ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Benátky n/J 2:0

Zubři neuspěli v Karviné, soupeři se opět dotahují

Zubři neuspěli v Karviné,  soupeři se opět dotahují
K a r v i n á - K udržení druhé pozice před dvěma domácími zápasy se svými největšími konkurenty, potřebovali Zubři v Karviné, která rovněž bojuje o špici 2.ligy, uhrát alespoň remízu po základním čase. Na domácí Karvinou ale tentokrát nestačili a prohráli o dva góly. Po skončení první třetiny, v níž jim perfektně vyšel závěr, ještě o gól vedli a třebaže po dvou třetinách už pro změnu o gól prohrávali, jejich šance byly stále ještě veliké. Poslední třetinu však hodně ovlivnil rychle inkasovaný gól a stejně rychlá reakce domácích na kontaktní gól Přerova v polovině třetiny. Většímu tlaku Zubrů v posledních 10 minutách pak zabránila dvě jejich oslabení. Největší soupeři Zubrů naopak bodovali naplno, takže mezi 2. a 5.celkem v tabulce je jen jeden bod rozdíl. Zubři po prohře 5:3 klesají na 4.pozici.
20.kolo, středa 16.11.2011
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Rosůlek (Blatoň), 29. Štefanka (Luka, Ivan), 34. Ivan (Studený), 41. Sznapka (Moravec, Samiec), 49. Samiec (Mikšan, Moravec) - 18. Kolařík (Ferenc), 19. Brančík (Ditrich, Goiš), 48. Brančík (Goiš, Pospíšil). Rozhodčí: Fiala - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 32:36. Střely: 38:35 z toho na branku: 28:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Moravec, Matušinský, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy, Lemel.
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček - Hanák, Kočara, Kotásek - Goiš, Brančík, Ditrich - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík, Vaněk.

Komentář k zápasu

Zubři nastoupili už se dvěma změnami v sestavě. Tou první byl návrat Radka Tihláře na sestavu, i když prozatím sledoval zápas jen ze střídačky. V útoku se po několika absencích znovu objevil Martin Kotásek.

Zubři tentokrát začali naplno od začátku a v prvních 6 minutách ostřelovali karvinskou svatyni daleko častěji, než Olejáři tu přerovskou. Velká škoda, že si nevypracovali žádnou větší šanci. Od 7.minuty však převzali iniciativu domácí a Iláš si celých 10 minut nepřipsal žádný zakrok. Karviná se do první větší šance dostala v 10.minutě, když z prostoru mezi kruhy pálil na přerovskou branku Luka. Jeho střela se však odrazila nad branku od jednoho z hráčů svádějících boj před Sklenářem, který i dnes hájil branku Zubrů. Druhá vyložená šance o 90 sekund později už ale bohužel skončila gólem. Blatoň vyhrál buly, našel na hranici kruhu dobře postaveného Rosůlka, jeho dobře mířenou střelu k pravé tyči Sklenář ramenem nezasáhl a Karviná se tak ujala vedení 1:0. Ještě 5 minut se nemohli Zubři dostat na delší dobu do útočného pásma. Přispělo k tomu i jejich oslabení mezi 13. a 15.minutou. Sotva se to však Zubrům v 18.minutě podařilo, vychladlá obrana domácích i jejich gólman zachybovali. Zubři Olejáře přečíslili v poměru 2 na 1 a Kolařík, který měl puk na hokejce se rozhodl pro střelu. Ta se mu sice úplně nepodařila podle představ, ale mezi Ilášovými betony si cestu do sítě přeci jen našla. Stav 1:1 svítil na ukazateli skóre jen 52 sekund. Pak Meo zaútočilo znovu, Ditrich ještě minul, ale akce pokračovala a díky ní se Iláš ocitl příliš blízko levé tyče své branky, zatímco její zbytek byl odkrytý. Kus černé gumy přistál v prostoru mezi kruhy na hokejce Brančíka a Přerováci se radovali podruhé - 1:2.

