Zubři letos poprvé na Lapači padli, finálová série se Vsetínem je tak srovnána

V s e t í n – Po gólovém koncertu přišel útlum. Hokejisté Přerova v nervózním druhém finálovém střetnutí nedokázali zlomit odpor Vsetína a prohráli. V utkání tentokrát tahali za pomyslně kratší konec lana. Gól Davida Šebka na 1:1 byl prvním a zároveň posledním radostným okamžikem Zubrů. Valaši nakonec dvěma dalšími brankami dokonali svůj triumf a srovnali tak stav finálové série na 1:1.
F2, úterý 24.3.2015
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Zúbek (Báchor), 54. Vaněk (Kolařík, Slováček), 59. Kolařík (Tesařík) – 43. Šebek (Kudělka). Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 12:9, navíc Zúbek (Vsetín) 5 minut + do konce utkání – Sakrajda (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3657. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Grebenyuk, Báchor, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška.
Vojtek - Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Školoud, Kratochvíl.

S cílem navýšit vedení v sérii a navázat tak na nedělní úspěch z domácího ledu vyrazili hokejisté Přerova do domoviny vsetínského soka. Svěřenci trenérů Petra Dočkala a Daniela Faltýnka věděli, že Na Lapači je čeká náročná bitva, což se také potvrdilo.

Vsetín po výprasku v MEO Aréně zajisté toužil odčinit selhání a od prvních minut o úspěch také bojoval. Domácí trenéři dali stejně jako v předchozím klání důvěru brankářské jedničce Petru Hromadovi, pro kterého to byla také ideální možnost jak se vykoupit. Zubři tentokrát na něj i vzhledem k včasnému dostupování beků těžko hledali recept.

O to spíše je jim hůře hrálo, když se po třinácti minutách prosadil František Zúbek. Dobrou příležitost měl i Ambruz, ale puk se po jeho střele odrazil pouze do betonu gólmana Vojtka.

Hosté se dostávali do výraznějších gólových příležitostí spíše sporadicky, a když se nějaká naskytla, tak jí zužitkovat nedokázali. Přítomné fanoušky Zubrů potěšil až krátce po začátku třetí dvacetiminutovky David Šebek, jemuž se podařilo po vysunutí od Kudělky prchnout bekům a prostřelit dosud nepokořeného Hromadu.

Vyrovnání mohlo být pro Přerovany živou vodou, ale ke kompletnímu restartu jim stále něco scházelo. Na ledě to každou chvíli jiskřilo, několikrát byly k vidění pěstní šarvátky, za tu největší, ve které se v hlavních rolích představili domácí Zúbek s přerovským Sakrajdou, vyfasovali oba aktéři tresty pět plus do konce utkání.

Když už se hrálo, tak se musel mít stále na pozoru i Vojtek, který, byť ne často, ale o to nebezpečnější musel hasit šance soupeře. Definitivní rozuzlení tajenky druhého finálového mače přinesla poslední desetiminutovka. Zatímco centimetry dělily střelu Kudělky, aby zamířila možná i záda brankáře Hromady, na druhé straně z brejku Daniel Vaněk po Kolaříkově pasu podruhé rozjásal domácí příznivce.

Přerovští v závěru zvýšili svou aktivitu, ale Popelka ani dobrý palebný pokus Davida Šťastného v síti neskončil. Když skóroval po dalším úniku po křídle i Jan Kolařík, tak šance Zubrů na případný zvrat klesly téměř ke dnu. Modrožlutí to sice ještě v necelé dvouminutovce zkusili v šesti hráčích v poli, ale ani power play jim už k úspěchu nepomohla.

Série se nyní vrací zpět na přerovský led. Třetí finálové utkání je na programu ve čtvrtek v tradičních 18 hodin.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Předvedli jsme myslím parádní play-off výkon, tak by to mělo vypadat. Hráli jsme s nasazením, bojovností, přitvrdili jsme hru a snažili se hrát hodně do těla. Tím jsme si dokázali vytvářet tlak a hlavně tak bychom doma měli hrát. Jsme spokojeni se zápasem, srovnali jsme sérii a do Přerova se pojedeme porvat o další vítězství. Věřím, že konečně zvládneme začátek utkání. Čím déle budeme držet Přerov na uzdě a budeme hrát dobře z obrany, tak tím lépe to bude pro nás. Věřím, že konečně odehrajeme dobrou první třetinu a budou pro změnu pod tlakem domácí.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že pojedeme do bouřlivé atmosféry a chtěli jsme se na to připravit. Dnešní zápas jsme si prohráli spíše individuálními chybami, což se někdy stává. Dnes jsme těch chyb udělali více my a domácí je potrestali. Měli jsme také trošku smůly v zakončení, nedali jsme góly. Zápas to byl vyrovnaný a neřekl bych, že domácí byli jednoznačně lepší. Věděli jsme, že série bude dlouhá, Vsetín je kvalitní mužstvo. Ve čtvrtek uděláme doma vše proto, abychom vyhráli.