Zubři oplatili Frýdku-Místku porážku z úvodu přípravy, v Polárce padlo deset branek

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova porazili v úterním přípravném zápase Frýdek-Místek 6:4. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře soupeři vrátili prohru ze začátku srpna. Proti rysům rozhodli ve třetí třetině, během které diváci v ochozech Haly Polárka viděli celkem osm gólů. Pět z nich vstřelili Zubři, dvěma trefami se na vítězství podíleli Matouš Kratochvil a Jan Süss.
přát., úterý 31.8.2021
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:6
(0:0, 1:1, 3:5)
Branky a nahrávky: 25. Zbořil (Šedivý), 48. Klimša (Christov, Zbořil), 53. Peterek (Klimša, Christov), 59. Krenželok (Klimša, Christov) – 21. Kratochvil, 44. Kratochvil (Herman), 46. Dobša (Hrabal), 51. Süss (Doležal, Pšurný), 52. Jan Svoboda (Hrabal), 58. Süss. Rozhodčí: Koziol, Mrkva – Rožánek, Veselý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 26:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6.
Šimboch – Ciura, Teper, Michálek, Malík, Zbořil, J. Adámek, Krenželok – Komorski, Bartoš, Čmiel, Klimša, Matiaško, Martynek, Blaško, Šedivý, Szturc, Lyszczarczyk, Peterek, Christov
Petrásek – Hrabal, Ševčík, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Gréč – Süss, Pšurný, Doležal – Dobiáš, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, Jan Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša

Do posledního venkovního utkání v přípravě vstoupili Zubři oslabením. V něm zahrozil Šedivý, i s podporou skupiny fanoušků však Přerov první početní nevýhodu zvládl. Herní projev obou týmů od té doby začal odpovídat venkovnímu počasí. Po zbytek první třetiny šlo totiž o mdlý a utahaný hokej, kde se jedinou gólovou šancí stala Süssem nastřelená tyč v úniku.

To ve druhém dějství už se bylo na co koukat. Hned v čase 20:49 zkusil v protiútoku od pravého křídla vystřelit zápěstím Matouš Kratochvil. A uspěl, jelikož Šimbochovi střela propadla z výstroje za brankovou čáru. O čtyři minuty později bylo srovnáno. Frýdeckou přesilovku totiž po dvaceti vteřinách ukončil střelou od modré čáry Mikuláš Zbořil, jemuž se zatím v novém dresu daří.

Málokdo by při pohledu na konečné skóre řekl, že do třetí třetiny se vstoupilo za stavu 1:1. Padlo v ní totiž osm branek! Nejprve druhou brankou využil přesilovku Matouš Kratochvil, poté po krásné kličce Hrabala zvýšil David Dobša. Zanedlouho se ale o slovo přihlásili domácí, když Petráska z mezikruží prostřelil David Klimša. V 51. minutě Zubři odskočili díky skvěle zakončené akci Janem Süssem. Vzápětí navíc vyslal dlouhý pas Hrabal a Jan Svoboda z úniku přidal pátou trefu. Za další minutu snížil Jonáš Peterek, ale došlo ještě na dva góly. Přesnou střelou k tyči znovu skóroval Jan Süss a v čase 58:50 uzavřel gólový účet duelu z přečíslení Daniel Krenželok.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Dostat doma šest branek, to je samozřejmě nelichotivý výsledek. Dát čtyři branky, to je docela solidní. Dvě třetiny byl k vidění minimálně vyrovnaný zápas, možná jsme o trochu byli lepší. Ale třetí třetina, to byl den otevřených dveří. Doslova divočina a velmi otevřený hokej. Hosté šli do trháku dříve, my jsme pak chtěli jejich náskok dotáhnout. Ale místo toho, abychom hráli jednodušeji, tak jsme si hru trochu komplikovali. Soupeř byl jednoduchostí a přímočarostí do brány prostě úspěšnější.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Zápas nabídl deset branek, pro diváky to bylo dobré. Mrzí nás jedna věc. Když jsme se dostali do vedení o dva góly, náš výkon šel hned dolů. Ke konci utkání jsme si počínali lehkovážně. Nepodrželi jsme Petyho, který nám svými zákroky častokrát hodně pomohl a dal nám tak šanci vyhrát. Na druhou stranu, viděli jsme i spoustu pozitivních věcí. Do začátku Chance ligy ale máme ještě co dolaďovat. Ať už jde o přesilovky nebo o další standardní situace.