První půle druhé třetiny byla celkem vyrovnaná a hrálo se nahoru dolů. Za domácí zahrozil ve 27.minutě Ivan, který se ocitl až těsně před Sklenářem, ten však na něj "vytáhnul" perfektní zákrok a stav se neměnil. Podobnou šanci měl na druhé straně asi o minutu později Hanák, ale jeho střela z první postrádala přesnost. Ta bohužel nechyběla ve 29.minutě prudké střele Štefanky z 10 metrů, která skončila těsně pod břevnem - 2:2. Zubry gól trochu opařil a pouhou minutu na to se v bezprostřední blízkosti Sklenáře ocitl tentokrát Moravec. Sklenář mu ole otočit skóre ještě nedovolil. Meo se pak v 31.minutě dočkalo své první přesilovky a v ní udržovalo téměř celé dvě minuty Ilášovu pozornost na nejvyšším možném stupni, efekt to však nepřineslo. Naopak, přišel tvrdý úder, po němž zůstali Zubři pasivní až do konce 2.třetiny. Na počátku 34.minuty se museli bránit už ve 3.oslabení a zatímco v prvních dvou toho svým soupeřům moc nedovolili, těď Karviné stačilo 27 sekund. Studeného střelu od modré čáry před brankou tečoval Ivan a Sklenář neměl šanci zasáhnout - 3:2. Přerov sice ještě dostal chvíli poté výhodu přesilové hry, ale ani ta mu nijak nepomohla a prakticky se vůbec během ní nedostal do útočného pásma.

Očekávaný nápor Zubrů ve 3.třetině se domácím podařilo otupit už po 33 sekundách. Zubři zaváhali v obraně a Karviná si vypracovala šanci 2 na 1. Sklenář se snažil přihrávku zasáhnout hokejkou, to se mu však nepodařilo a zůstal ležet na ledě. Sznapkovi ho stačilo jen přehodit -4:2. Meo to ještě nevzdalo a se svým soupeřem se v ostřelování protivníkovy klece celkem pravidelně střídalo. Vyplatilo se mu to ve 48.minutě. Po Goišově střele z prostoru mezi kruhy Iláš opět nedokázal pokrýt celou branku a jím vyražený puk nasměřoval do odkryté části domácí svatyně těsně pod břevno Brančík - 4:3. Radost z kontaktního gólu však rychle pominula. Už po 68 sekundách Zubři opět hrubě zachybovali ve svém obranném pásmu a před přerovskou klecí nechali úplně volného Samiece. Ten si se Sklenářem bohužel pohrál a poslal puk za jeho záda už popáté - 5:3. Zubři se sice snažili vyvinout na domácí branku větší tlak, ale souvislejšího se jim nepodařilo dosáhnout. Domácí stříleli také a mezi 54. a 58.minutou jim pomohly i dvě přesilovky, které hráli těsně po sobě. 75 sekund před koncem ještě zahrozil ze sólového nájezdu Kolařík, ale ani malou jiskřičku naděje už nevykřesal. I přes evidentní snahu Zubrů po celý zápas, byla dnes Karviná přeci jen o něco lepší a nakonec vyhrála 5:3.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): Přerov má velmi kvalitní tým, proto jsem hodně rád, že nám tam toho dnes víc spadlo. Ten první gól nás ale trochu uspal, takže jsem musel hráčům říct, že s takovou hrou soupeře nemáme šanci porazit. Kluci se pak hodně zvedli a zápas otočili, za což před nimi smekám. Body ze zápasu s Přerovem bývají vždycky zlaté.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Nejlepší z naší strany byla první třetina a potom konec té třetí. Hráče jsme upozorňovali na to, aby obsazovali obránce soupeře, kteří mají výbornou střelbu. To jsme pak vůbec neplnili a díky tomu jsme dostali tři góly od modré. Karviná má zkušený mančaft, který čekal na naše chyby. My je udělali a přišlo potrestání. Ve druhé třetině jsme hráli zbytečně složitě, místo střelby jsme se snažili udělat ještě nějakou nahrávku, což vůbec nevycházelo.