goiš, Dvořák, Sloboda
Jekel – Hunkes, Doudera, Furch, Forman, Tureček, Poizl, Mlčák – Šťovíček, Bittner, Vodný – Sklenář, Nedvídek, Krliš – Ferda, Michálek, Dočekal – Zabloudil, Gajarský, Lang

První třetina přinesla poměrně opatrný hokej a hlavní důraz kladly oba celky především směrem ke své brance. Zubři hned na úvod nepotrestali vysokou hůl Sklenáře. Brzy nato se mohl po odrazu dobře uvést přerovský nováček Šik, Jekel ale zasáhl. Branku nepřineslo ani zajímavé přečíslení Michálkovy lajny, ani tlak Třebíče v závěru třetiny. Proto se do šaten zamířilo bez branek.

V souboji trápících se celků byli nadále mírně aktivnější domácí a ve druhé třetině už se dostalo i na vícero gólových příležitostí. Ve 26. minutě mohl otevřít skóre z mezikruží Jan Svoboda, Jekel se ale natáhl k dobrému zákroku. Chvíli nato přečíslení nevyřešil ideálně Doležal a první branka se tak opět oddálila. Nepřinesl ji nakonec jak samostatný únik Šoustala, tak ani opětovné závěrečné snahy Třebíče, kde byl nejblíže v nájezdu Sklenář. Mezi Petráskovy betony však puk nedostal, a tak střelce první branky prvních 40 minut nepoznalo.

Ani celkově třetí přesilovka v zápase, která padla na stranu Přerova ve 44. minutě, nezlepšila domácím fanouškům náladu. Na první gólový moment si museli počkat až do času 47:32, kdy v přečíslení našel Jakub Svoboda hokejku Tomáše Kudělky a ten si po rozvážném zakončení připsal první branku za MEO přehozením ležícího Jekela. Domácí měli soupeři odskočit ve stoprocentní příležitosti, ve které Jekel skvěle vychytal Šoustala. Namísto toho ale přišlo srovnání Třebíče, když se Martin Dočekal trefil díky cloně od modré čáry.

Rozhodující branka v přesilové hře Přerova na konci třetiny nepřišla, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm se žádný z celků nechtěl pouštět do riskantních akcí, nakonec bylo ale 38 vteřin před sirénou rozhodnuto o další domácí porážce. Martin Šťovíček nachytal Petráska na bližší tyči a získal bonusový bod pro hosty.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Na začátku zápasu byl na obou týmech vidět herní výpadek. Bylo to takové syrové, hodně opatrné. Ve druhé třetině jsme byli dost aktivní. Měli jsme dvě gólovky, ať už to byl Honza Süss nebo potom Šoustal v brejku. Nicméně šlo o nervózní utkání, dlouho se hrálo bez branek. Podařilo se nám dostat se do vedení. Měli jsme i další příležitosti – Herman do prázdné brány nebo znovu Šoustal. Škoda, že jsme potom nevyužili přesilovku čtyři na tři a nezískali druhý bod. Měl by pro nás velkou cenu. Byli jsme blízko většímu bodovému zisku, ale nepovedlo se to. Nedá se nic dělat. Musíme to hodit za hlavu, v sobotu nás čeká další domácí zápas. Musíme věřit, že konečně budeme produktivnější. V posledních třech zápasech jsme dali pokaždé jen jeden gól, což je na tři body málo reálné. Musíme to protrhnout. Věříme, že ten duel brzy přijde a bude to lepší.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Pro oba týmy to byl po covidové pauze těžký zápas. Vůbec jsme nevěděli, co nás bude čekat, jak na tom kluci budou. Absolvovali jsme tři kratší tréninky. Dlouho panoval nerozhodný stav, hra byla chvilkami z obou stran neuspořádaná nebo opatrná. Udělali jsme jednu chybu, kdy jsme nedobruslili a dostali jsme gól. Musím ocenit tým, že nás to nepoložilo. Byl to duel náročný na hlavu, navíc jsme inkasovali dvanáct minut před koncem. Chtěli jsme vyrovnat a šli jsme si za tím. Remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. Pak jsme ubránili oslabení, které se přelilo i do prodloužení. To byl asi klíč k tomu, že jsme si zasloužili dva body. Jsme za ně rádi. Hlavně jsme ale rádi, že se nám podařilo přerušit sérii, kdy se nám výsledkově nedařilo. Věřím, že nám to psychicky hodně pomůže.