Zubři kralovali s Novým Jičínem i potřetí a zaslouženě postupují do semifinále!

P ř e r o v - První dvě třetiny třetího čtvrtfinálového zápasu mezi Zubry a Novým Jičínem byly celkem vyrovnané. Obrana Zubrů v čele s brankářem Martinem Vojtkem dnes pracovala na výbornou a soupeři toho v průběhu zápasu příliš nedovolila. Na rozdíl od hostů dokázali Zubři navíc během každé z úvodních dvou třetin využit jednu větší šanci a vytvořili si tak naprosto uklidňující náskok. Ve třetí třetině už Nový Jičín tlačil jen v úvodních pěti minutách, pak se utkání změnilo v exhibici Zubrů. Díky dnešnímu vítězství 4:0 vyhráli celou čtvrtfinálovou sérii 3:0 a postupují do semifinále.
ČF3, středa 6.3.2013
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Sprušil (Blinka, Kolář), 35. Brančík (Sakrajda), 51. Pala (Goiš), 58. Sedlák (Sprušil) Rozhodčí: Slavka - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1780. Buly: 32:40 Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 4:0.
Vojtek - Pala, Tomeček, Ferenc, Vlček, Faltýnek, Osina, Kudělka - Goiš, Hanák, Sedlák - Málek, Brančík, Sakrajda - Kolář, Sprušil, Blinka - Kundrátek.
Šrámek - Andrýsek, Kabeláč, Skyba, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Tomášek, Hradil, Macháček, Horák, Gulda, Škumát, Zedník, F. Chvostek, M. Chvostek, Uhlár.

Ke třetímu čtvrtfinálovému utkání play-off proti Novému Jičínu již Zubři nastoupili i s uzdraveným Danielem Faltýnkem. V prvních 16 minutách se hra celkem rovnoměrně přelévala ze strany na stranu. Vyjímkou byly pouze přesilovky, v nichž tým v početní výhodě většinou dokázal na soupeře trochu více a na delší dobu zatlačit. Oba celky si vytvořily během první periody po dvou významnějších šancích. Tu první v 6. minutě krátce po návratu z trestné lavice novojičínský Kabeláč, který vypálil velmi prudce z první z prostoru mezi kruhy, ale reflexy Martina Vojtka byly i dnes ještě rychlejší. Také druhou velkou přiležitost si vytvořili hosté a to v 11. minutě. Opět v ní měl "prsty" Kabeláč, který se protlačil až k Vojtkovi, ale k zakončení díky Kudělkovu obrannému zákroku nedošlo. Byl však nedovolený a tak to Zubři tentokrát "odnesli" jen vyloučením. Asi 20 sekund po jeho skončení Zubři hosty přečíslili. Šlo sice jen o akci 3 na 2, ale Antonín Sprušil dokázal velmi přesně vystřelit. Šrámek sice kotouč zasáhl ramenem, spadl však za něj a poprvé rozvlnil síť jeho svatyně - 1:0. Přibližně o 2 minuty později obehrál Málek obránce hostů a dostal se sám až před Šrámka. Bohužel už byl příliš blízko a puk přes jeho ležící tělo už nedokázal zvednout. Teprve v posledních 4 minutách hosté zatlačili Zubry na delší dobu do jejich obranného pásma a Vojtka prověřovali slušnou porcí střeleckých pokusů. Žádný z nich se však nedal nazvat "vyloženou šancí". Jediným efektem tohoto náporu byla přesilová hra Nového Jičína.

