Zubři doplatili na špatnou koncovku, Slavii přinesly výhru góly v přesilovkách

P ř e r o v – V prvním utkání po reprezentační pauze hokejisté Přerova nebodovali. Slavii Praha na domácím ledě podlehli rozdílem dvou branek 2:4. Hanáky může mrzet chabá efektivita v koncovce, navzdory šancím se poprvé dokázali prosadit až tři minuty před koncem. Sešívání si vypracovali náskok v početních výhodách, v jiné fázi hry debutanta Postavu v brance MEO nepřekonali.
21.kolo, středa 13.11.2019
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
2:4
(0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 57. Š. Kratochvil (Čáp, M. Kratochvil), 60. Pšurný (Weinhold, Krisl) – 32. J. Doležal (Vlček, Šmerha), 51. Šmerha (Vampola, Novák), 53. Vrdlovec (Všetečka, Šmerha), 54. Furch (Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:4, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání a trest ve hře – Antoš (Slavia Praha) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 1761. Střely na branku: 36:33. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 36:38. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
Postava – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák
Michajlov – Duda, Novák, Hořava, Valík, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Vlček – J. Doležal, Vrdlovec, Brož – Ondráček, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch

První dějství začalo za solidního tempa a vše naznačovalo tomu, že MEO Aréna může nabídnout vyrovnaný duel. První velkou šancí se blýskl Doležal v přečíslení s Navrátilem, později z dobré pozice pálil Černý. Sedmnáctiletý debutant v brance Zubrů Michal Postava dokázal vyzrát na všechny střelecké pokusy soupeře, stejně jako Michajlov na opačné straně. Ten se zaskvěl mnohokrát, především ale v oslabení ke konci třetiny a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Zubři střeleckou převahu potvrzovali, na gól však dál čekali marně. Moučka v samostatném úniku Michajlova nepřekonal, sešívaný brankář pak skvěle likvidoval další tutovky Popelky a Navrátila. Slova se tak chopila v přesilovce Slavia. Zpočátku se nedokázala chytit, jeden povedený přechod do útoku už ale brankou končil. Oslabení Zubři nedokázali uhlídat Vlčka a ten naservíroval kotouč do odkryté klece Jiřímu Doležalovi. Další dvojici velkých příležitostí spálil Číp, Hanáci tak po dvou třetinách ztráceli jednu branku.

Třetí dějství načali Pražané v rozehrané přesilovce, tentokrát už se však prosadit nedokázali a za srovnáním se hnali domácí. Ve 46. minutě se to mohlo povést Dvořákovi, ten byl ale sporně zastaven v samostatném úniku pro postavení mimo hru. V 50. minutě byl odpískán trest Pšurnému a Slavia trestala prostřednictvím dělovky Tomáše Šmerhy.

Křivdu Zubři těžko kousali a napětí vyeskalovalo v dohrání Jiřího Doležala domácím Goišem. Tresty do konce utkání si za bitku odnesl kromě Goiše i Antoš a dlouhé přerušení, kdy slávistický Doležal opouštěl led na nosítkách, hru značně poznamenalo. Dlouhou přesilovku Slavia dvakrát využila. Chyby trestal Daniel Vrdlovec a Aleš Furch. Alespoň čestných úspěchů se však Zubři dočkali, před koncem se stihli trefit Šimon Kratochvil s Romanem Pšurným.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Hlavně, ať je Ďolík v pořádku. Byl tam zákrok, který vypadal škaredě. Hokej jde v této chvíli stranou. Pokud bych měl hodnotit zápas, myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší. Bohužel, hokej se hraje na góly a ty jsme nedali. Slavia využívala přesilovky, my ne. Hru pak ovlivnil ten zákrok, po kterém jsme inkasovali další dvě branky.

Miloš Říha mladší (HC Slavia Praha): Samozřejmě, zdraví hráče je přednější. Je nepříjemné, co se stalo. Byl to nesmysl. Doufám, že Ďolík bude v pořádku. Co se utkání týče, byli jsme výborně připravení. S výjimkou deseti minut první třetiny jsme Přerov nepustili do jeho typického tlaku. Od druhé části jsme podle mě útok Zubrů úplně eliminovali. Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení 2:0. Soupeře jsme nepustili na dostřel, v určitých fázích nás musel podržet gólman. Předvedli jsme nicméně perfektně organizovaný výkon ve středním pásmu. Co mě kromě zranění mrzí, jsou inkasované góly.