Zubři doma podruhé úspěšní! Přerov v sérii znovu vede

P ř e r o v – Také ve druhém domácím utkání čtvrtfinálové série se Vsetínem dokázali přerovští Zubři využít bouřlivé atmosféry Maxi-Tip Arény a Valachy porazit. Soupeř ale začal na rozdíl od prvního zápasu dobře a v první třetině šel díky Finsterleho gólu do vedení. Druhá třetina se naopak famózně vydařila přerovskému týmu a v jeho režii byla i ta třetí. Zubři v úvodu druhé periody bleskově Kolářem vyrovnali a po dalších třech minutách zásluhou zkušeného útočníka Ditricha otočili skóre. Ve třetí části už Vsetín musel vsadit vše na útok a díky tomu více otevřel zadní vrátka. Jakékoliv dohady o výsledek ukončily další dva přerovské góly, které stanovily konečný výsledek 4:1. Zubři tak v sérii znovu vedou a na Lapači budou mít v úterý šanci celé čtvrtfinále rozhodnout.
ČF3, neděle 14.3.2010
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Kolář (Sedlák), 24. Ditrich (Kolář, Faltýnek), 53. Kolář (Faltýnek, Ditrich), 58. Menšík (Venkrbec) - 9. Finsterle (Knebl). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2500. Buly: 41:31. Střely: 46:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Pavlas, Vlček, Halouska, Osina, Novák, J. Ferenc - Sedlák, Kolář, Ditrich - Martinák, Hanák, Kohút - Coufal, Venkrbec, Goiš - Menšík, Sprušil, Málek
Plšek - Zavrtálek, Kapr, J. Tesařík, Vodák, Farda, Šimek, Matula, D. Tesařík, Korčák, Knebl, Štraub, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Sýs, Klabačka, Ondráček, Špaček, Finsterle, Mokrejš

Úvod třetího čtvrtfinálového zápasu přinesl hned v první minutě přesilovku přerovského týmu, díky které se Zubři dostali před brankáře Plška poměrně často, ale nedokázali jej překonat. Výborně zasáhl vsetínský gólman také v polovině páté minuty, kdy měl dobrou možnost Ditrich. Na konci osmé minuty si první přesilovku zápasu zahráli po faulu Paly i Valaši a na rozdíl od domácích ji dokázali využít. Kohút sice po buly vyhodil kotouč, ale z následného útoku se přesně k tyči trefil Finsterle. Po gólu uběhlo jen patnáct vteřin a Zubři se museli bránit ve čtyřech znovu. Druhému oslabení však odolali, i když Finsterle opět směle zaútočil a v jeho další šanci musela zasáhnout Tihlářova lapačka.

Poté se karta obrátila a početní výhodu naopak dostal přerovský Zubr. Po vyrovnání hodně sahal Kolář, ale i tentokrát Plšek velmi dobře zasáhl a překazil domácímu útočníkovi gólovou radost. V dalších minutách první třetiny se hrálo nahoru dolů a oba brankáři si připsali úspěšné zákroky. Nejdříve Plšek kryl tvrdou střelu Pavlase i následnou dorážku Ditricha a v závěru prvního dějství zase Tihlář lapil Hrňův hodně jedovatý pokus.

Nástup do druhé třetiny vyšel přerovskému týmu na jedničku s hvězdičkou. Hned po úvodním buly se vydal na útočný výlet Kolář a po krásném objetí Plškovy branky perfektně zasunul kotouč kolem jeho betonu za čáru. Podruhé přerovská Maxi-Tip Aréna jásala radostí o tři minuty později. To v přesilové hře domácí vyšachovali bránící čtyřku Valachů a Ditrich poslal puk přesně do horní části vsetínské branky. Od tohoto momentu se přerovští Zubři dostali do velké herní pohody a také v dalších minutách bavili diváky pěknými kombinacemi, kterým však chybělo přesnější zakončení a také troška štěstí.

Zvýšit přerovské vedení mohl krátce před polovinou zápasu Sedlák, ale Plška trefil z nadějné pozice pouze do ramene. Vsetín se ve druhé třetině dostával přes obětavě hrající domácí obránce jen hodně těžko. Ve 35. minutě se to sice Štraubovi povedlo, ale akci zkušeného veterána zastavil bojovným vypíchnutím puku Pala. Další velká šance se na straně Přerova zrodila i v poslední minutě druhé třetiny. To se Zubři dostali do přečíslení, které však Ditrich do úspěšného cíle nedovedl a nastřelil jen Plškovu vyrážečku.

Třetí třetinu zahájil hodně tvrdou střelou vsetínský Jan Tesařík a naznačil, že Valaši se ještě rozhodně nechtějí vzdát. Znovu však hráči ve žlutozelených dresech naráželi na obranu Zubrů, která pracovala velmi spolehlivě. Střelecké štěstí zkoušel na konci 47. minuty vsetínský obránce Vodák, ale Tihlář s jeho pokusem neměl příliš mnoho práce. Odpor soupeře se Přerovu definitivně podařilo zlomit třetím gólem, který se dostavil v polovině 53. minuty. Po další pěkné kombinaci prvního přerovského útoku se před Plškem objevil osamocený Kolář a nekompromisní střelou dal přerovským fanouškům další důvod k radosti.

Vsetín mohl odpovědět bleskově hned z následujícího protiútoku. Střelu Fardy pěkně tečoval Hrňa, ale Tihlář skvěle betonem poslal puk těsně vedle tyčky. Na necelé tři minuty před koncem si přerovští Zubři schovali pro své fanoušky ještě čtvrtou přesnou trefu. Zmatky ve vsetínských zadních řadách potrestal Menšík a Přerov vedl už 4:1. Vsetín měl šanci ještě kosmeticky skóre upravit z poslední přesilovky zápasu, ale za krásné mexické vlny, která obíhala přerovským stadionem už Zubři vedení o tři branky udrželi a získali tak v náročné čtvrtfinálové sérii druhé a hodně důležité vítězství.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV Zubr

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): V kabině byla před zápasem hodně bojovná atmosféra a všichni jsme si řekli, že nic jiného než vítězství dnes nebereme. Pokud bychom prohráli, tak by to ve Vsetíně pro nás už bylo velmi těžké. Opět se dnes ukázalo, že při hře pět na pět jsme lepší než soupeř. Od druhé třetiny už jsme zápas velmi dobře kontrolovali a dopadlo to pro nás dobře.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): První třetinu jsme měli výbornou, byli jsme aktivnější než soupeř a šli jsme do vedení. Bohužel jsme pak ale udělali dvě fatální chyby, které domácí postavily na nohy. Pak už Přerov hrál mnohem lépe než my, byl bojovnější a prostě chytil svoji šanci. Teď je řada na nás a velí nám povinnost v úterý doma vyhrát. Myslím si, že znovu moc branek nepadne a budou rozhodovat malé chyby. Těch jsme dnes udělali víc než domácí a proto jsme prohráli.