Zubři doma zdolali Techniku a jsou už šestí, z téměř jasného zápasu však bylo drama

P ř e r o v – Venkovní utkání Zubrům žádné body nepřineslo, proto o jejich zisk museli znovu bojovat na domácím ledě. Zápas s Technikou měl výrazně zvýšenou důležitost, které se byla vědoma obě mužstva. Přerovský tým začal velmi dobře a průběh duelu až do jeho poloviny kontroloval, ale zbytečná oslabení udělala z utkání dramatický závěr. Brňané v power play snížili, Zubři si však vítězství už vzít nenechali a v tabulce si s Technikou vyměnili šestou pozici. Přerov nastoupil bez vyfaulovaného Jiří Goiše, ale s mladým Dominikem Matulou.
39.kolo, středa 5.2.2014
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
6:4
(1:0, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Ditrich (Sakrajda, Brančík), 21. Haloda (Kovařík, Pala), 23. Sedlák (Haloda, Pala), 41. Osina (Pala, Sedlák), 45. Haloda (Sedlák, Kovařík), 60. Matula (Sedlák, Janota) – 34. Štindl (Havíř, Jurča), 35. Jurča (Havíř, Benýšek), 47. Benýšek (Zapletal, Látal), 60. Štindl (Jurča, Benýšek). Rozhodčí: Netopil – Kašík, Vožda. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 1055. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4.
Vojtek – Pala, Osina, Janota, Vlček, Běhal, Matyáš, M. Kratochvíl, Tomeček – Haloda, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Matula, Blinka – Školoud, Kolář, Málek
Chvátal (23.Novák) – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček – Česnek, Kozák, Benýšek – Hnilička, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý, Pargač – Maršálek

Po úvodním buly se domácí Zubři dostali pod tlak a Vojtek musel řešit prudkou Štindlovu střelu, ale z nesnází se brzy vymanili tou nejlepší cestou. Střelu Brančíka gólman Chvátal vyrazil, následná šance Marka Ditricha už však slavila úspěch. Brňané se snažili odpovědět Zapletalem, jehož rána byla před Vojtkem nepříjemně tečovaná. V 9. minutě se mohl gólově uvést nový hráč Zubrů – útočník Matula, jenže při úniku si na Chvátala nepřišel.

O chvíli později Zubři soupeře zatlačili a Technika šla na více než minutu a půl do tří. Velká převaha vedla ke střelám Paly, Osiny a Janoty, jenže žádná domácí vedení nezvýšila. V 17. minutě měli hosté velký kus štěstí, když brankář Chvátal vyjel přikrýt kotouč dál z kasy, ten mu však vyklouzl, což ale modrožlutí nevyužili.

Nástup do druhého dějství však byl doslova famózní. Časomíra ukrojila jen deset vteřin, když z bleskového přečíslení zakončoval po Sedlákově přihrávce Marek Haloda. Následně se neujal Šťastného průnik, ale po chvilce už v MEO Aréně bylo znovu veselo. Chvátal totiž podcenil bekhendové zakončení Zdeňka Sedláka a raději přepustil místo náhradníkovi Novákovi.

V polovině mače začali Technici ožívat a vydatně jim pomohla dvojnásobná přesilovka. Petr Štindl dostal od Havířově krásně nabito a Vojtka prostřelil. Při pokračující klasické přesilovce se navíc z dorážky prosadil Petr Jurča a za stavu 3:2 bylo na světě drama.

Vyrovnání však Zubři odmítli skvělým rozjezdem také ve třetí části. Jiří Osina se v přesilovce napřáhl na modré a Novák kotouč nedokázal zastavit. Přerovskému týmu navíc zakrátko pomohla další početní výhoda, ve které Sedlák našel před bránou volného Marka Halodu a brankář Brňanů musel lovit kotouč zpoza svých zad znovu. Hostům šly přesilovky také velmi dobře a hned z další to bylo 5:3. Látalovu střelu Vojtek ještě vytěsnil, ale ta v podání Karla Benýška už do přerovské brány prošla.

Na konci 50. minuty měl velkou šanci pronikající Janota a Novák tentokrát šťastně touš vyrazil. S ubývajícím časem ze třetí třetiny Technika začala tlačit a dvě minuty před koncem, po oddechovém času, vsadila na power play. Velký závar s dorážkou Zapletala dokázal Vojtek vyřešit, ale krátce poté fauloval Sedlák a hosté při hře šest na čtyři snížili. Po střele Jana Štindla prošel kotouč až do brány a Zubři museli o plný zisk bodů ještě bojovat. Závěr však zvládli a výhru pečetil vteřinu před klaksonem do opuštěné brány Techniky Dominik Matula.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dvakrát jsme vedli o tři góly, ale hodně zbytečnými fauly jsme soupeře vždy dostali zpátky do zápasu. Při hře pět na pět jsme už 120 minut nedostali gól, ale těmi oslabeními jsme si to komplikovali. Soupeř měl přesilovky slušně sehrané. Takhle nemůžeme hrát. Když vedeme o tři góly, tak by to mělo na tomto stavu zůstat. Pak se zbytečně do posledních vteřin strachujeme o tři body. Máme je a jsou pro nás hodně zlaté. Díky nim můžeme stále živit naděje na čtvrté místo.