Zubři na úvod vynulovali Kolín, zápas rozsekli čtyřmi trefami ve druhé třetině

P ř e r o v – Hokejisté Přerova slaví vítězný vstup do nové sezony Chance ligy. Na domácím ledě porazili Kolín 4:0. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře rozhodli v prostřední dvacetiminutovce, během které nasázeli kozlům čtyři góly. Houževnatí Středočeši sice Hanáky v prvním a třetím dějství dost potrápili, výborně chytajícího Petráska ovšem nepřekonali.
1.kolo, sobota 11.9.2021
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
4:0
(0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Matěj Svoboda (Indrák, Černý), 31. F. Dvořák (Novák, Ševčík), 33. Indrák (Matěj Svoboda, Novák), 35. Süss (Doležal, Hrdinka). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 736. Střely na branku: 32:30. Zblokované střely: 2:4. Vhazování: 34:28. Průběh utkání: 4:0.
Petrásek – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Ševčík – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Herman – Novák, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša, Indrák, Jan Svoboda
Sajdl (34. Sejpal) – Čáp, Piegl, Kukla, Šalda, Čížek, Váchal – Král, Šafránek, Jankovský – Veselý, Štohanzl, Sklenář – Krejčík, Matějček, J. Dvořák – Petržilka, Zumr, Matyáš Svoboda – Poppel

Na začátku utkání prověřil Petráska Veselý, domácí brankář si připsal zákrok betonem. Na druhé straně nahrál Jakub Svoboda do jízdy Kratochvilovi, ten ale Sajdla neprostřelil. Při hře ve čtyřech na obou stranách unikl obránce Kubeš, tísněný ovšem kotouč nad beton kolínského gólmana nezvedl. Při vyloučení Seemanna zakončoval z levého kruhu Šafránek, Petrásek ránu vyrazil, až mu z toho vypadla hůl. V závěru první třetiny byli blízko gólu Zubři, Doležal ani Kratochvil ale v přesilovce zblízka neuspěli.

Po přestávce přerovská obrana ustála dva brejky dvojice Veselý – Jakub Sklenář. Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě, gólový účet Hanáků v nové sezoně otevřel dorážející Matěj Svoboda. Po polovině zápasu se většina diváků v MEO Aréně radovala znovu, Filip Dvořák napodruhé našel volné místo nad Sajdlovým betonem. Zanedlouho to z ostrého úhlu zkusil Daniel Indrák a Sajdlovi puk propadl do sítě. Na juniora z Hradce Králové už to bylo moc a nechal se vystřídat Sejpalem. Ten však brzy inkasoval, po přihrávce Doležala od zadního mantinelu jej na bližší tyči překonal Jan Süss.

Kozlové mohli snížit ve 44. minutě. Střelu z pravé strany vyrazil Petrásek do obránce Ševčíka, od něž šel puk na brankovou čáru. Přes ni se však nepřeklouzal, oba Přerované situaci dokázali vyřešit. Petrásek si pak poradil i s průnikem obránce Šaldy. Pátou trefu Zubrů mohli přidat Jan Svoboda a po něm Pšurný. Nejprve ale lapačkou zasáhl Sejpal, poté Kolínu pomohla spojnice břevna a levé tyče. Další góly už nepadly, MEO si připsalo výhru s čistým štítem.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to strašně těžký zápas, v první třetině jsme byli hodně nervózní. Jak jsem předesílal, Kolín určitě nebude hrát dole, hrál výborně. Ve druhé části nám to tam napadalo, třetí periodu jsme si až na posledních pět minut pohlídali. Celý zápas výborně chytal Míša Petrásek. Se vší pokorou jsme rádi za vítězství, ovšem nerodilo se lehce. Jsme moc rádi, že jsme si opět mohli zahrát před našimi diváky. Mohlo jich sice přijít víc, ale zaplaťpánbůh za tohle. Navíc přijeli také fanoušci z Kolína. Sport se konečně vrací, kam má. Chceme hrát pro diváky a doufám, že to tak bude celou sezonu.

Petr Martínek (SC Kolín): Gratuluji domácím k prvním třem bodům v sezoně. Jeli jsme sem trochu v roli outsidera, chtěli jsme však Přerov co nejvíce potrápit. V první třetině se nám to také dařilo. Ve druhé části jsme ubránili oslabení a nevyužili dvě přečíslení dva na jednoho. Nevím, co pak naše hráče napadlo – začali jsme jenom útočit, nedobruslovali jsme soupeře, nebránili jsme. Přerov to náležitě potrestal. Skóre 4:0 pro nás bylo kruté, ale za výkon ve druhé třetině jsme si to zasloužili. Ve třetím dějství jsme Zubrům opět byli více než rovnocenným protivníkem. Bohužel, hrozně nás trápila koncovka. Nedali jsme vyložené šance. Domácím výborně zachytal brankář Petrásek. Přerov zvítězil po zásluze.