Zubři na ledě Šumperku utrpěli první porážku, rozhodl smolný gól z úvodní třetiny

Š u m p e r k – Hokejisté Přerova prohráli ve druhém kole Chance ligy v Šumperku těsně 1:2. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře nastoupili bez sedmi hráčů chybějících kvůli zranění či nemoci. Během první dvacetiminutovky dvakrát inkasovali – nejprve při vlastní přesilovce, poté po nešťastném odrazu kotouče. Šest minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu v početní výhodě Süss, vyrovnat se však Zubrům už nepodařilo.
2.kolo, středa 15.9.2021
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Kindl (Žálčík), 18. P. Kratochvíl (Kohút, Furch) – 55. Süss (Pšurný, Doležal). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Komínek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1078. Střely na branku: 34:24. Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Žálčík, Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Vildumetz – P. Kratochvíl, Kohút, Furch – Kučera, Spratek, Scheuter
Petrásek – Seemann, Černý, Hrdinka, Kubeš, Hamrlík, Gazda – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Fencl, Indrák, Jan Svoboda

Úvod souboje na šumperském ledě patřil Drakům. Na konci třetí minuty byl ve velké šanci Žálčík, ale Petrásek jeho ránu vyrazil. Totéž platilo i při průniku Kindla, který si vypracoval pozici pro zakončení na pravém kruhu. Zubři se mohli dostat více k ohrožení soupeře v následné přesilovce, bohužel ale sami inkasovali. Denis Kindl využil chybné rozehrávky a nachytal Petráska střelou k bližší tyči.

Přerov se přes organizovanou hru Draků i nadále těžko dostával. Gólový účinek neměla ani druhá přesilovka, v níž po kombinaci pálil z otočky Jan Svoboda. Místo toho se domácí radovali podruhé. Tentokrát však s dávkou štěstí. Kohút vybídl ke střele od modré čáry Petra Kratochvíla a Petrásek si ramenem srazil kotouč do brány.

Na přelomu první a druhé části měl Šumperk k dispozici přesilovku, která se chvíli zdvojnásobila. Jen kousek od navýšení skóre byl Furch, který dostal hezkou přihrávku od Kohúta, ale střela proti přesouvajícímu se Petráskovi postrádala razanci. Ve 26. minutě se parádním průnikem blýskl exZubr Macuh, u bližší tyče se však neprosadil. Rozjásat Draky mohl také Drtil, z výborné pozice ale přestřelil bránu.

Přerované zvýšili ofenzivní obrátky až ke konci druhé třetiny. Indrák s Janem Svobodou se sice dostali k dorážkám, brankář Mokry je ale všechny zlikvidoval. Ani přesilovka v závěru nevedla ke kýženému úspěchu, a tak po čtyřiceti minutách Zubři stále ztráceli dva góly.

Pokud chtěli ještě pomýšlet na body, potřebovali zabrat. Ze startu třetí třetiny se však museli bránit v oslabení a jen díky Petráskovi, který zblízka vychytal Vachutku, neinkasovali. Snížení měl poté na holi Süss, ke kterému se dostal puk od zadního mantinelu, jenže ani nadvakrát Mokreho nepřelstil. Zakrátko mohl opět udeřit Šumperk, útočný výpad obránců Drtila a Pěnčíka ale nevyšel.

Přerov se v závěru nadechl k náporu a v přesilovce konečně skóroval. Doležal posunul puk na Pšurného, který zpoza brány našel Jana Süsse a ten šumperského brankáře prostřelil. Čtyři minuty před koncem byl v obrovské šanci Doležal, zblízka ale nedokázal přesně zacílit. Ani závěrečný risk bez brankáře už stav 2:1 nezměnil, všechny tři body proto zůstaly v Šumperku.

Martin Janeček (DRACI PARS Šumperk): O dnešním výsledku rozhodla zejména připravenost a odhodlanost. Samozřejmě je důležité zůstat nohama na zemi. Ještě jsme nic nedokázali. Pokud by přišla euforie nebo nějaké uvolnění, mohli bychom o tu štěstěnu přijít. Nabádám kluky tedy k obrovské pokoře k celé sezóně, protože bude dlouhá a hodně těžká. Vítězství si samozřejmě vážíme.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Zápas musím bohužel zhodnotit tak, že Šumperk si tři body stoprocentně zasloužil. Snížili jsme šest minut před koncem, což nestačilo. Soupeř byl živější. Jeho nadšení a stoprocentní oddanost utkání rozhodly o tom, že jsme zápas ztratili 1:2.