Druhá dvacetiminutovka začala pro změnu početní výhodou Zubrů a ani oni se střelbou nezaháleli. Jejich nápor pokračoval i po návratu Skaloše z trestné lavice a vyvrcholil ve 24. minutě další velkou šancí Málka, který se před Šrámkem dokázal dobře uvolnit. Ani tentokrát si na něj ale nepřišel. Obraz hry poté asi na 6 minut změnilo dvojí vyloučení Zubrů, která se ale naštěstí nepřekrývala. Nový Jičín to během nich zkoušel opět téměř ze všech pozic, do těch "vyložených" je však obrana Zubrů ani nyní nepustila. Během této šestiminutovky novojičínští "vystříleli s jedinou vyjímkou takřka všechny náboje", které si do druhé třetiny vzali. Od 30. minuty převzali taktovku znovu Zubři a ve 32. minutě se v útočném pásmu dobře uvolnil Hanák. Jeho prudkou střelu Šrámek ještě dokázal zlikvidovat. Další vyloučení hostů již však Zubři potrestali. Ostrou střelu Vlčka od modré čáry sice stačil Šrámek betonem vyrazit, po Sakrajdově pasu na dorážku Richarda Brančíka k nekryté levé tyčce už ale reagovat nestihl - 2:0. Atak Zubrů zastavilo až jejich oslabení v samotném závěru druhé periody. Během něj si hosté vypracovali největší šanci této části, když M.Chvostek zůstal před Vojtkem zcela nekrytý. Namířil ale příliš vysoko.

Ve třetí třetině se očekával silný nápor hostů, kteří již museli nutně útočit v pěti s využitím všech zbývajících sil. V prvních pěti minutách tomu tak skutečně bylo a pomohlo tomu i vyloučení Zubrů. Během něj pálil tvrdě z prostoru mezi kruhy Škumát, ale i tentokrát se "smál" strážce přerovské svatyně. Otevřená obrana hostů však minutu poté dovolila Brančíkovi se Sakrajdou přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný ale zamířil v zakončení pár centimetrů vedle. Podobné přečíslení si v 45. minutě vytvořili i hosté, ale vynikajícím způsobem tentokrát zasáhl Kudělka, který znemožnil soupeřům přihrávku. Tím se kapitola "šance hostů" definitivně uzavřela. Zubři přestali hrát opatrně a naopak začali předvádět divákům, co všechno umí. Ve 48. minutě měl gól na holi už potřetí v zápase Málek, v 50. minutě to zkoušel dokonce několikrát těsně po sobě Sakrajda. Gól však Zubři vstřelili až o minutu později z další "tutovky", když si k levé tyči velmi dobře najel Radomír Pala a měl dokonce i čas si počkat na vhodný okamžik pro střelbu. Ležícímu gólmanovi nedal nejmenší šanci - 3:0. A Zubři v exhibici pokračovali. Dvě čisté šance se nepodařilo v dalších minutách proměnit Sprušilovi, jedna Sedlákovi, z velké části odkrytou branku hostí minul v 57. minutě i Blinka. 65 sekund před závěrečnou sirénou nakonec Meo využilo přesilovku 5 na 3, kterou proměnil v gól střelou z první těsně pod břevno Zdeněk Sedlák - 4:0.

Dnešní výhra 4:0 znamenala pro Zubry již třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii, ketrou tedy vyhráli jednoznačným způsobem 3:0 a postoupili tak do semifinále play-off. Jejich soupeř zatím není znám, jisté ale je, že to bude jeden z týmů Karviná nebo Opava. S Opavou by Zubři hráli, pokud by Opava další dva zápasy s Havířovem vyhrála a tudíž postoupila do semifinále, ve všech ostatních případech bude soupeřem Zubrů Baník Karviná.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Zápas jsme začali poněkud nervózně a hráli jsme úplně jinou hru. Soupeř velice dobře bránil střední pásmo a my jsme si to zbytečně komplikovali. Myslím, že zlomový moment byl gól na 3:0. Mančaft se zklidnil a Jičín už nejspíš vycítil, že nebude mít síly na to duel zvrátit. Jak se říká, tak poslední krok bývá nejtěžší a to se potvrdilo. Jičín hrál do poloviny zápasu velice dobře. Naštěstí jsme díky brankáři Vojtkovi a trošce potřebného štěstí zvítězili. S výsledkem i postupem je samozřejmě spokojenost