Zubři museli na ledě Orlové otáčet skóre, velká převaha ale vedla ke třem bodům

O r l o v á – Také aktuální 42. kolo bylo kvůli Olympiádě roztaženo do více dnů, a tak Zubři již věděli výsledky svých soupeřů v boji o čtyřku. K udržení větších nadějí vedla v Orlové jen výhra za tři body. Přerov nastoupil bez zraněného Zdeňka Sedláka, za to více s mladými hráči. Od úvodu měl mnohem více příležitostí, jenže góly střílela Orlová. Zlepšení koncovky přišlo až se startem druhé třetiny, kdy Zubři stav otočili a ve třetí části svůj náskok ještě zvýšili. Orli mohli výsledek v závěru ještě korigovat, sérii přesilovek však nevyužili.
42.kolo, sobota 15.2.2014
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
2:5
(2:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Galgonek (Blatoň), 20. Hoďa (Blatoň, Galgonek) – 21. Sakrajda (Janota), 29. Goiš (Kovařík), 32. Ditrich (Sakrajda), 41. Goiš, 46. Šťastný (Goiš, Osina). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Urbánek – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Zientek, Hegegy, Vydra – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Galgonek, Mráz – Szajter, Voznica, Diviš – Plášek, Badžo, Matějíček
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Tomeček, Haloda, Zbořil – Goiš, Šťastný, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Kolář, M. Kratochvíl, Blinka – Školoud, Málek, Š. Kratochvíl

V úvodu utkání působili pohyblivěji hosté, ale Orlová rychle dokázala srovnat tempo a do vedení šla jako první. Poté, co Vojtek vyrazil Blatoňovu ránu, pohotově s dorážkou přispěchal Michal Galgonek a otevřel skóre. Následně šlo vidět, že hosté zvýšili tempo a pokoušeli se o vyrovnání, ale postupem času jejich tlak začal uvadat a Orlová předvedla pár dobrých kombinací, čímž hosté znejistěli. Dopustili se několika hrubých chyb, které sice zůstaly nepotrestány, ale šlo vidět, že po psychické stránce Zubrům nepřispěly, protože nepřesností začalo přibývat. Vše vyvrcholilo krátce před sirénou, kdy Blatoň obkroužil brankou a přesně našel Davida Hoďu, jehož hosté nedůsledně pokryli a ten z první mohl navýšit vedení.

Krátce po zahájení druhé třetiny se vhazovalo před orlovskou brankou a Zubři se po buly hned dostali do šance, kterou zužitkoval Petr Sakrajda. Gól hosty nakopl do dalšího průběhu, ve kterém přidali další dva góly. Nejprve se prosadil Jiří Goiš a krátce na to lehkou střelou poslal Přerov do vedení Marek Ditrich. Domácí dlouho reklamovali posunutí Urbánkovy branky, ale neuspěli. Přestože gólově prostřední dějství ovládli hosté, na jednu branku se rozhodně nehrálo. Domácí měli také solidní šance a zápas byl před poslední částí naprosto otevřený.

Třetí třetinu začali hosté rovněž rychlou brankou. Sznapka se při rozehrávce nechal obrat o kotouč a Jiří Goiš, kterému se otevřela volná cesta k brance se nemýlil. Stejný hráč byl i o pět minut později u dalšího gólu, když vypálil a Urbánek vyrazil pouze na hůl Davida Šťastného, který měl před sebou odkrytou branku a nemohl se netrefit. Krátce na to puk do branky dotlačili i domácí, ale gól nebyl uznán pro údajné kopnutí. Orli pak dostali možnost tří slepených přesilovek, ale příliš šancí si v nich nedokázali vytvořit. Další branka nepadla a Zubři si z orlovského ledu odvezli zasloužené vítězství.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina byla pro nás výsledkově hodně nepříjemná. Orlová potrestala dvě naše chyby. Herně jsme ji převyšovali, ale ani z těch nejvyloženějších šancí se nám nepodařilo dát gól. Sestavu jsme pak stáhli na tři pětky a konečně se nám začalo dařit i střelecky, což vedlo k tomu otočení výsledku.