Zubři i potřetí úspěšní! Bobry z Valmezu doma porazili 4:2

P ř e r o v – Na dlouhou nit mistrovských zápasů letošní sezóny přerovští Zubři v dnešním utkání s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí navlékli další vítězný korálek, v pořadí už třetí. Domácí po dvou gólech z první třetiny a další trefě z prostřední části jasně mířili za vítězstvím, ale ve třetí periodě povolili Valmezu dostat se zpět do hry. Bobři se chytli šance a dokázali v dramatickém závěru snížit na 3:2. Další možnost skórovat už jim ale Přerov nenabídl, protože bleskově při power play hostů přidal čtvrtý gól. Zubři jsou tak i po třetím ligovém utkání bez ztráty bodu.
4.kolo, středa 21.9.2011
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Menšík (Ditrich, Brančík), 16. Kočara (Goiš), 27. Hanák, 59. Sedlák - 52. Martiník (Bacul, Vašut), 57. Kopecký (Mir. Varga). Rozhodčí: Škrobák - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1047. Buly: 40:40 Střely: 49:42 z toho na branku: 36:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Černý, Vaněk, Kocan
Vlachynský - Ambruz, Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Zábojník, Musil, Ovšák, Ručka, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Vašut

Do utkání proti Bobrům vstoupil přerovský Zubr s větší aktivitou, než v sobotu s Frýdkem-Místkem. Byl to však soupeř, který měl první vážnou šanci. Na konci 5. minuty totiž Pala hodně nepřesně rozehrál a napadající Linduška otestoval Tihláře nepříjemnou střelou. Ta však miříla jen do lapačky a bezbrankové skóre nezměnila. O tři minuty později měl velkou příležitost na druhé straně Ditrich, ale ke střele se nedostal, protože byl tísněn Dvořákem. Hned za malou chvilku ovšem Zubři zaútočili ještě silněji a přerovský stadion se už rozbouřil. Brankáře Vlachynského překonal dorážející Menšík.

O rychlou odpověď se v modrobílém dresů Bobrů snažil Bokroš, ale na Tihláře si pohotovou střelou ihned po buly nepřišel. A tak se podstatné věci znovu udály na protější straně bojového pole. V signalizované výhodě Zubři svému soupeři hodně zamotali hlavu a důrazný Kočara přidal druhý gól. Hosté nebyli v posledních vteřinách daleko od snížení, dobrý přehled ukázal zkušený útočník Ambruz, ale Tihlář si prostor u tyčky pokryl.

Druhá třetina začala pěknou spoluprácí Goiše a Faltýnka, druhý jmenovaný ale po hezké teči poslal kotouč jen do Vlachysnkého náruče. Mnohem veselejší už byli domácí příznivci o chvilku později. Našlápnutému Kundrátkovi sice ještě gólman Bobrů šanci překazil, ale krátce na to už na tabuli svítil stav 3:0. K odraženému puku se dostal Hanák a měl snadnou úlohu, protože Vlachynyský po vypíchnutí kotouče nebyl na svém místě. Do prázdné svatyně přerovský forvard nemohl nedat.

V dalším průběhu druhé periody si oba týmy zahrály krátce ve dvojnásobné početní výhodě, ale změna skóre ani v jednom případě nepřišla. Po ostrým tlakem byli zejména Zubři, kteří museli čelit hodně tvrdému sevření a nepříjemné střele Hartmanna. Ve zkoušce pevnosti však obstáli, což diváci ocenili obrovským potleskem.

Do třetí třetiny nastoupil s Valmez s jasným úkolem pokusit se nepřiznivý stav změnit. Dal o sobě rychle vědět díky jedovce Martiníka, který pálil jen o několik centimetrů vedle. Bobři byli i v dalších minutách nebezpeční, ovšem obrana domácích pracovala spolehlivě a pokud už za ni něco prošlo, dokázal Tihlář vše vyřešit. Ve 48. minutě mohl Přerov definitivně uklidnit Kundrátek, který dostal exkluzivní přihrávku až před branku, mezi Vlachynského betony však mezírku na protlačení černé gumy nenašel.

Přerov nadějnou příležitost nedal a tak se i Bobři zapasali do střelecké listiny. Ba co víc, udělali ze zápasu ještě pořádné drama. V 51. minutě Vlček zbytečně fauloval v přesilové hře prostřelil hradbu těl i Tihláře Martiník. Valašské Meziříčí následně přežilo dvě minuty v oslabení a krátce po jeho skončení se k Přerovu ještě více dotáhlo. Po křídle unikl Kopecký a střelou do horního růžku klece vyčistil síťku od pavouků.

Dvě minuty před koncem si povzbuzení Bobři vybrali oddechový čas a pokusili se v šesti vyrovnat, jenže snaha měla jen trvání několika vteřin. Po buly se totiž ke kotouči dostal Sedlák a přes celé kluziště trefil prázdnou branku. Valmezu už se v posledních vteřinách nepovedla ani kosmetická úprava výsledku, na 4:3 mohl snížit dorážející Miroslav Varga, ale brankář Tihlář na brankové čáře betonem zasáhl.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Tři body jsou krásné, ale Valašské Meziříčí dnes potvrdilo, že má velmi dobrý kádr. Měli jsme štěstí v tom, že soupeř udělal tři hrubé chyby, které kluci dokázali potrestat. Za stavu 3:0 už Valmez neměl co ztratit, hodně zlepšil pohyb a nakonec z toho zápasu ještě udělal drama.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Zápas jsme začali zbytečně ustrašeně. Za stavu 3:0 jsme stáhli hru na tři lajny, což přineslo oživení, ale s takovým agresivnějším přístupem jsme přišli moc pozdě. Závěr nám ale ukázal, že pokud budeme hrát tvrdě a ne jen tak profesorsky krasobruslit, tak můžeme přehrávat i kvalitní týmy. Závěr bez brankáře nechám raději bez většího komentáře. Neuvěřitelně jsme si to zpackali.