Zubři na hbité Draky podruhé nevyzráli, rozhodující gól dostali při vlastní přesilovce

P ř e r o v – Hokejisté Přerova páté vítězství v přípravě nepřidali. Doma prohráli s aktivně hrajícím Šumperkem 1:3. Zubři sice vedli, když se v přesilovce trefil Kratochvil. Jejich těsný náskok ale brzy smazal Kindl a v závěru třetí třetiny přišli i o remízu v základní hrací době. Během přesilovky Hanáků totiž ujeli Macuh se Spratkem a ani výborně chytající Postava nedokázal zabránit dračímu obratu ve skóre. Šance MEO na vyrovnání pak „zhasla“ při závěrečné power-play, během níž inkasovalo potřetí. Se soupeřem z podhůří Jeseníků tak před startem Chance ligy zapsalo výhru i porážku.
přát., úterý 24.8.2021
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Kratochvil (Herman, Kubeš) – 28. Kindl (Vildumetz, Březák), 56. Spratek (Macuh, Hrachovský), 60. Macuh (Hrachovský). Rozhodčí: Obadal, Pavel – Blažek, Novotný. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 438. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Postava – Hrabal, Černý, Seemann, Kubeš, Hanák, Ševčík, Němec – Süss, Pšurný, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Král
Holík – Pěnčík, Drtil, Hrachovský, Rutar, Dudycha, Březák, Viktorin – Žálčík, Vildumetz, Kindl – Scheuter, Macuh, Vachutka – Furch, Kohút, Kratochvíl – Kučera, Spratek, Antoníček

Střelecky aktivnější byli v úvodu zápasu hosté. Skóre však mohl otevřít Kubeš, Holík jeho střelu z pravé strany skryl mezi betony. Zanedlouho zakončil brejk dvou proti jednomu Jan Svoboda a šumperský brankář byl opět na místě. Poradil si i s pokusem zblízka v podání Hrabala. Na druhé straně ujel Antoníček a přes posledního bránícího hráče zamířil do Postavova betonu. Dvakrát poté neuspěl Macuh. Při vyloučení slovinského útočníka zase slibné možnosti nevyužili Jan Svoboda, Herman a Doležal.

Na začátku druhé třetiny vyrazil Postava ránu Žálčíka. Když podruhé v zápase usedl trestnou lavici Macuh, Doležal před bránou těsně minul Pšurného nabídku. Obdobnou akci ale Zubři vzápětí využili. Nahrávku Hermana umístil do odkryté brány najetý Matouš Kratochvil. Druhý gól mohl přidat Matěj Svoboda, bekhendový blafák ovšem nad Holíkův beton nezvedl. Unikajícího Macuha na poslední chvíli vyrušil Černý, Draky to ale příliš mrzet nemuselo. Ve 28. minutě dostal puk mezi Postavovými betony do sítě Denis Kindl. Šumperk pak přidal na aktivitě, Furch ani Drtil v přesilovce nicméně skóre neotočili. Na opačném konci hřiště Holík zasáhl proti Kubešovi a Královi.

V úvodu třetího dějství se po pravém křídle protáhl Jan Svoboda, Holík střelu pod horní tyč vytěsnil vedle branky. Více ze hry ale měli znovu Draci a Postava musel likvidovat dvě možnosti Kučery. Necelých pět minut před koncem obdržel trestné minuty Vachutka a následující sekundy rozhodly o výsledku zápasu. Po vyhození Hrachovského vyrazil do protiútoku Macuh a přesně našel Daniela Spratka, jenž poslal kotouč mimo dosah Postavovy vyrážečky. Zubrům nepomohla ani hra v šesti, výhru Šumperka ještě těsně před sirénou zpečetil do prázdné brány Rok Macuh.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Šumperk vyhrál zaslouženě. Od první minuty chtěl zvítězit, my jsme si šli zahrát. Jenom díky Míšovi v bráně byl výsledek i do poslední třetiny pro nás příznivý. Také Šumperku zachytal Holas. Celkově musím soupeři pogratulovat, uspěl po zásluze.

Martin Janeček (DRACI PARS Šumperk): Ceníme si vítězství – kór na ledě Přerova, který bude z našeho pohledu patřit k TOP týmům Chance ligy. Je to ale stále jen příprava. Je jedno, v jaké hrál soupeř sestavě. Oproti zápasu u nás byl téměř v plném složení. Jedním z mála hráčů, který mu chyběl, byl Hrdinka. O to víc si výhry ceníme. Na druhou stranu, všichni jsme si zase něco zkoušeli. Jde o další dílek k tomu, abychom se nachystali na sezonu. Výborně zachytali oba brankáři, obě mužstva dobře bruslila. Na konci jsme pak měli trochu více štěstí.