Zubři na úvod s Frýdkem úspěšní, plný zisk bodů přihrály dva góly z první třetiny

N o v ý  J i č í n – Středeční podvečer nabídl ostrý rozjezd základní části druhé ligy, přerovský tým se na úvod pokoušel naplno zabodovat proti Frýdku-Místku. Na novojičínském ledě měl díky fandům jasně domácí prostředí a začal velmi dobře. Dvě branky dodaly Zubrům uklidnění a nakonec celý zápas rozhodly. Až na mírně slabší druhé dějství, kdy se Frýdečtí vzchopili, Přerov dobře kontroloval průběh utkání, ani jednou neinkasoval a zaslouženě získal první tři body.
1.kolo, středa 17.9.2014
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Šťastný D. (Blinka, Šebek), 14. Kolář (Dostálek, Kudělka). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2.
Chvostek – Černín, Krutil, Teper, Podešva, Jonáš, Jindřich, Minařík, Čintala, Stránský, Ivan, Samiec, Kopún, Sluštík, Zedník, Suchý, Mach, Slovák, Mamula, Lipina
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Šťastný D. – Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š. – Školoud, Kolář, Dostálek

Přerovský tým začal utkání aktivně a byl za to velmi rychle odměněn. Popelka sice z úhlu Chvostka ještě nepřekonal, ale v dalším střídání si krásně najel před bránu David Šťastný, na jehož prudké zakončení frýdecký gólman nestačil. Zubři posléze pro sebe získali přesilovku, ale šance v ní zůstaly nevyužity. Domácí se osmělili až v minutě šesté, kdy nejdříve střílel Mach a následně po buly Jonáš. S oběma pokusy si ale Vojtek bez potíží poradil

Modrožlutí pak i dál počítali šance velmi slušnou rychlostí, tutovku měl na holi Školoud, který však z předbrankového prostoru neuspěl a po spolupráci Blinka – Šťastný následně musel Chvostek ostře zasahovat na brankové čáře. Frýdek měl zanedlouho obrovskou možnost srovnat, když před Vojtkem dotíral Zedník, ale udeřilo na druhé straně. Před bránou soupeře se totiž dostal k puku Jan Kolář, který ho se štěstím poslal do horní části klece.

Začátek prostředního dějství měl naopak lepší Frýdek-Místek, který vyslal na bránu Zubrů několik střel. Zejména dělovka Jonáše byla nepříjemná a trefila Vojtka do masky. Ve 24. minutě mohl jít Přerov do výraznějšího vedení, Pala totiž krásně našel Sedláka, jehož sólo na Chvostkovu bránu ale skončilo neúspěšně.

V polovině utkání Dočkalova družina na chvíli zvolnila a Frýdek mohl pasivitu Zubrů potrestat. Pokud ale kotouč prošel k bráně, jako například při možnostech Krutila a Čintaly, byl vždy na místě Vojtek. Bez gólového efektu skončila také střela Ivana a následná dorážka zkušeného Lipiny, proto i po druhé periodě Přerov vedl o dva góly.

Třetí dějství zahajovali Zubři přesilovkou, ale v ní si nevypracovali jedinou šanci. Až pak se na modré opřel do kotouče Pala a tečovaná rána nadělala Chvostkovi velké trable. Další možnost přišla ve 49. minutě, kdy po rychlé souhře zůstal gólman Frýdku zkoprnělý, ale proti střele Paly se dokázal přesunout. Nevyzrál na něj ani Šebek, který se protlačil před bránu a připravil palebnou pozici pro Poláka.

Devět minut před koncem spálili domácí jednu ze svých poslední možností na zdramatizování stavu. Zedníkem nastřelený puk se totiž odrazil od zadního mantinelu k tyči, kde ale Vojtek nepovolil Sluštíkovi skórovat. Závěr utkání už si přerovský tým velmi dobře pohlídal, Frýdek se dostal k power play jen na několik málo vteřin. Zubři tak v úvodním utkání zvítězili 2:0 a sebrali všechny tři body.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Začátek utkání byl z naší strany velice špatný. Soupeř nás výrazně přebrusloval, důrazem získával puky v našem obranném pásmu a z toho vznikl jeho náskok o dva góly. Ve druhé třetině jsme hru opticky vyrovnali, ale byli jsme málo nebezpeční v zakončení. Třetí třetinu už si Přerov zkušeně pohlídal a prakticky do ničeho nás nepustil.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Na začátku jsme byli více hokejovější a oproti soupeři silnější na kotouči. Vypracovali jsme si několik šancí, z nichž jsme dvě zúročili. Od naší důrazné hry jsme pak ale ustoupili, druhá třetina nebyla vůbec optimální. Soupeř trochu přebral iniciativu, pustili jsme ho do zápasu a hra se vyrovnala. Museli jsme pak sestavu stáhnout a kluci začali opět plnit to, co jsme chtěli. Frýdku už jsme nepovolili jít do tlaku a utkání se pro nás vítězně dohrálo.