ONLINE >>> MUŽI: Kladno - Přerov 5:3 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Zubři jako první obrali Energii o všechny body. Navíc se vyšvihli do čela tabulky!

Zubři jako první obrali Energii o všechny body. Navíc se vyšvihli do čela tabulky!
P ř e r o v – Odhodlaný a zodpovědný výkon předvedli ve středu přerovští hokejisté. Odměnou jim byl cenný skalp Karlových Varů, které předtím v řádné hrací době ani jednou neprohrály. A to ještě není vše! Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala se dokonce vyhoupli na vedoucí pozici pořadí WSM ligy, kde nahradili právě Západočechy.
7.kolo, středa 27.9.2017
HC ZUBR Přerov - HC Energie Karlovy Vary
HC ZUBR Přerov - HC Energie Karlovy Vary
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Procházka (Malina). Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2190. Střely na branku: 30:39. Zblokované střely: 12:13. Hity: 12:5. Vhazování: 42:29. Průběh utkání: 1:0.
Šimboch – Malina, Čáp, Zbořil, Horák, Pala, Gazda – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil
Novotný – Krejčík, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Tuominen, Kohout

Komentář k zápasu

Mírně aktivněji do zápasu vkročili hosté, což potvrdilo ohrožení Šimbochovy klece z hole Beránka po domácí chybě. Po neúspěšně karlovarské přesilovce vyslal nebezpečný projektil Matouš Kratochvíl, za Energii pak Sičák. Hokej zatím nabízel pohlednou a velmi svižnou hru. Vizitku kvalitní podívané pak jen podkreslovala výborná kulisa v přerovském stánku.

Ve druhé části zahajující třetiny byli pro změnu mírně aktivnější modrožlutí. Žádnou z akcí ale nedotáhli do zdárného konce. Horáka vychytal Novotný, pokus Kohouta na druhé straně pak zblokoval Pala. První dějství tak žádnou branku nenabídlo.

V úvodní minutě druhé periody vztyčili hlavní sudí paži hned třikrát, z čehož plynula přesilovka čtyř proti třem z pohledu Hanáků. Obrana Západočechů včetně Novotného ale byla vždy na svém místě. Za Přerovany poté zahrozil Koblar, za Karlovarské zase Flek. O dobré příležitosti bylo zkrátka postaráno.

V půli zápasu Zubři ubránili oslabení - zejména díky důsledné hře na modré čáře - a Energii nic nepovolili. MEO Aréna jméno prvního střelce nepoznala ani ve 36. minutě, Navrátil totiž z bezprostřední blízkosti nastřelil „jen“ břevno. Přerovští poté Vary válcovali v útočném pásmu a atmosféra gradovala. Ani 40 herních minut však úvodní branku nepřineslo.

Čekání na první trefu bylo ale o to kratší ve třetí třetině. Přerovský Malina ve 42. minutě překazil rozehrávku Energie a do akce vyslal Milana Procházku, jenž byl v souboji s gólmanem Novotným tím úspěšnějším. Vary se snažily manko smazat, ale ani Beránek s Grígerem se na listinu úspěšných střelců nezapsali.

Přerov se záhy musel bránit ve čtyřech mužích, což mu ovšem nečinilo žádný problém, zanedlouho totiž zvládl další oslabení. Početní výhoda poté připadla i na stranu Zubrů, ani ti však z této disciplíny další gól nevytěžili a sedmé kolo WSM ligy tak v městě na řece Bečvě spělo do dramatického finiše. Karlovarský time-out i závěrečná power-play však připadly vniveč a Zubři jsou tedy prvním celkem, který Karlovy Vary v tomto hracím ročníku skolil v řádné hrací době!

Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnes rozhodlo to, co se dělo na stadionu. Taková atmosféra nebyla snad ani loni v play-off. Dnes jsme hráli celý zápas v šesti, klobouk dolů před fanoušky. Už ve druhé třetině jsme měli obrovské šance při přesilovce, bohužel jsme je nevyužili. Důležité bylo, že se tím kluci nenechali zlomit a vydrželi hrát celý zápas trpělivě. Čekali jsme na další šanci, ta naštěstí přišla a my ji proměnili. Misky se pak převážily na naši stranu.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že teď jdou zápasy v rychlém sledu a že se obě mužstva budou asi víc soustředit na obranu. To šlo v dnešním zápase asi vidět, nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme si vytvořili nějaké šance v první třetině, bohužel jsme je nedali. Ve druhé třetině si určitý tlak vytvořili zase domácí, ten jsme taky ustáli. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, bohužel jsme udělali chybu a domácí ji potrestali. Nějaké šance jsme si ještě vytvořili, ale bohužel, když nedáme branku, nemůžeme vyhrát. To byl asi jediný rozdíl, jinak si myslím, že to bylo vyrovnané.