Zubři na Slavii nestačili a končí šestí, jejich soupeřem ve čtvrtfinále jsou Budějovice

P ř e r o v – Je dobojováno a všechny body v základní části WSM ligy už jsou rozděleny. Přerov v utkání se Slavií bojoval o konečné páté místo, ale byla to právě ona, kdo odstartoval zápas lépe. Pražané navíc rychle odpověděli na snižující gól Zubrů a v závěru vedli již o tři góly. Domácí však zbraně nesložili a ještě zadělali na velké drama, srovnání ale poté už bylo nad jejich síly a soupeři podlehli 3:4. Přerov proto kvůli horším vzájemným zápasům s Prostějovem končí šestý. Ve čtvrtfinále play-off se postaví proti budějovickému Motoru.
52.kolo, středa 17.2.2016
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
3:4
(0:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Goiš (Popelka), 54. Blinka (Pšurný, Sýkora), 56. Procházka (Dostálek, Pala) – 12. Markovič (Robinson, Vas), 17. Jiránek (Tuominen, Andres), 23. Hraško (Přindiš, Andres), 51. Tuominen (Andres, Jiránek). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2825. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Klimeš – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Procházka, Stoklasa, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Blinka
Frodl – Kolařík, Andrlík, Hraško, Přindiš, Knot, Drahorád, Valík – Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Tuominen, Heldák – Tejral, Šafránek, Andres – Furch

Do zápasu vstoupila aktivněji Slavia, která několika pokusy rozchytala Klimeše. Zkraje si zahrála přesilovku, jenže vzhledem k šesti hráčům v poli se počet sil na ledě srovnal. Zubři pak ve zkrácené výhodě četnými střelami otestovali Frodla. Zanedlouho se hosté opět provinili nesprávným počtem hráčů, Přerov ale netrestal. Klimeš poté lapil pohlednou akci Vase a Markoviče, na druhé straně nebyli daleko od gólu Mrázek s Procházkou. V úvodu si více zachytal domácí brankář.

Nepříliš pohlednému hokeji připsal první branku Jaroslav Markovič. Vas nahodil od modré, načež se puk dostal ke střelci a ten z otočky skóroval. Frodl měl hodně práce se Sýkorou a vychytal jak Dostálkovu tutovku, tak Popelkovu teč. Další branku však přidali opět Sešívaní. Slavia sehrávala přesilovku, když Tuominen našel zpoza brány Tomáše Jiránka a ten se nemýlil.

Druhé dějství začalo další přesilovkou hostů, ti ale inkasovali. Popelka s Jiřím Goišem pláchli do brejku a druhý jmenovaný dostal puk až za Frodla. Brzy se však přece jen Slavia v početní výhodě prosadila. O 42 vteřin později na modré napřáhl Peter Hraško a jeho střelu si do brány ztečoval Pšurný. Tuominen zakrátko přerovské defenzivě pláchl, Klimeš zasahoval betonem. Ve 27. minutě Zubři nepřetavili v gól chaos před Frodlem a následně ani propadlý puk nestihl dojít díky červenobílému gólmanovi za brankovou čáru.

Matouš Kratochvíl se poté dral do úniku, jenže byl zastaven píšťalkou sudího, který vylučoval opět na domácí straně. Tuominen namířil pas na Jiránka, rychlou střelu ale Klimeš likvidoval včasným přesunem. Přerovští poté přežili bez větších problémů i zbytek oslabení. Na ledě ke smůle domácích byli vidět lépe Sešívaní, ale ke konci třetiny se dostali pod tlak, z něhož neskóroval ani Pala.

Na začátku poslední třetiny nachystal Mrázek Pšurnému stoprocentní příležitost, hráč s číslem 91 ale netrefil kotouč ideálně. Další šancí se tak stala hned dvojnásobná přesilovka Zubrů. Grof však trefil pouze břevno a Goišovi chyběly centimetry. Na opačném pólu se stal hrdinou Klimeš, jenž vychytal finského Tuominena, Popelkův průnik pak úspěchem také nekončil. Domácí byli opět vyloučeni, jenže inkasovali až po uplynutí trestu. Henri Tuominen nenápadně nahodil a přes skrumáž těl Klimeš nemohl nic vidět.

Osm minut před koncem Frodl přiznal, že jeho vyhození tečováno nebylo a Zubrům se tak naskytla šance zkorigovat stav. Na konci dobře sehrané akce stál Matěj Blinka a snížil na 2:4. Za minutu a půl MEO Aréna slavila znovu. Dostálek naservíroval touš Milanu Procházkovi a ten zdramatizoval děj. Hanáci ke konci ožili, ani velký tlak a hra v šesti už ale body nevynesly.

Přerov tak po boji nestačil na pražskou Slavii a kvůli horším vzájemným zápasům s Prostějovem končí základní část na šestém místě. Ve čtvrtfinále budou Zubři bojovat s budějovickým Motorem.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání jsme dle výsledku nezvládli. Chtěli jsme samozřejmě v posledním zápase základní části před domácími fanoušky zvítězit a vrátit jim tak podporu za celou sezonu, bohužel se nám nepovedlo. Stejně jako soupeř jsme vzhledem ke zraněním a nemocem nehráli v kompletním složení, a to se na hře projevilo. V první třetině jsme soupeři dovolili náskok, který se ukázal nakonec jako rozhodující. Do druhé dvacetiminutovky jsme to přeskládali a hra už byla vyrovnaná, ale své šance jsme ještě nedali. Ve třetím třetině jsme soupeře přitlačili i diváci se dostali do varu a byli znovu naším šestým hráčem. Mít trošku toho štěstí, v přesilovce jsme dali břevno, pak i tyčku, a při power play tam byla gólová situace, kterou jsme nevyužili, utkání jsme tak mohli ještě zdramatizovat alespoň na nějaký bodík. Dnešní zápas nám sice nevyšel, ale za celou základní část hráčům patří poděkování. Teď už nás čeká play off, a na to se budeme nadcházející dny už připravovat.