Zubři otevřeli nový rok zbytečnou ztrátou, ve ValMezu získali pouze jeden bod

V a l . M e z i ř í č í – Dva týdny bez hokeje jsou už minulostí. Tým Zubrů po vánoční přestávce opět naskočil do kolotoče druholigových utkání. Další body se snažil získat ve Valašském Meziříčí, domů ale exportoval pouze jeden. Přerov měl sice po celý zápas převahu herní i střeleckou, tu však ve vítězství nedokázal přetavit. Bobři v závěru předvedli větší kus bojovnosti a v prodloužení získali dva body. Zubři rok 2015 načali velmi zbytečnou ztrátou a jejich náskok v čele tabulky se zmenšil.
29.kolo, neděle 4.1.2015
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
3:2p
(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Kovář (Gulda, Kuchta), 44. Studený (Varga D.), 64. Varga D. (Kovář, Martiník) – 22. Sakrajda (Goiš, Sedlák), 38. Dostálek (Šebek). Rozhodčí: Obadal – Švarc, Blaha. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Vydržel – Matušenko, Finkes, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Gulda, Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Studený, Tejkl, Škumát, Varga D., Slovák, Varga M.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Sakrajda – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl M., Kolář, Blinka – Kratochvíl Š., Školoud, Málek

Přerovský tým nastoupil s již uzdraveným útočníkem Jiřím Goišem, ale naopak bez Davida Šťastného, který válčil za Zlín proti Spartě. Vydržel v meziříčské bráně musel hned v úvodu řešit střely Šebka a Dostálka, ani jedna však změnu skóre nepřinesla. Bobři v úvodu neměli jedinou vážnější šanci, přestože hráli dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky. Obě Zubři výborně ubránili, navíc ve druhé měl příležitost Sedlák, který zabojoval o kotouč a málem jej protlačil u pravé Vydrželovy tyče.

Ani tým Zubrů poté nezužitkoval přesilovou hru, v níž Goiš po Sedlákově nabídce pálil mimo. A když zanedlouho Vojtek zlikvidoval nepříjemnou střelu domácího Martiníka, skončilo úvodní dějství bez branek.

To druhé už gólové momenty nabídlo a Přerované se mohli velmi rychle radovat. Po zakončení Goiše nedokázal Vydržel zkrotit skákající puk a volný Petr Sakrajda měl při dorážce do poloprázdné brány snadnou práci. Náskoku si ale Zubři užili jen krátce. Neuběhla ani minuta, když prudkou ranou z kruhu vyrovnal Patrik Kovář.

Přerov mohl mít vedení brzy zpátky, průnik Osiny před bránu však Vydržel těžkým zákrokem zastavil. Obě mužstva posléze pohrdla přesilovkami, ale v závěru třetiny se přece jen Zubři prosadili. Šebek zpoza klece našel precizní přihrávkou ideálně postaveného Vlastimila Dostálka, který bez přípravy zacílil přesně.

Ve třetí části mohli jít modrožlutí do vedení o dva góly, jenže Polák zakončil po Blinkově přihrávce jen do Vydrželova betonu, a tak přišel trest v podobě střely Václava Studeného, který zamířil k tyči. Přerovské mužstvo už se pak do konce normální hrací doby marně snažilo jít znovu do vedení. Dostálek přestřelil a po Kudělkově ráně od modré skončil kotouč ve Vydrželově lapačce. Na straně Bobrů měl šanci Martiník, ale Vojtek proti jeho střele vytasil vyrážečku.

Za stavu 2:2 tak došlo na prodloužení. V něm střelu Matušenka tečoval Gulda do tyče Vojtkovy svatyně a Procházkovu příležitost lapil brankář Vydržel. Necelé dvě minuty před koncem nastaveného času už ale rozhodnutí přišlo a bohužel se o to postarali Bobři. Střelu Kováře tečoval nad Vojtkovo rameno David Varga a domácí tak sebrali bod navíc.

Petr Tejkl (HC Bobři Valašské Meziříčí): Bylo velmi důležité, že se nám podařilo přečkat první třetinu bez inkasovaného gólu. Přerov hrál velmi dobře, agresivně, přestřílel nás v ní 16:4 a nenechal nás vůbec vydechnout. Poté jsme se už srovnali a dostali se více do zápasu. Naopak Přerov se začal trochu obávat o výsledek. Nakonec po šťastnějším gólu v prodloužení bereme dva body, které jsou velmi dobré. Je to taková odměna za bojovnost a víru ve vítězství.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, co nás ve Valašském Meziříčí čeká. V prvním zápase jsme na jeho ledě uhráli tři body se štěstím. Tentokrát jsme z větší části zápasu měli více ze hry, soupeře jsme přestříleli, ale bohužel se nám nepodařilo odskočit na více než jeden gól. Nechodili jsme důrazně a přímočaře do brány a řada akcí byla z naší strany překombinovaná. Soupeř toho využil a vyrovnal. Přestože jsme v závěru ještě měli gólové možnosti, tak jsme je nezúročili a prodloužení dopadlo šťastněji pro domácí. Hráče jsme upozorňovali na to, že týmy jako Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek a Karviná potřebují každý bod, aby se přiblížily k play-off. Nešli jsme dnes výhře tolik naproti, jak by to mělo být.